Zima 2011/12

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Zima 2011/12  (Przeczytany 245689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pretonat

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Zabrze
  • Reputacja: 13
Odp: Zima 2011/12
« Odpowiedź #1095 dnia: Luty 29, 2012, 15:18:04 pm »
Eee tam. Ja tam wątpię czy jakikolwiek genuan w ogóle będzie  ;)
Już wiele razy fusy już dawały genuany i nic z tego nie było.
Poza tym u mnie dziś stuknęło +12°C, aż się nie chce wierzyć że wczoraj jeszcze śnieg sypał :).

Offline wrocław

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Wrocław
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #1096 dnia: Luty 29, 2012, 16:06:41 pm »
Eee tam. Ja tam wątpię czy jakikolwiek genuan w ogóle będzie  ;)
Już wiele razy fusy już dawały genuany i nic z tego nie było.
Poza tym u mnie dziś stuknęło +12°C, aż się nie chce wierzyć że wczoraj jeszcze śnieg sypał :).

W końcu kiedyś  trafią-może włąśnie teraz?

Offline mativonjuning

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Sulechów (Lubuskie)
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #1097 dnia: Luty 29, 2012, 17:03:06 pm »
ciepła noc za nami kolejna ciepła przed nami :) temp min nad ranem +7,9 temp max również z nocy +9,5 teraz +9, póki co przedwiośnie mamy ciepłe i deszczowo-śnieżne, na 100% wiosne musimy jeszcze troche poczekać obstawiam 2-3 tygodnie kiedy pyknie na termometrze pierwsze +20 :D wiem, wiem mega optymistyczna wersja, ale realna mimo wszystko :P  na oczku dzisiaj mogłem spokojnie już "lodołamaczem" skruszyć topniejący lód :D do jutra zapewne cały stopnieje, kra na oczku ma 5cm grubości wiec do ochłodzenia lód zniknie, widziałem pierwsze stada rybek co wygrzewały sie przy lustrze wody też czują pomału zbliżającą się wiosne, która w ciagu najbliższych tygodnii powinna zawitać na stałe aż do lata :D

Resztki lodu na oczku z 40cm pokrywy lodowej pozostały kawałki :D

Offline staszek7020

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Chomiąża/Środa Śląska
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #1098 dnia: Luty 29, 2012, 17:51:20 pm »
Na Dolnym Śląsku , okolice Środy Śląskiej ostatni dzień lutego  ciepły.
Temperatura minimalna +7  maksymalna +10 i  to jest najwyższa u mnie
maksymalna temperatura od 2- stycznia!.  Od 2 dni zachmurzenie całkowite i
pada deszcz, za ost. 2 dni już ponad 22 mm. Od ok. 2 godz. znów słabe opady.
Jest bardzo mokro i ponuro.

Offline mativonjuning

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Sulechów (Lubuskie)
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #1099 dnia: Luty 29, 2012, 20:05:05 pm »
w związku z końcem miesiąca lutego robie małe podsumowanie dla mojego regionu: luty okazał się miesiącem mocno skontrastowanym były solidne mrozy u mnie temp min wyniosła -23,5 stopnia, oraz wiosenne temperatury temp max u mnie +10,4 stopnia dla lutego, był okres bez opadów oraz okres pogody z opadami głównie niestety deszczu, podsumuwując pierwsza połowa lutego okazała sie mroźna i sucha, stały mróz w dzień i nocy trzymał od 1 do 15 lutego w tym okresie opady były znikome około 10mm w sumie, od 15 lutego powraca cyrkulacja zachodnia blokowana przez wyż rosyjski przez okres 4 tygodnii i temperatura ujemna w ciagu dnia już sie nie pojawiła na termometrach, opady w sumie wyniosły 40mm dla lutego głównie wystąpily w 2 polowie lutego, a maxymalny opad wyniósł około 10mm w dniu 28 lutego, najzimniejszym dniem był 6 luty(dzień -12, noc -23,5), najcieplejszym dniem 24luty (dzień +10,4, noc +7,5), róznica w temperaturach najwyższą i najniższą wyniosła 34 stopnie!)