9 lipca

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 9 lipca  (Przeczytany 1144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SEwek22o

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Glinik Charzewski/Podkarpacie
  • Reputacja: 218
  • Łowca burz,sympatyk pogody, fanatyk rajdów
9 lipca
« dnia: Lipiec 09, 2015, 18:34:46 pm »
Po wczorajszych burzach ( jutro o nich napiszę ) dziś spokojnie. Około 20-22 stopnie, jednak teraz pochmurzyło się i wieje mocny wiatr. Chmury mają dziś bardzo ciekawe kolory, co przed chwilą sfociłem :D

« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2015, 18:40:07 pm wysłana przez SEwek22o »

Żyję by jeździć, jeżdże po to, by żyć [size]

http://www.youtube.com/channel/UCFutOp3ebJ1VtOMQvCQI7DA/videos?view_as=public

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
Odp: 9 lipca
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2015, 20:50:09 pm »
Maksymalnie miałem dzisiaj 20,1 C a teraz już 11,7 C i w pokoju jest już lepiej niż parę dni temu. Aktualnie mam w pokoju 23 C i nie jest duszno.
Zapowiada ciekawy poranek na Podhalu w sobotę bo być może Poronin złapie mróz a może bardzo blisko. Również Jabłonka może mieć podobnie ale jedno jest pewnie, że będzie przygruntowy mróz na Podhalu.

Offline Marcin D

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Drawsko Pomorskie
  • Reputacja: 209
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2015, 21:06:42 pm »
U mnie wieje w porywach do 12m/s. W dzień jak słonce się przebijało nie było źle. Max 18c. Mam szeroki zakres tolerancji. Lubie orzeźwiające 18 jak i suche 30c. W tej chwili jest nieprzyjemnie. Jeszcze trochę i windchill zacznie spadać poniżej 10c. W domu średnio 25c a w pokoju gdzie jest komputer 27c. W piwnicy 20c.

Offline Morze

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Trójmiasto
  • Reputacja: 52
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2015, 21:38:36 pm »
W Łebie 90kmh przy 68kmh średniego, jak na lato jest to przesada.

Offline Marcin D

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Drawsko Pomorskie
  • Reputacja: 209
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2015, 22:02:20 pm »
W Łebie 90kmh przy 68kmh średniego, jak na lato jest to przesada.

Na Grenlandię trzeba jeździć na wczasy ;).
http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?lang=en&ind=04231&ano=2015&mes=7&day=9&hora=18&min=0&ndays=30

Więcej słońca, nie wieje, powietrze przyjemnie suche. Nie to co w Łebie ;).
http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?lang=en&ind=12120&ano=2015&mes=7&day=9&hora=18&min=0&ndays=30

Offline Robert93

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2015, 23:03:42 pm »
Poprzednia noc w Kielcach z przewagą zachmurzenia, dopiero nad ranem się wypogodziło. Do południa była przewaga słońca, następnie się zachmurzyło i zanotowałem 2 przelotne deszcze o dość dużej intensywności - pierwszy koło 16.30, a drugi koło 17.30. Nie przyniosły one jednak dużych sum opadów - stacja Kielce-Suków zanotowała około 3 mm (razem za lipiec dopiero około 6 mm :-\), co wciąż skutkuje zagrożeniem posuchą. Dodatkowo na SE od Kielc zanotowano wyładowania, więc oficjalnie na stacji IMGW, położonej trochę na SE od miasta odnotowano burzę, ja natomiast nie słyszałem grzmotów. Rano notowałem 13 stopni na czujniku, 12,5-13 na cieczowych - noc była jeszcze umiarkowanie ciepła, choć po upałach odczuwanie chłodna.  ;)
W ciągu dnia maksymalnie na czujniku 23,8, a północnym-wschodzie miasta prawie 23 - jeszcze wartości typowe dla lipca. Na stacji Kielce-Suków odnotowano 12,6 minimalnie rano i 22,9 maksymalnie. Dopiero opady przyniosły nagłe ochłodzenie, po nich odnotowywałem już zaledwie 13-14 stopni.
Przed zachodem Słońca wypogodziło się, co skutkuje nietypowo niską wartością temperatury jak na lipcową noc. Obecnie u mnie 10,3 (zaokienny około 9,5); stacja Kielce 9,6. Jest prawie bezchmurnie, a wiatr słabszy niż w prognozach (choć zauważalny - około 2m/s według IMGW). Ciekawe jaką wartość minimalną przyniesie ta noc.  ;)

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2015, 00:59:05 am »
Druga połowa nocy: małe i umiarkowane zachmurzenie.
Pierwsza połowa dnia: zmienne zachmurzenie(od małego po dość duże).
Druga połowa dnia: duże zachmurzenie/pochmurno z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu o natężeniu słabym, chwilami umiarkowanym.
Pierwsza połowa nocy: małe zachmurzenie/bezchmurnie.

Wiatr: w nocy słaby. W ciągu dnia wiało słabo i umiarkowanie, chwilami dość silnie i być może nawet silne(w drugiej połowie dnia, podczas opadów deszczu) z zachodu. Obecnie wieje słabo.
Temperatura: minimalna wyniosła 16.4 C., maksymalna sięgnęła 24 C., o północy było 12.7 C.