23 października

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 23 października  (Przeczytany 973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Kupczyk

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kraków (os. Na Kozłówce)
  • Reputacja: 32
  • Meteorolog, pasjonat gór i geografii fizycznej
23 października
« dnia: Październik 23, 2015, 10:06:07 am »
W ciągu nocy zachmurzenie było zmienne, jednak mieliśmy do czynienia ze stabilną pogodą. Do godziny około 23 - tej zachmurzenie było całkowite, następnie duże, trochę po północy niebo się wypogodziło, wtedy temperatura nieco spadła. Nad ranem wróciło zachmurzenie rzędu 7-8/8. Miejscami w nocy w Krakowie, zwłaszcza w czasie rozpogodzeń, występowała mgła w płatach. Od godziny około ósmej występuję opad mżawki. Temperatura minimalna tak jak spodziewałem się wyniosła u mnie ok. 6°C, dokładnie 6,3°C (Balice znacznie chłodniej, 4,4°C - spowodowane to było położeniem stacji poza miastem i szybkim wychłodzeniem się powietrza w dolnej warstwie troposfery w wyniku chwilowego rozpogodzenia). Dziś spodziewam się temperatury maksymalnej na poziomie 10,5°C. W Tatrach śnieżnie (dane z 8:00 czasu lokalnego):

23 cm Hala Gąsienicowa
20 cm Kasprowy Wierch
16 cm Morskie Oko
pokrywa śnieżna w płatach: Polana Chochołowska, Hala Ornak.

Wczoraj śniegu było nieco więcej.

Na skrzyżowaniu prowadzącym z Zakopanego do Łysej Polany/Bukowiny Tatrzańskiej widać niewielką pokrywę śnieżną, wysokość tego miejsca to 1090 m n.p.m. (poniżej zdjęcie)
Myślę, że najniżej położone płaty śniegu znajdują się na wys. ok. 1000 m n.p.m.

U mnie obecnie temperatura wynosi 9,2°C, widzialność ok. 3 km, występuje opad mżawki.

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
Odp: 23 października
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2015, 01:14:24 am »
W nocy zmienne zachmurzenie(od umiarkowanego po całkowite), w dzień pochmurno z przejaśnieniami - tak prezentowała się u mnie doba. W godzinach porannych występowały przelotne opady mżawki/bardzo słabego deszczu.

W ciągu dnia(od rana) wiało sobie słabo i umiarkowanie, chwilami dość silnie z zachodu. Watr zanikł wieczorem.

T.min wyniosła 6.5 C., maksymalna dobiła 12 C.