4 października

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 4 października  (Przeczytany 1524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SEwek22o

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Glinik Charzewski/Podkarpacie
  • Reputacja: 218
  • Łowca burz,sympatyk pogody, fanatyk rajdów
4 października
« dnia: Październik 04, 2015, 02:43:19 am »
2:40 Ogrzewanie włączone, fen wieje z SW do 8 m/s a na zewnątrz u mnie +13,1*C. Podobnie w okolicy, tyle, że w sąsiedniej miejscowości jak jechałem jest dosyć zimno ( bo nie dociera wiatr) na oko +10*C za to Strzyżów za górką ma +15,2*C.
Dmuchanie odpalone w większości regionu
Baligród Mchawa + 15,1*C
Krosno +14,3*C
Solina +14,4*C
Nawet na północy w Kolbuszowej i Jarocinie +8*C i temp nie spada, chociaż wieje tam do 1.8 m/s
Za to na Połoninie Wetlińskiej porywy do 21.6 m/s.

Żyję by jeździć, jeżdże po to, by żyć [size]

http://www.youtube.com/channel/UCFutOp3ebJ1VtOMQvCQI7DA/videos?view_as=public

Offline Areecki

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Osiek ( świętokrzyskie )
  • Reputacja: 38
Odp: 4 października
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2015, 08:00:24 am »
Widzę, że ładnie u Was przymroziło w poprzednich dniach, niestety z powodu obowiązków ( praca w delegacji )
nie byłem świadkiem mojego przejścia poniżej 0 C przy gruncie w miejscu zamieszkania, mierze tutaj temperaturę minimalną ale na dwóch metrach , tutaj mam na myśli okolice Grójca pod Warszawą.
Z uwagi na utrudniony warunki pomiarów ( dużo krzewów i zarośli ) tmin. może być zawyżone.
Dziś minimalnie termio pokazało : 6,3 C wczoraj było dużo chłodniej 1,7 C na 2m.
Przy gruncie nie robię w ogóle pomiarów bo nie mam ani czasu ani możliwości umiejscowienia gdzieś Termio.  ::)
Na razie najchłodniej z stacji synoptycznych w Suwałkach ( o 6 CEST 4,1 C ).

Pozdrawiam Wszystkich ;)

Grupa Amatorskich Stacji Pogody na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/

Offline hurricane

• Junior Member
  • **
  • Miejsce pobytu: Tarnowiec k/Tarnowa
  • Reputacja: 14
    • ISM Tarnowiec
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2015, 12:41:51 pm »
A na południu grzeje. Tarnowiec koło Tarnowa obecnie 24,4 st. C i podwiewa halny w porywach do 30 km/h.

Offline Sebastian Kupczyk

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kraków (os. Na Kozłówce)
  • Reputacja: 32
  • Meteorolog, pasjonat gór i geografii fizycznej
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2015, 13:17:53 pm »
W ciągu nocy zachmurzenie było zmienne - od bezchmurnego nieba, po zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna wyniosła u mnie "aż" 12,2°C, w Balicach było "tylko" 7,0°C. Tak duża różnica wynika z tego, że w moim miejscu zamieszkania pojawił się nocą wiatr z południa. Na posterunku w Sierczy pod Krakowem minimalna temperatura godzinowa wyniosła jeszcze więcej, 13,8°C. Poranek był bezchmurny, późnym rankiem zaczęły pojawiać się pierwsze chmury. O godzinie 11:30 dokonałem pomiaru temperatury w parku im. Anny i Erazma Jerzmanowskich. Temperatura wynosi tam wtedy 20,2°C (215 m n.p.m.), 3 minuty później w moim miejscu zamieszkania było 20,9°C(230 m n.p.m.) Obecnie zachmurzenie wynosi 2/8, a temperatura sięga 22,0°C (13:15). Myślę, że dziś temperatura dobije u mnie do około 23°C. To będzie raczej ostatni tak ciepły dzień w tym roku.

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2015, 17:21:22 pm »
Fantastycznie zakończenie weekendu.

Noc przyniosła generalnie duże zachmurzenie, które do godzin wczesnoporannych znikło. Poranek przyniósł bezchmurną pogodę, przedpołudnie dało małe zachmurzenie, które w godzinach popołudniowych stało się umiarkowane a obecnie dość duże.

W ciągu dnia pojawił się słaby, umiarkowany a nawet chwilami dość silny wiatr z południowego zachodu.

T.min wyniosła 5.5 C., maksymalna dobiła przyjemnej wartości 23.2 C.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2015, 18:24:18 pm »
Minimalnie miałem 4,2 C a dokładnie 2 lata temu miałem wtedy dokładnie -8,0 C oraz -11,8 C przy gruncie. Ależ czas minął, to był niezły zimny dzień początku października. Maksymalnie ponad 21 C z dzisiaj.