12 października

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 12 października  (Przeczytany 4910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł 1

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Gnojnik - Małopolska
  • Reputacja: 2
Odp: 12 października
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2015, 22:50:18 pm »
Bardzo ciekawe Ardo ,bo u mnie w Gnojniku leźy jeszcze 13 cm sniegu ale już zaczyna padac bardzo słabą mżawka. Na pewno te opady z rekompensują bilans wodny w mojej okolicy. Studnie niemal wysychają a taki opad śniegu to dla nich wybawienie. Obecnie na czczujniku 0.2 st C powyźej  zera ale wilgotność wynosi 100 % i jest bardzo gęsta mgła.

Offline Michal

• Junior Member
  • **
  • Miejsce pobytu: okolice Śremu
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 13, 2015, 10:51:35 am »
Minimalnie miałem -1,4 stopnia, a maksymalnie 6,1 stopnia. Do około południa jeszcze świeciło słońce, a później się zachmurzyło. Słabe opady deszczu lub mżawki pojawiły się koło godziny 14. Wieczorem temperatura spadła prawie do zera, ale śnieg nie padał.

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2015, 16:35:32 pm »
Takiej awarii prądu to dawno nie miałem. Jak wyłączyli wczoraj prąd o 11-ej, to pojawił się dopiero dzisiaj o 13-ej. Przyczyną było zerwane linie wysokiego napięcia.

Wczorajszy dzień oraz pierwsza połowa nocy minęły pod znakiem całkowitego zachmurzenia. Do godzin popołudniowych padał ciągły, umiarkowany śnieg. Potem jego natężenie spadło do małego, a wieczorem całkiem zanikły. Od wieczora pojawiło się zamglenie.

W godzinach południowych występował słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu. W drugiej połowie dnia był on słaby.

T.max wyszła zaskakująco wysoka - 4 C. Zastanawiam się, czy mur budynku nie miał na to wpływu.

W moim przypadku nie ma co porównywać wczorajszy dzień z dniem października 2009. Sześć lat temu nie było u mnie pokrywy śnieżnej, a i opady były zmienne(stała pokrywa pojawiła się dopiero za Kalwarią). Wczoraj natomiast pokrywa była całkiem spora(jak na ten miesiąc), a szkody ze śniegu też były nie małe.