5 lipca

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 5 lipca  (Przeczytany 7063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
Odp: 5 lipca
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2015, 20:18:06 pm »
No tak jak zwykle często nic nie udaje po tym jak miałem dzisiaj maksymalnie 29,7 C a to jeszcze nie upał. Tymczasem Jabłonka miała 31,6 C a Ratułów 30,4 C, Liesek 30,5 C. O 18 UTC miałem całkiem ciepło równo 26,0 C.
Inowrocław póki co nie mierzy ekstrema temperatury ale wygląda na to, że tam było najcieplej w Polsce. Było tam 36,4 C z godzinnych.
W Niemczech ostatecznie było 38,8 C więc szkoda ale poczekajmy na to ile było na posterunku oraz stacji meteomedii.

Offline pogpol

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 13
    • http://pogpol.chilan.com
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2015, 20:50:28 pm »
Wygląda na to, że najcieplej było dziś w Niemczech w Kitzingen - 40.3 st. C. Czyli rekord chyba jednak został pobity :)

Offline Robert93

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2015, 21:04:01 pm »
Niedziela w Kielcach oczywiście pogodna z małym, chwilami umiarkowanym zachmurzeniem jedynie małymi cumulusami i cirrusami. Noc u mnie z chwilowymi podmuchami wiatru, co spowodowało spadek temperatury jedynie do minimum 16,5 u mnie na czujniku. Było ono podobne do miejsc w Kielcach słabo narażonych na większe spadki takich jak stacja traxelektronik na ul. Świętokrzyskiej z Tmin 16,4 i stacja WIOŚ z ul. Jagiellońskiej z Tmin 17 z pomiarów godzinowych. Sporo chłodniej przy słabym wietrze było na stacji Kielce-Suków 12,7, a Suchedniów zanotował minimum zaledwie 8,6. :P  Maksimum u mnie natomiast wyniosło 33,3. Na termometrze zaokiennym ekstrema były dziś w trochę szerszym przedziale. Na północnym-wschodzie miasta pomiędzy 17.30 a 19.00 notowałem temperaturę w granicach 32,5. Maksimum stacji Kielce wyniosło 32,5, natomiast Suchedniów z maksimum 34,7 miał kolosalną amplitudę rzędu 26,1 stopnia w 9 godzin (od 5.10 od 14.10). Nawet jeśli jest lekko zawyżona przez brak klatki stacji traxelektronik, to robi wrażenie. ;) 
Obecnie u mnie 26,4 i wreszcie mogę otworzyć okno, nie nagrzewając mieszkania. Jeszcze jutro będzie podobny skwar, a potem w końcu odpocznę od większych upałów. :)

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 05, 2015, 21:05:30 pm »
Tak, według meteomedia padł nowy rekord ciepła Niemiec - 40,3 C czyli zaledwie o 0,1 C więcej.
Tylko czy DWD uzna pomiar meteomedii za oficjalny?...

Offline pogpol

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 13
    • http://pogpol.chilan.com
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2015, 21:26:39 pm »
Powinni uznać, bo stacja w Kitzingen to stacja klimatologiczna należąca do sieci DWD

Offline Sebastian

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Skawina
  • Reputacja: 118
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2015, 22:27:35 pm »
O ile wczoraj upał był znośny, to dzisiaj jest masakra totalna.

Noc i poranek bezchmurne, reszta dnia przynosi małe zachmurzenie. W ciągu dnia wieje sobie słaby wiatr z różnych kierunków.
T.min wyniosła 15 C., maksymalna sięgnęła 33.8 C.

Na dworze jest wyjątkowo nieznośnie.

Nie było źle,można było się schłodzić np.na rynku w Skawinie ;)

Tmax. osiągnął pułap 33.2-33.4st.C

« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2015, 22:29:59 pm wysłana przez Sebastian »

Offline Sebastian Kupczyk

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kraków (os. Na Kozłówce)
  • Reputacja: 32
  • Meteorolog, pasjonat gór i geografii fizycznej
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2015, 10:04:02 am »
 Temperatura minimalna wyniosła 17,0 st. C. 9 stacji synoptycznych na 74 miały noc tropikalną. Najcieplej było w Kołobrzegu, gdzie temperatura minimalna wyniosła 22,1 st. C. Balice 14,7 st. C. Na zachodzie Krakowa, gdzie byłem przez większą część dnia zachmurzenie było zmienne od małego, przez umiarkowanego po duże (6/8 najwięcej), ale to dużo zachmurzenie spowodowały jedyne cienkie chmury pierzaste. Temperatura maksymalna w moim miejscu zamieszkania wyniosła "tylko" 32,3 st. C. Balice odnotowały najwyższą temperaturę rzędu 33,3 st. C. Najcieplej ze stacji synoptycznych było w Inowrocławiu. 36,4 st. C.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2015, 10:10:52 am wysłana przez Sebastian_K »

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *

Offline Michal

• Junior Member
  • **
  • Miejsce pobytu: okolice Śremu
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2015, 13:02:40 pm »
U mnie temperatura minimalna 16,5 stopnia, a maksymalna 34 stopnie. Do południa sporo chmur wysokich i średnich, a po południu praktycznie bezchmurnie.