Kompilacja WRF 3.4.1

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Kompilacja WRF 3.4.1  (Przeczytany 1530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline glus

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 0
Kompilacja WRF 3.4.1
« dnia: Listopad 23, 2012, 08:54:25 am »
Zacząłem sie bawić na poważnie kompilacją WRF`a 3.4 z okazji długich nocy i krótkich dni na Mandrivie Powerpack i pierwsze spostrzeżenia:
1. Systemowe netCDF, HDF5, zlib, jasper nie są widoczne po instalacji rpm. Trzeba kompilować ze źródeł. netCDF 4.1.3 wywala błędy, kompiluje się i niby jest OK, ale działa dopiero z którąś ze starszych wersji. libpng instaluje się poprawnie.
2. Nie działa opcja setenv z palca, trzeba wpisać linijki do pliku.
3. Z palca trzeba przekopiować biblioteki zlib i netCDF do katalogów /usr/lib /usr/lib64 (nie wiem dlaczego, ale bez tego nie ruszy kompilacja).
4. Kompilacja z opcją 23 i nesting=1 nie rusza (niby rusza ale brakuje jakichś plików w WRF) co powoduje zapalenie dysku, ciężką nerwice i zamulenie kompa.
5. Walka z kompilacją chem dla CUDA nie przyniosła na razie pozytywnych wyników.
6. Ściągnąłem Scientific Linux 6.3 i pierwsze wrażenia są baaaaardzo pozytywne. Super system na biurko lub jako stacja robocza (KDE lub Gnome) bajka. Gorąco polecam !!!. Spróbuje zainstalować na nim WRF EMS i 3.1.1.
Generalnie na razie 3.4.1 mnie pokonał.

Offline pdjakow

• Administrator
  • Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wrocław
  • Reputacja: 197
    • http://meteomodel.pl
Odp: Kompilacja WRF 3.4.1
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2012, 11:11:15 am »
Z moich doświadczeń wynikają trzy podstawowe rzeczy:

• pakiety typu zlib, libpng, jasper należy najlepiej kompilować samodzielnie (make & make install) a nie korzystać z rpm-ów czy innych deb-ów
  • netcdf najlepiej zainstalować w katalogu domowym - zrobic podkatalogi lib/netcdf i skrypt configure wywołać z prefixem --perfix=/home/user/lib/netcdf
  • Ogólnie też parę razy poległem na linuksach pochodnych od Red Hata - najlepiej mi sie to kompilowało na pochodnych Debiana, choć i tu są problemy.
Modele Numeryczne GFS/WRF
http://meteomodel.pl