12 lipca

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 12 lipca  (Przeczytany 1307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert93

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 59
12 lipca
« dnia: Lipiec 12, 2015, 13:58:47 pm »
Ostatnia noc już w Kielcach prawie bezchmurna, jedynie duże zachmurzenie pojawiło się około godziny 4.00. Przyniosła minimum w zasadzie na tym samym poziomie co wczoraj i przedwczoraj, więc przy bloku miałem 8,1 na czujniku (7,5-8 cieczowe), na stacji Kielce-Suków 6,2. :o Mimo wszystko spadek był już głębszy, tyle że z wyższego poziomu temperatury: u mnie z 23,5, na stacji IMGW z 21,4. W miejscach najbardziej narażonych na spadki temperatury w województwie notowano 4 stopnie na posterunku w Rakowie i 2,9 na węźle w Suchedniowie. O 5.10 poszedłem zbadać różnicę temperatury pomiędzy miejscem zamieszkania a okolicznymi trawami za budynkami. Przed wyjściem notowałem 9,2; w najchłodniejszym miejscu, jakie znalazłem, o 5.19 notowałem w trawach nad głową 6,8, a koło 5.30 zmierzyłem kilka cm nad gruntem 4,8. Po powrocie na osiedle około 5.40 zmierzyłem nad głową 9,6. Dzisiejszy dzień już całkiem ciepły - obecnie mam na czujniku 24,4, stacja Kielce 23,8 oraz umiarkowany wiatr i zachmurzenie duże cirrusami i cirrostratusem.
Rano przy ziemi:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 14:00:20 pm wysłana przez Robert93 »

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
Odp: 12 lipca
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2015, 15:54:39 pm »
Noc: zachmurzenie małe i umiarkowane(chwilami nawet może i duże).
Pierwsza połowa dnia: zachmurzenie małe, później umiarkowane.
Druga połowa dnia: zachmurzenie umiarkowane, później duże.

Wiatr: pojawił się w ciągu dnia - jego siła jest słaba i umiarkowana(zwłaszcza w pierwszej połowie dnia), z zachodu.
Temperatura: minimalna wyniosła 9 C., maksymalna sięgnęła 27 C.

Offline Inolis

• Prezes
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2015, 17:52:09 pm »
Od jakiejś pół godziny popaduje sobie u mnie słaby, przelotny deszcz. Temperatura na przyjemnym poziomie.
Dawniej jako Mikelis :)

Offline Robert93

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2015, 02:15:55 am »
W miejscach najbardziej narażonych na spadki temperatury w województwie notowano 4 stopnie na posterunku w Rakowie i 2,9 na węźle w Suchedniowie.
Jednak minimum było wcześniej - o 3.30 notowano 2,8 w Suchedniowie.
W Kielcach druga część dnia coraz bardziej pochmurna, ale jeszcze ciepła. U mnie na czujniku notowałem maksymalnie 26,9; na północnym-wschodzie miasta notowałem po 16.00 koło 26. Maksimum stacji Kielce wyniosło 24,9. Późnym wieczorem (1-2 godziny przed północą) zaczął padać deszcz i od tego czasu się ochłodziło. Obecnie mam 14,8 na czujniku, stacja Kielce 15,3, wiatru brak.