17 października

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 17 października  (Przeczytany 2567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inolis

• Prezes
  • Reputacja: 0
17 października
« dnia: Październik 17, 2015, 12:23:01 pm »
Dziś od samego rana jest pochmurnie (OVC), chmury: Stratus nebulosus (St neb). Od południowego-wschodu nadciąga strefa opadu deszczu o długości około 200 - 250 km i szerokości 100-150 km. Deszczowe chmury nasunęły się m.in. nad Toruń. Temperatura obecna: 11 stopni, czyli jest umiarkowanie zimno. Generalnie prognozy wskazują, iż będzie deszczowo i bez przymrozków do połowy przyszłego tygodnia. Później ma powstać wyż i rozpogodzi się. Wstępnie 1 listopada będzie słoneczny, ale zimny. Tak mówią "głębokie fusy", wczoraj wskazywały one podobnie.

Dawniej jako Mikelis :)

Offline Jan Twardowski

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kaszuby
  • Reputacja: 158
Odp: 17 października
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2015, 14:58:53 pm »
Dzisiaj to już 3 dzień bez słońca. Temperatura minimalna 7.3*C a maksymalna 11.8 *C czyli ciepło w porównaniu z poprzednimi dniami.
Rano troszeczkę pokropiło ale mało bo 0.6 mm. Ogólnie w tym miesiącu spadło tylko 4.2 mm ale chyba jeszcze dzisiaj ma trochę popadać.
Wiatr słaby a obecnie nawet bezwietrznie już przez dłuższą chwilę stacja pokazuje 0.0 km/h.
Janek

Offline Inolis

• Prezes
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2015, 15:25:53 pm »
Główna strefa opadów tylko mnie musnęła, ale w Toruniu czy Grudziądzu leje. Temperatura wzrosła o pół stopnia i wynosi 11,5 stopni. Pogoda ogólnie jest jak z listopada, lekkie zamglenie, słaby deszcz i gęste chmury St/Ns. Myślę, że jest jeszcze szansa na grzyby w tym roku.
Dawniej jako Mikelis :)

Offline Sebastian Kupczyk

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kraków (os. Na Kozłówce)
  • Reputacja: 32
  • Meteorolog, pasjonat gór i geografii fizycznej
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2015, 15:32:01 pm »
Minimalna temperatura wyniosła dziś u mnie 10,4°C (Balice 10,5°C). Od samego rana zachmurzenie jest całkowite. Wraz z początkiem dnia występowały u mnie opady mżawki. Następnie nastąpiła przerwa w opadach. Później pojawiły się bardzo słabe, przelotne opady deszczu, a od 13 -tej godziny do chwili obecnej pada deszcz. Około godziny 14-tej jego natężenie było umiarkowane, obecnie słabe. Występuje cisza wiatrowa. Widzialność ok. 3 km. Temperatura wynosi 13,1°C, maksymalnie było 14,0°C.

Offline Sebastian Kupczyk

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kraków (os. Na Kozłówce)
  • Reputacja: 32
  • Meteorolog, pasjonat gór i geografii fizycznej
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2015, 16:39:56 pm »
Kotlina Orawsko-Podhalańska ma burzę

Ardo, słyszałeś grzmoty?

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2015, 17:22:21 pm »
Pewnie, że słyszałem, przed burzą utworzyły niezłe złowrogie chmury a potem mocno padało jak w lecie. Mocny wiatr zdmuchnął dużo liści z jesionu.

« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 17:38:57 pm wysłana przez Ardo »

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2015, 17:55:34 pm »
Całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu - tak prezentowała się dzisiejsza doba. Deszcz miał charakter przelotny(chwilami może bardziej ciągły w porze nocnej) o natężeniu słabym a w porze nocnej nawet chwilami umiarkowanym.

W ciągu dnia powiewało sobie słabo z zachodu.

W pierwszej połowie dnia występowało zamglenie.

T.min wyniosła 10.6 C., maksymalna dobiła 13.3 C.

Offline Robert93

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2015, 22:10:28 pm »
W Kielcach w drugiej części poprzedniej nocy padał przelotny, chwilami silny deszcz. Dość mocny opad utrzymywał się do godziny 10.00. Z tego powodu za poprzednią dobę hydrologiczna suma opadu na stacji Kielce-Suków wyniosła aż 10,2 mm. Na czujniku w godzinach porannych minimalnie notowałem 9,2 stopnia (cieczowe od 8,5 do 9). Oficjalny Tmin ze stacji IMGW wyniósł 9,1. Przed południem opad deszczu przeszedł w mżawkę, tylko chwilami pojawiały się większe krople. Koło 15.00 chmury stały się nieco jaśniejsze i notowałem wtedy maksymalnie 13,3 na czujniku (stacja Kielce-Suków zanotowała 12,6 w najcieplejszym momencie dnia). Przed 17.00 i koło 19.00 opad chwilowo zwiększał siłę na krótko, oprócz tego dalej mżyło i mży do teraz. Za tę dobę hydrologiczną spadło już około 3 mm na stacji Kielce-Suków i ta suma pewnie się jeszcze zwiększy, gdyż widać opady na południe ode mnie na radarze. Obecnie temperatura na czujniku u mnie wynosi 10,5. Na pobliskiej stacji IMGW jest 10,8.

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2015, 16:52:48 pm »
Po 17-ej rozpoczęły się ciągłe opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Deszcz padał do 21-ej, potem zanikł. Reszta pierwszej połowy nocy minęła pod znakiem całkowitego zachmurzenia i zamglenia.