Potrzebny dobry termometr

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Potrzebny dobry termometr  (Przeczytany 65149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SEwek22o

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Glinik Charzewski/Podkarpacie
  • Reputacja: 218
  • Łowca burz,sympatyk pogody, fanatyk rajdów
Odp: Potrzebny dobry termometr
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 31, 2015, 16:39:44 pm »
Fajne porównanie. Jednak do zwykłego termometru też trzeba szczęścia, kiedyś w chińskim markecie przechodziłem obok stoiska z takimi tanimi termometrami, no cóż, jeden wskazywał +21, inny obok +23... W tych termometrach sama obudowa się często nagrzewa , zwłaszcza jak jest koło okna, stąd często zamiast 30 stopni jest 35. Pewnie jakby temperatura była niska np -25 albo wysoka +30 różnica nawet w klatce wzrosła by do 2-3 stopni :p
Żyję by jeździć, jeżdże po to, by żyć [size]

http://www.youtube.com/channel/UCFutOp3ebJ1VtOMQvCQI7DA/videos?view_as=public

Offline MarcinZB

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Zbiersk
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 26, 2015, 14:44:04 pm »
Jeszcze bardziej dokładniejszy termometr to polecam DT-2 cena niby wyższa o 90 zł (170 zł), ale za to dobrze mierzy pomiar z błędem tylko o  -/+0.1 (także przy temperaturze 100 C błąd wynosił 0,1)
Ogólnie ten termometr ma lekką odbudowę, do tej pory nie zanotowałem błędu pomiaru ani o 0,1 temp. max i tem. min. Ma jedną wadę z kasowaniem t min i t max, bo należy się zdejmować baterię przez parę sekund (nie sekundę, bo nawet zapamiętał stare dane)  ::)
Ardo nie wiesz czy już naprawili tą wadę z tym resetowaniem tmax i tmin i czy tak samo jest w DT-1 i czym się różnią te dwa termometry tylko sondą?

Offline charly

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 44
  • One man's freedom is another man's terror
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 26, 2015, 18:38:31 pm »
O kolega ze Zbierska. Tak przy okazji zapytam, czy ten Zbiersk jest rzeczywiście taki ciepły jakby na to wskazywał rekord dla tej miejscowości (40,0C)?
w sieci widywany również jako aqu32 lub chochlik

Aktualne warunki na stacji meteo Pabianice:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IWOJEWDZ30

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 26, 2015, 19:37:43 pm »
Ardo nie wiesz czy już naprawili tą wadę z tym resetowaniem tmax i tmin i czy tak samo jest w DT-1 i czym się różnią te dwa termometry tylko sondą?
Różnią się tylko sondą. Co do resetowania to nie wiem bo nie miałem problemów, dobrze mi kasowano dane poprzez przycisk z lewej.

Offline MarcinZB

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 26, 2015, 20:57:40 pm »
O kolega ze Zbierska. Tak przy okazji zapytam, czy ten Zbiersk jest rzeczywiście taki ciepły jakby na to wskazywał rekord dla tej miejscowości (40,0C)?

Nie wiem, ale swoją drogą szkoda, że nie ma już stacji meteo, trzeba patrzeć na Kalisz, sam jestem ciekawy w którym miejscu się znajdowała.

Ardo, współczuje Ci tych termometrów, co to za ludzie i komu to przeszkadzało, w tym kraju to chyba trzeba wszystko odgradzać wysokimi murami.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 26, 2015, 22:10:03 pm »
Ardo, współczuje Ci tych termometrów, co to za ludzie i komu to przeszkadzało, w tym kraju to chyba trzeba wszystko odgradzać wysokimi murami.
To są dziwni złodzieje lub złodziej, żeby w tak katolickim regionie można okradać stację nawet bardzo odległą od drogi a tam gdzie jest Szuszalewo w Dolinie Biebrzy, działa od 3 lata w porządku i bez kradzieży a stacja znajduje się blisko drogi.

Offline adass

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Krotoszyn
  • Reputacja: 99
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 27, 2015, 12:02:27 pm »
W instrukcji obłsugi (wspólnej dla DT-1 i DT-2) jest napisane że w DT-2 pomiar dokonywany jest co 30 sekund w celu ograniczenia poboru prądu z baterii , mógłby ktoś to potwierdzic z osób posiadających ten termometr. Ja posiadam DT-1 i na wyswietlaczu wynik odświeża sie dosłownie co sekunde

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 27, 2015, 12:40:04 pm »
Mam swój DT-2 i odświeża dane co 15 sekund, sprawdziłem przed chwilą.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 29, 2015, 22:18:34 pm »
Ponieważ termometr maksymalny kosztuje co najmniej 350 złotych, to dla tych co chcą mierzyć wysoką temperaturę w cieniu z dokładnością około 0,1 C można użyć po prostu zwykłego termometru lekarskiego. Temperatura musi mieć minimalnie 34,5 C. Problemem jest odpowiednia osłona lub mała klatka aby umieścić tam lekarskiego termometru.

Offline Areecki

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Osiek ( świętokrzyskie )
  • Reputacja: 38
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 30, 2015, 07:35:50 am »
Dziś właśnie będę testował taki termometr. Ostatnio przy temperaturze powyżej 32 C wykonał pomiar na powietrzu i zanotował 32,2 C.
Wskazania były niemal identyczne z Termio 1 w mojej amatorskiej osłonie . Termometr niestety jest elektroniczny i nie wiem czy gdzieś można dostać jeszcze alkoholowe , toulenowe bo rtęciowe zostały wycofane ze względu na ryzyko potłuczenia i zatrucia rtęcią w czasie badań tymi termometrami. http://www.doz.pl/czytelnia/a1193-Termometry_rteciowe_zniknely_na_dobre_z_produkcji.
Z tego artykułu wynika, że termometr elektroniczny uniwersalny posiada dokładność 0,1 C .
Co ciekawe termometr elektroniczny owulacyjny dla Pań posiada dokładność rzędu 0,05 C !
Termometr rtęciowy (niebezpieczny dla zdrowia po stłuczeniu ) http://allegro.pl/termometr-rteciowy-lekarski-medyczny-hologram-etui-i5529793367.html
Termometr lekarski wypełniony galem http://allegro.pl/geratherm-classic-termometr-bez-rteciowy-lekarski-i4839416143.html
Termometr elektroniczny http://allegro.pl/termometr-cyfrowy-elektroniczny-lekarski-lcd-i5123678526.html
Termometr owulacyjny  http://allegro.pl/termometr-owulacyjny-microlife-mt16c2-promocja-i5396773903.html

Czy ktoś zna dokładne termometry szklane bądź elektroniczne np. do zakresu pomiaru - 5  ~ + 5 C ?

Grupa Amatorskich Stacji Pogody na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/

Offline Areecki

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Osiek ( świętokrzyskie )
  • Reputacja: 38
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 30, 2015, 07:45:41 am »

Grupa Amatorskich Stacji Pogody na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:30:19 pm »
Czy ktoś zna dokładne termometry szklane bądź elektroniczne np. do zakresu pomiaru - 5  ~ + 5 C ?

Takich być może nie ma ale mogę mylić. Znalazłem najbliższej zakresu to -30/0 C oraz drugi termometr 0/30 C na przykład w tym ofercie za 200 złotych:

Ciekawa kolekcja różnych zakresów.

http://olx.pl/oferta/termometry-laboratoryjne-rozne-zakresy-precyzyjne-CID619-IDapenz.html#cb73244673

Offline MarcinZB

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 30, 2015, 23:14:52 pm »
Ardo a ty masz termometr HACCP TFA LT-102 ? Bo mnie kusi kupno, mówiłeś, powyżej 0°C różnił się o 0,0-0,2°, a w niższych temperaturach, tak do -20°C ?

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 31, 2015, 00:25:26 am »
Ardo a ty masz termometr HACCP TFA LT-102 ? Bo mnie kusi kupno, mówiłeś, powyżej 0°C różnił się o 0,0-0,2°, a w niższych temperaturach, tak do -20°C ?

W sumie 3 ale w tym 1 zniszczony przez sarnę. Nie używam tych termometrów od dawna a dokładność wynosi -/+0,5 C lecz jak nie zadbasz tak dobrze, to różnica zwiększy się o kilka stopni a nawet 5 C. Nie lepiej mieć THW 301 EMOSu (mój ma dokładność +0,2 C przy 0 C a -20 C +0,4 C -30 C +0,7 C a -40 C +1,1 C) albo trzykrotnie droższego Termio-25 (+adapter za 90 zł) lub DT-2?

Offline MarcinZB

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 31, 2015, 01:25:00 am »

W sumie 3 ale w tym 1 zniszczony przez sarnę. Nie używam tych termometrów od dawna a dokładność wynosi -/+0,5 C lecz jak nie zadbasz tak dobrze, to różnica zwiększy się o kilka stopni a nawet 5 C. Nie lepiej mieć THW 301 EMOSu (mój ma dokładność +0,2 C przy 0 C a -20 C +0,4 C -30 C +0,7 C a -40 C +1,1 C) albo trzykrotnie droższego Termio-25 (+adapter za 90 zł) lub DT-2?

Wiesz, zaciekawiła mnie twoja wypowiedź o ich (TFA) dobrej dokładności, bo w sklepach piszą o +/-0,5°C, a ty sprawdzałeś i wyszło coś około 0,2°C, a ja nie będę go trzymał na zewnątrz w klatce, tylko czujnik wystawię, a dt-2 trochę drogawy.