Bieżąca sytuacja synoptyczna - komentarz

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Bieżąca sytuacja synoptyczna - komentarz  (Przeczytany 1177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid_G

  • Prezes
  • *****
  • Wiadomości: 1179
  • Miejsce pobytu: Pomorskie-Łubiana
  • Reputacja: 95
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mapy Synop
Bieżąca sytuacja synoptyczna - komentarz
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 21:26:41 pm »
Komentarz  dn. 14.09.2017r.

Polska obecnie znajduje się w zasięgu wypełniającego się powoli  układu niskiego  ciśnienia z centrum nad południową Finlandią. Towarzyszy mu system frontów atmosferycznych, które obecnie przechodzą przez centralną część kraju przynosząc opady deszczu o natężeniu umiarkowanym.Temperatura wynosi do +16 stopni nad morzem, +11 - +14 w centrum i na wschodnie do +10 – 12 -  +21 stopni Celsjusza na  południowym wschodzie kraju.

ANALIZA SYNOPTYCZNA:


Warunki na dzień i noc 14/15 – 15/16.09.2017r.
W nocy zachmurzenie duże. możliwe przelotne opady deszczu.  Na północy kraju i nad morzem tak że możliwe burze. Temperatura minimalna od +8 st.C do +12 st.C. Wiatr umiarkowany, do silnego, w porywach do 60 km/h na południu kraju oraz do 80 km/h w górach do 110 km/h, południowo-zachodni.W dzień zachmurzenie całkowite malejące do  umiarkowanego.Na północy, miejscami na zachodzie oraz na południowym zachodzie rosnące  do dużego i tu możliwe są słabych opadów deszczu. Na północy oraz nad samym morzem możliwe są burze. Temperatura maksymalna od +16 st.C na północnym wschodzie i na wybrzeżu do + 18°C na południowym zachodzie częciowo oraz  w centrum. Wiatr umiarkowany, chwilami silny w porywach do 70 km/h, zachodni.
W nocy przeważnie zachmurzenie umiarkowane. Na północy, zachodzie i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane okresami duże i miejscami słaby deszcz. Na północy wystąpią lokalnie mgły któ®e ograniczą widoczność do 200 m. Temperatura minimalna od +8st.C do +13st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.W dzień na przeważającym obszarze karju zachmurzenie duże, możłiwe opady deszczu. Na północy, północnym zachodzie oraz na krańcach południowo-wschodnich możłiwe przejaśnienia. Temperatura maksymalna na ogół od +16 st.C do +18 st.C, najcieplej w południowo-wschodniej części kraju od 20 st.C do 24 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 21:28:40 pm wysłana przez Dawid_G »