26 lutego

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 26 lutego  (Przeczytany 1158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cottonwood

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kraków
  • Reputacja: 34
  • leśnik
26 lutego
« dnia: Luty 26, 2015, 09:31:03 am »
Dobowa suma opadów wg IMGW-PIB:
Zlewnia   Opad średni  [mm]   Opad maksymalny [mm]   Posterunek
Mała Wisła   11   21   Błatnia
Soła   9   22   Międzybrodzie Bialskie
Skawa   12   21   Leskowiec
Raba    12   20   Łapanów

Stan wody w zlewni Górnej Wisły układa się w strefie stanów średnich. Na Małej Wiśle, Sole, Skawie, Rabie, lokalnie na Dunajcu, Wisłoce oraz Wiśle powyżej Kars w strefie wody wysokiej. O godzinie 6 UTC stan ostrzegawczy był przekroczony na 3 posterunkach pomiarowych [Jawiszowice, Mała Wisła; Mizerów, Pszczynka; Brynica, Brynica].

W Tatrach i na Babiej Górze dopadało 15-21 cm śniegu i teraz pokrywa śnieżna wynosi: 125 cm [Kasprowy Wierch, Dolina 5 Stawów], 117 cm [Markowe Szczawiny], 115 cm [Morskie Oko] i 93 cm  [Hala Gąsienicowa].

Offline lubelak

• Admini
  • Senior Member
  • Reputacja: 18
Odp: 26 lutego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2015, 10:24:38 am »
Na naszym profilu wrzuciłem kilak fotek z Tatr. Zima na całego:)

Offline Dawid_G

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Pomorskie-Łubiana
  • Reputacja: 95
    • Mapy Synop
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2015, 10:58:45 am »
Sytuacja z 09 UTC

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin/Poznań
  • Reputacja: 174
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2015, 14:28:06 pm »

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2015, 19:18:03 pm »
Spadło u mnie 12,8 mm opadów za ostatnią dobę z czego 8 cm świeżej pokrywy śnieżnej. Rano miałem 22 cm grubości śniegu a przed chwilą o 18 UTC - 18 cm. W Jabłonce gdzie leży ode mnie 50 m niżej spadło zaledwie 1 cm świeżej pokrywy śnieżnej a w Nowym Targu około 2 cm.  ::)
Oczywiście to za sprawą granicy opady śniegu przy temperaturze 0 C i poniżej ale wspomógł północny wiatr gdzie obniżył bardziej niższą temperaturę niż w okolicy i miałem tyle samo co w Zakopanem na 150 m wyżej.
Minimalnie -0,7 C oraz maksymalnie 0,9 C, aktualnie jest 0,5 C i panuje mgła z opadem deszczu i mżawką.

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2015, 19:31:16 pm »
Noc i dzień minęły pod znakiem całkowitego zachmurzenia, zamglenia oraz opadów deszczu. Opady generalnie były ciągłe. W nocy było to natężenie słabe, chwilami umiarkowane. W dzień przeważała mżawka, chwilami jednak był to słaby deszcz(głównie w pierwszej połowie dnia).

Wiatru nie zauważyłem.

T.min wyniosła 2.4 C., maksymalna sięgnęła 4.5 C. i taka jest teraz wartość.

Offline Sebastian Kupczyk

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kraków (os. Na Kozłówce)
  • Reputacja: 32
  • Meteorolog, pasjonat gór
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2015, 20:18:47 pm »
W Porębie Wielkiej (Gorce, 640 m n.p.m.) noc minęła pod znakiem całkowitego zachmurzenia oraz słabych i umiarkowanie mocnych opadów śniegu. Jadąc około godziny 10:30 do Myślenic zauważyłem, że jakikolwiek ślad nowo spadłego śniegu pojawiał się na obszarach położonych od 310 m n.p.m. wzwyż. Widoczne były ciekawe chmury Stratus fractus. O godzinie 14:30 dokonałem w Porębie pomiaru pokrywy śnieżnej, wynosiła ona średnio 26 cm, od wczorajszego ranka spadło ok. 8 cm świeżego śniegu. Temperatura maksymalna wyniosła dziś tutaj 0,9°C. Cały dzień, podobnie jak i w nocy, panowało całkowite zachmurzenie, a podstawa chmur znajdowała się na wysokości parudziesięciu metrów. Ponadto przez cały dzień występowały opady, z rana były to opady słabe śniegu, później przybrały one postać mżawki/śniegu ziarnistego.

Dziś wieczorem dokonałem również terenowych pomiarów temperatury:

18:07  0,7°C drzewo nieco poniżej szczytu góry Tobołów (Gorce), wys. 953 m n.p.m.
19:00  0,9°C drzewo przy dolnej stacji kolejki linowej na górę Tobołów w Porębie Wielkiej - Koninki, wys. 650 m n.p.m.

Pod szczytem góry Tobołów występował wieczorem opad ziarnistego śniegu oraz panowała umiarkowana mgła. Obecnie w Porębie Wielkiej (640 m n.p.m.) jest 0,3°C, występuje opad mżawki.

Temperatura maksymalna w innych miejscach dziś:

1,7 °C Mszana Dolna (IMGW) - najbliższy posterunek, jeśli chodzi o odległość od Poręby Wielkiej;
1,9°C  Zakopane (IMGW)
4,1°C  Balice - lotnisko

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin/Poznań
  • Reputacja: 174
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2015, 09:19:40 am »