Dalszy rozwój projektu i jak się do was przyłączyć ...

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Dalszy rozwój projektu i jak się do was przyłączyć ...  (Przeczytany 2990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Humphrey

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Okolice Mielca
  • Reputacja: 0
  • "Nadzieja matką głupich"
Dalszy rozwój projektu i jak się do was przyłączyć ...
« dnia: Listopad 25, 2012, 15:52:53 pm »
Witam!

Nie wiem, czy to dobry dział, czy dobre miejsce, ale myślę, że jednak trafiłem. Nie mam skąd dowiedzieć się paru rzeczy, na które bardzo bym chciał znać odpowiedź... Dlatego zakładam ten temat, bo w sumie najlepiej pytać u źródła. ;)

Mam 17 lat i mieszkam koło Mielca [woj. Podkarpackie]. Interesuję się: fotografią [ratowniczą/meteorologiczną/reporterską] i filmem a poza tym lubię właśnie meteorologię. Jestem uczniem-pilotem szybowcowym. To właśnie latanie również zachęciło mnie do pogłębiania wiedzy w kierunku meteo.

Zawsze podziwiałem to co pogoda wyprawia a szczególnie w tej grupie "extreme". Łowca burz ze mnie żaden, nie ścigam ich bo szczerze nawet nie mam takiej możliwości... Łapię tylko to co do mnie przyjdzie ;).

--- PYTANIE --- PYTANIE ---
Bardzo chciałbym jakoś pomóc ostrzegać właśnie przed takimi "wybrykami" pogody, tym bardziej, że burze [niesamowite, fascynujące ale i niebezpieczne] to w zasadzie w tym całym kalejdoskopie nie są tak strasznie destrukcyjne w porównaniu do niesamowitych podmuchów wiatru jakie niosą, bardzo obfitych opadów deszczu, gradu czy nawet trąb powietrznych, które mogą przy okazji wystąpić...
-------------------------
Wiem, że w zeszłym roku, czy nawet na początku tego był pobór na "obserwatorów" meteo w zakresie właśnie projektu grzmot, rozpoznawania burz i innych niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych... Wtedy jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Teraz wiem... Chciałbym jakoś się do tego przyłączyć... Chciałbym jakoś w tym pomóc... Chciałbym coś zrobić bo właśnie na tych wakacjach zdarzył mi się taki przypadek, że za bardzo zaufałem prognozom internetowym mimo, że nie pokrywały się one z moimi obserwacjami i "przeczuciem"... Nastąpił tak gwałtowny opad deszczu i gradu że podtopionych zostało kilka budynków w moim sąsiedztwie w tym mój również... Większość ludzi wiedziała, że interesuję się meteorologią i widziała że mam stację pogodową [WS1080]. Często nawet pytali mnie jaka pogoda będzie jutro. Po tym wydarzeniu wypomnieli mi że ich nie uprzedziłem...

Dlatego właśnie, chciałbym wiedzieć więcej i lepiej przewidywać to co się stanie, nie tylko na podstawie ICM-u ale też na podstawie własnych obserwacji bo nieraz te obie rzeczy całkiem się różnią...

Nie wiem, czy będę mógł się przyłączyć, czy spełnię wymagania... Właśnie!!! Jakie są wymagania!!?
-----------------------------------------------------------------

A tak poza chęcią przyłączenia się do projektu...:

1 - Jak zmieni się, co innego będzie/zostanie wprowadzone w przyszłym sezonie burzowym w Projekcie Grzmot?
2 - Czy można liczyć na nowy nabór/szkolenie obserwatorów? Co taki obserwator robi, czym się zajmuje, za co odpowiada, jakie ponosi konsekwencje nietrafnego zgłoszenia? Czy obserwator dostaje jakieś dokumenty potwierdzające jego tożsamość/funkcję/przynależność... Czy bycie obserwatorem pociąga za sobą jakieś koszta [składki członkowskie itp.]?
3 - Czy będą organizowane jakieś ekipy wyjazdowe w sytuacjach zagrożenia?
4 - Czy ostrzeganie będzie ograniczać się tylko do informacji na stronie www?
5 - Czy można we własnym zakresie rozpowszechniać linki do strony Projektu Grzmot żeby więcej ludzi wiedziało o tego typu projekcie i miało dostęp do systemu ostrzegania?

Chyba wszystko o co chciałbym zapytać :D.

Dziękuję z góry za odpowiedzi!

Pozdrawiam, Humphrey!

« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 15:55:31 pm wysłana przez Humphrey »

Pozdrawiam, Humphrey!

synop

• Gość
Odp: Dalszy rozwój projektu i jak się do was przyłączyć ...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2012, 23:14:01 pm »
Wow, dzięki że wniosłeś w końcu jakiś ruch w ten dział. Wszyscy boją się wypowiadać chyba ;).

Wiesz, na razie formuła samej sieci obserwatorów to jedna wielka niewiadoma. Ta z poprzedniego roku nie wypaliła. Szukamy dobrych pomysłów. Może podrzucisz jakieś?

Pytania:

1. Dużo. Prawdopodobnie założymy fundację, będziemy finansować ekipy ścigające burze, uzyskamy dostęp do produktów IMGW, przeniesiemy się na lepszy serwer, zautomatyzujemy mapy i skrócimy czas aktualizacji możliwe że nawet do 20 minut. Poza tym cały czas pracujemy nad ulepszeniem metod prognostycznych i ostrzegawczych.

2. Zastanawiamy się nad tym wszystkim. Jest kilka pomysłów:
- pozostać przy starym systemie, czyli kto chce ten wysyła informacje na maila
- uruchomić telefon, na który można by dzwonić lub wysyłać smsy z raportami
- stworzyć miniportal na stronie projektu grzmot, gdzie można się zarejestrować (po przejściu testu z wiedzy nt. burz), a potem logować i wysyłać raporty
Na szkolenia nas nie stać czasowo i finansowo, może przed następnym sezonem. Raczej postawimy na materiały, które wrzucimy do neta i kto chce ten się uczy w swoim zakresie.
Żadnych opłat od obserwatorów nigdy nie będziemy pobierać. Prędzej zatrudnimy najlepszych obserwatorów :)

3. Będą.

4. Strona www i SMSy. Nie oszukujmy się, że w tym sezonie był szał - bo szału nie było, wskoczyliśmy w to wszystko jak partyzant w krzaki. Teraz prowadzimy porządne przygotowania do pierwszego pełnego sezonu i jeśli się w nim sprawdzimy, pomyślimy o współpracy z innymi podmiotami.

5. Twoja wola mości panie :). Oczywiście prosiłbym nie przesadzać, bo w te wakacje PŁB panikowało, że cały internet jest spamowany linkami do projektu.

Offline Dart

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Łódź
  • Reputacja: 11
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2012, 10:55:37 am »
PŁB to se wiesz ;) Mogą palcem pogrzebać

Offline Humphrey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2012, 19:01:20 pm »
Dzięki za odpowiedź!! ;)

Zapowiada się ciekawie... Życzę powodzenia w rozwijaniu projektu!

Jakby co, to ja swój teren obstawię  ;) .
Pozdrawiam, Humphrey!

synop

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2013, 16:41:53 pm »
W sumie to szkoda, że na tym podforum tylko ja się udzielam. Zaprosiłem trochę osób, które chciały współpracować, zgłaszały się nawet osoby o stopniu doktora, no i tyle sobie pogadaliśmy, że się nie odezwali po rejestracji na forum :). Co już można było zauważyć po mojej ostatniej aktywności w tym podforum, przeniosłem większość swoich prac na biurko i będę je publikował po prostu jak będą skończone, bo widzę, że dyskusja w tej formie się nie udaje (a nawet się nie zaczyna).

Offline przemek

• Zastrzeżona
  • Senior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Bytom
  • Reputacja: 18
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2013, 19:32:54 pm »
Poczekaj na sezon burzowy, to się odezwą :)

Offline Dart

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Łódź
  • Reputacja: 11
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2013, 07:29:47 am »
Nie wiem czy jest teraz sens grzebać się z papierkach z przed 3lat w których PŁB zrobiło taki burdel jakiego mało ;).

synop

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2013, 19:49:27 pm »
Nie wiem czy jest teraz sens grzebać się z papierkach z przed 3lat w których PŁB zrobiło taki burdel jakiego mało ;).

Praca nad "papierkami" oznacza więcej wiedzy i więcej umiejętności w następnym sezonie.
W samym sezonie już nie będzie czasu na "papierki", nie będzie czasu na analizy przypadków z przeszłości i doskonalenie prognoz.
Już zobaczyłem jak dużo roboty jest przy burzach na bieżąco, a z nowymi elementami działalności - będzie tego jeszcze więcej.
I jak chcesz na serio chociaż próbować rozwijać się w trakcie sezonu to śpisz dosłownie kilka godzin na dobę.

Dlatego czas na rozwój jest wyłącznie teraz i skończy się z rozpoczęciem sezonu
(no chyba, że ktoś chce być zombi - ja byłem zombi dwa miesiące i narzeczona mi do tej pory wypomina :P ).

Offline Humphrey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2013, 14:21:42 pm »
Witam!!

Kawał czasu minęło od ostatniego wpisu w tym dziale...

Nie zważając na cokolwiek i kogokolwiek, chciałbym tylko przypomnieć, że bardzo chętnie się poduczę, podszkolę, poczytam, potestuję i ... cokolwiek jeszcze ;). Bardzo chciałbym jakoś pomóc w tym projekcie. Może jakoś bym mógł?

Pozdrawiam!!!!
Pozdrawiam, Humphrey!

Offline Pasjonat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:37:26 pm »
Napisz do nich na e-mail lub skontaktuj się z nimi na ich oficjalnym profilu fb to pewnie dostaniesz konkretną odpowiedź ;)

synop

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2013, 06:57:23 am »
Dokładnie, wal na maila - to nie są dyskusje na publiczne forum.

Offline Humphrey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:14:00 pm »
Ok, dzięki ;) Zapytanie poszło ;) .
Pozdrawiam, Humphrey!