18 września

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 18 września  (Przeczytany 1755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SEwek22o

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Glinik Charzewski/Podkarpacie
  • Reputacja: 218
  • Łowca burz,sympatyk pogody, fanatyk rajdów
18 września
« dnia: Wrzesień 18, 2015, 09:56:32 am »
No i niestety, zgodnie z prognozami, mimo że ok północy w wielu miejscach w regionie było 25-27 stopni, do 6 rano temperatura dynamicznie spadała i skończyło się na 16-19 stopniach, a 20 prawdopodobnie było bardzo punktowo.
Od ok pólnocy na górnej stacji stopniowo zmieniał się kierunek wiatru z S/SW do N , i teraz jak wyszedłem to już zawiewa z kierunków północnych , i termika inna. Obecnie +22,5*C ale nie czuć tak tego ciepła jak wczoraj.
Minimalnie +16,1*C , w Strzyżowie 17,1*C a Żarnowej +16,8*C

Żyję by jeździć, jeżdże po to, by żyć [size]

http://www.youtube.com/channel/UCFutOp3ebJ1VtOMQvCQI7DA/videos?view_as=public

Offline Areecki

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Osiek ( świętokrzyskie )
  • Reputacja: 38
Odp: 18 września
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2015, 10:39:33 am »
U mnie podobnie wieczorem jeszcze było ciepło w bardzo wielu regionach kraju.
Wczoraj maksymalnie jednak było o 0,8 C więcej niż z danych godzinowych i na ogimecie świeci wartość + 33,8 C we Wrocławiu.
Dziś rano zdemontowałem Termio-1 z osłony w której jest czujnik stacji na 2m i oto pomiary z ostatnich dwóch dni :

Widać ładnie przechodzenie zimnego frontu, wzrost temperatury po czym spadek, i wzrost nagły prędkości wiatru.
Ani jedna noc w trakcie wysokich temperatur nie okazała się tropikalna bo jak się wypogodziło to temperatury szły w dół.
Przedwczoraj minimalnie miałem 16,2 C , wczoraj natomiast 15,9 C , a dziś rano po przejściu frontu 16,6 C.
Maksymalnie najcieplej było wczoraj : 30,6 C, a przdwczoraj28,2 C

O 10:00 UTC najcieplej ze stacji synoptycznych było na krańcach południowo-wschodnich gdzie zalega jeszcze chyba cieplejsza masa powietrza.

W nocy opady deszczu na zafalowanym froncie chłodnym w południowo-wschodniej Polsce - więc może w końcu popada odrobinę więcej niż ostatnio bo deszczu jest na prawdę jak na lekarstwo.

Na śnieżce zanotowano porywy do 130 km/h, żadna stacja synoptyczna nie zanotowała z danych godzinowych tmin > 20.0 C.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 10:49:43 am wysłana przez Areecki »

Grupa Amatorskich Stacji Pogody na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/

Offline lukas12p

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2015, 11:54:15 am »
U mnie w Krakowie po godz. 1 temperatura podskoczyła o 5C. Trochę wiało, ale nie mam anemomertu. Przy okazji widać wczorajszą maksymalną 34C.
Wyniki z mojej stacji DIY: https://thingspeak.com/channels/31256

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:17:53 pm »
Przez długi czas w nocy miałem ponad 20 C, o północy było wciąż gorąco 22,3 C a o 2 w nocy nadal 21,3 C. Dopiero później nastąpił szybki spadek temperatury o godz. około 3 i miałem minimalnie 14,1 C.

Wczoraj Serbia miała 39,0 C.  :o

http://ogimet.com/cgi-bin/gsynext?lang=en&state=ser&rank=100&ano=&mes=&day=&hora=06&Send=send
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 12:22:00 pm wysłana przez Ardo »

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2015, 21:34:13 pm »
Cóż, ogólnie dzionek fajny ze zmiennym zachmurzeniem(w nocy od umiarkowanego po duże a nawet może całkowite, w pierwszej połowie dnia od małego po umiarkowane, w drugiej od umiarkowanego po duże). Dopiero późnym wieczorem pogoda się załamała - zachmurzenie stało się duże i całkowite oraz zaczęły przechodzić przelotne opady deszczu o natężeniu słabym, umiarkowanym i dość intensywnym. W oddali można było zobaczyć sporadyczne błyski.

W przypadku wiatru do ciekawie było między północą a drugą, kiedy ruszył się słaby, umiarkowany, dość silny a nawet silny wiatr z południa oraz zachodu. A tak to wiało sobie słabo, chwilami może bardziej umiarkowanie(w ciągu dnia) z północy oraz północnego wschodu(w nocy z południowego zachodu).

Prawdopodobnie w nocy temperatura wzrosła do iście tropikalnych warunków. O 4-ej było jeszcze koło 20-stu stopni jednak dwie godziny później wartości spadły do 16 C. T.max wyniosła 24 C.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2015, 19:11:59 pm »
Tego dnia miałem maksymalnie 23,9 C. Pogoda była dobra, w nocy zagrzmiała burza w odległości ale trochę napadało.