27 września

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 27 września  (Przeczytany 3430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert93

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 59
Odp: 27 września
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2015, 23:30:31 pm »
W Kielcach padać przestało ostatecznie po godzinie 2.00. Całkowite sumy opadów za poprzednią dobę hydrologiczną wyniosły w moim rejonie : Kielce-Suków 25,9 mm, Bartków 24,4 mm, Rykoszyn 22,5 mm. Pochmurno było prawie do 10.00, potem zaczęły pojawiać się pierwsze przebłyski Słońca. Minimalnie poprzedniej nocy na czujniku  zanotowałem 8,9 (cieczowe nawet koło ośmiu), minimum ze stacji Kielce-Suków wyniosło 9,3. W dzień przewaga dużego zachmurzenia z nielicznymi rozpogodzeniami, dopiero późnym popołudniem zachmurzenie zmalało do małego. Maksymalnie na czujniku notowałem 16,3 (zaokienny podobnie); stacja Kielce maksimum 15. Obecnie bezchmurnie i prawie bezchmurnie i notuję 6,6; stacja Kielce 7,4. Choć minimum wieczorne było już niższe równe 6,1 u mnie i co najwyżej 6,3 na stacji IMGW. Jednak temperatura się ciągle waha w związku ze zmiennym co do prędkości wiatrem. Niższe temperatury notuje już Jelenia Góra i Łódź (około 4-5), traxelektronik Suchedniów oczywiście bardzo szybko leci w dół z temperaturą i o 23.20 notował już 1,8. ;)

Offline Areecki

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Osiek ( świętokrzyskie )
  • Reputacja: 38
Odp: 27 września
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2015, 23:48:28 pm »
Przydało by się załatwić dane z posterunku Kolbuszowa , zauważyłem , że w moim regionie często jest tam chłodniej niż na posterunkach w okolicy. Np . o 23 CEST było tam już tylko 2,9 C na plusie , ciekawe czy do rana będzie tam mróz.

Grupa Amatorskich Stacji Pogody na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/