Witam oto moja stacja: E5018- AOK-5018B

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Witam oto moja stacja: E5018- AOK-5018B  (Przeczytany 1750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WarkaMeteo

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 1
Witam oto moja stacja: E5018- AOK-5018B
« dnia: Styczeń 03, 2016, 22:30:56 pm »
Muszę przyznać, że się nie zawiodłem i mogę w pełni polecić ten model zwłaszcza jeśli ktoś mieszka w bloku. Opowiem, krótko o sobie bo jestem nowy na meteomodel. Pogodą i zapisywaniem jej stanu interesuję sie od małego szkraba (8-latek). Czyli jest to już hm... dość długo :) Mieszkam jak w nicku. A teraz wracam do stacji. Zakupiłem ją (doszła do mnie) 18.12 nie byłem pewien do końca co dostanę za te 160 zł z przesyłką. Ale opis stacji wydawał się wiarygodny, co najważniejsze ma zakres minimalnej temperatury aż -50 st. Rozpoczęło się testowanie i szybko zorientowałem się, że pomiar temperatury jak i ciśnienia i jego zmian jest w pełni wiarygodny. Porównując warunki wyświtlane przez moje urządzenie z tymi oficjalnymi z  Wawy-Okęcia oraz Kozienic zawsze wychodziła rozsądna korelacja. Temperatura +/- 1,5 st. C oraz ciśnienie zredukowane bardzo zbliżone może jakby 1 hPa zaniżone ale to błachy szczegół zważywszy, że zmiany pokrywały się w zupełności z Warszawą i Kozienicami. Także możecie ufać w pełni informacjom jakie będę prezentował a może to byc o tyle ciekawe, że tu w widłach Wisły i Pilicy nie ma żadnych posterunków IMGW czy nawet amatorskich stacji, można sparawdzać pobliskie traxeltroniki (Magnuszew, Góra Kalwaria, Ryczywół, Stary Gózd) co też robiłem przy testowaniu i tu moja stacja też się w pełni obroniła! Tak więc polecam po 3 tygodniach mogę już w 100% stwierdzić pomiary są wiarygodne a samo wykonanie urządzenia nie najgorszy, wygląd według mnie całkiem ciekawy. A teraz specyfikacja czujnik na sondzie mam od płn tzn lekko płn-wsch strony na wysokści ok. 4,5 m nad gruntem. Tak więc różnice wobec standardowych 2 m mogą być co najwyżej ułamkowe i po testowaniu stwierdzam, że jeśli w ogóle są to może +/_ 0,3 st. Ok to tyle narazie. Pozdrawiam  :-*

Offline WarkaMeteo

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 1
Odp: Witam oto moja stacja: E5018- AOK-5018B
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2016, 00:09:05 am »
Poprawka 16.12 doszła stacja :)