17 sierpnia

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 17 sierpnia  (Przeczytany 1770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid_G

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Pomorskie-Łubiana
  • Reputacja: 95
    • Mapy Synop
17 sierpnia
« dnia: Sierpień 17, 2015, 13:53:52 pm »
Aktualnie u mnie w Kowalewie pomorskim temperatura na poziomie +28 st.c wiatr umiarkowany 7 m/s wschodni.
Temperatura minimalna za dzisiejszą noc wyniosła +18,2 st.c.

Fotka wschodzącego słońca 5:15

A na Kaszubach w Łubianie aktualnie temperatura +25,6 st.c wiatr 24.1 km/h z NE ciśnienie 1014.3 hPa.
Minimalna temperatura za dzisiejszą noc wyniosła +17,9 st.c.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 13:57:20 pm wysłana przez Dawid_G »

Offline Inolis

• Prezes
  • Reputacja: 0
Odp: 17 sierpnia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2015, 20:20:35 pm »
Maksymalnie było dzisiaj u mnie 28,9 stopnia. W domu powyżej 29 stopni, nadal jest gorąco, ale znacznie lepiej, bo to nie już prawie 37 stopni w cieniu.
Dawniej jako Mikelis :)

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2015, 20:36:04 pm »
Dzisiaj też miałem 12,9 C w nocy spadło 1,1 mm opadów a maksymalnie było 21,9 C. Nie jest gorąco ale za to wysoka wilgotność.
Teraz mam poniżej 18 C, pełne zachmurzenie.

Offline Robert93

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2015, 23:57:15 pm »
W Kielcach oficjalnie zaistniała znów noc tropikalna po 3 latach przerwy od 3 lipca 2012 roku. Dopiero druga w historii stacji IMGW Kielce-Suków, którą zdołałem wychwycić. Odnotowano tam minimalnie aż 20,3 stopnia. Nietypowości sytuacji dodaje też fakt, że była to dziś stacja synoptyczna z najcieplejszą nocą w Polsce. :o Mimo wszystko na moim czujniku nocy tropikalnej nie było - minimum 19,8, a przeciwieństwie do 23 lipca tego roku (minimum 21,3). W warunkach miejskich na traxelektroniku Kielce-Świętokrzyska minimum dziś o dziwo też 19,8. Wychodząc rano na balkon nie czułem powiewu chłodu. :-\ Na tak wysoką nocną temperaturę przyczyniło się zachmurzenie całkowite i duże panujące przez większość nocy. Była to inna noc tropikalna niż z 03.07.2012 gdy notowano według danych 20,4, a u mnie blisko 21 stopni przy pogodnym niebie, ale umiarkowanym wietrze. W dzień w przeciwieństwie do południowych krańców Polski było blisko upału, ale zmienne zachmurzenie z okresowo świecącym słońcem dało u mnie 28,6 stopnia maksymalnie, a na stacji Kielce-Suków 27,5. Opad za sierpień ze stacji IMGW wciąż skrajnie niski równy 6,6 mm - dużo traw jest wyschniętych. Obecnie znów bardzo ciepła noc - teraz mam 20,4 mimo silniejszego wiatru, choć zachmurzenie wciąż duże. Na stacji Kielce-Suków 20,9.

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2015, 01:11:26 am »
Poranne prognozy modeli UM i GFS za bardzo się nie sprawdziły.

Noc minęła pod znakiem zachmurzenia dużego i całkowitego. Występowało też zamglenie/niewielka mgła. Godziny wczesnoporanne przyniosły słabą burzę - aktywność elektryczna była raczej słaba(w porywach może do średniej) która też dość szybko zanikła, gdy była w moich okolicach. Deszcz pozostał znacznie dłużej -  natężenie było słabe i umiarkowane, chwilami intensywne. Charakter deszczu raczej ciągły, opady trwały tak z dwie godziny. T.min wyniosła 18 C.

Między godziną 8-ą a 10 panowało całkowite zachmurzenie i zamglenie.

Po 10-ej mój region dostał się pod wpływ strefy opadów deszczu, która na początku swego istnienia generowała sporadyczne grzmoty. Główne uderzenie opadów poszło na Kraków, moja miejscowość znalazła się na skraju tej strefy. Opady były raczej ciągłe o natężeniu słabym i umiarkowanym, chwilami intensywnym. Deszcz padał tak do 15.30

Reszta dnia i pierwsza połowa nocy oznaczała się pogodą pochmurną z drobnymi przejaśnieniami. Późnym popołudniem występował też słaby wiatr ze wschodu i północnego wschodu. T.max sięgnęła 22.5 C., o północy było 20 C.