26 grudnia

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 26 grudnia  (Przeczytany 3068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SEwek22o

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Glinik Charzewski/Podkarpacie
  • Reputacja: 218
  • Łowca burz,sympatyk pogody, fanatyk rajdów
26 grudnia
« dnia: Grudzień 26, 2014, 09:08:32 am »
Niespodziewanie dla mnie jak wstałem lekko pruszyło, a 25 min temu przeszła śnieżyca, szybko się zabieliło, a teraz nadal pada i do tego jest tylko lekko na plusie :D

Żyję by jeździć, jeżdże po to, by żyć [size]

http://www.youtube.com/channel/UCFutOp3ebJ1VtOMQvCQI7DA/videos?view_as=public

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
Odp: 26 grudnia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2014, 10:59:25 am »
U mnie też jest podobnie, padał wielkie płaty śnieżne i utworzyła niewielka pokrywa śnieżna około 1 cm wysokości.

UM zwykle zawyżają temperatury minimalne ale dla Zakopanego to chyba przesadził, bo widzi na jutro cieplej niż -16 C bo ta temperatura jest przeznaczona na wysokości 1155 m... ale żeby około -20 C na 1846 m? Skoro zawyża temperaturę bo w rzeczywistości powinno być poniżej -20 C ale na pewno tak nie stanie.  ;)

EDIT

W Niezabyszewie spadło 15 cm świeżego śniegu i również tyle samo leży śnieg choć na Kasprowym Wierchu jest o 1 cm mniej śniegu tj. 14 cm grubości pokrywy śnieżnej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2014, 11:21:52 am wysłana przez Ardo »

Offline Ojcon

• Junior Member
  • **
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2014, 12:48:55 pm »

Fajny pas śniegu się zrobił ;) Później będzie zdjęcie z drugiego satelity.

Offline Paweł 1

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Gnojnik - Małopolska
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2014, 13:08:43 pm »
O godzinie 8 miałem 1 cm śniegu przy +0.8 st C. Do południa śnieg stopniał do wysokości =300 m.n.p.m ,ale później zaczęło się i niżej bielić , bo temperatura szybko spada i wynosi o 13:00 - 1.2 st C. Spadło około 2 cm śniegu i nadal pada gęsto.

Offline kslawin

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Kielce/Zagnańsk
  • Reputacja: 114
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2014, 16:02:12 pm »
W okolicach Kielc posypało nieźle.
Temperatura już stale poniżej zera i systematycznie spada:

Meteorolog amator

Offline Inolis

• Prezes
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2014, 16:56:27 pm »
Zima. Rano było u mnie ok. -7 stopni, teraz jest podobnie. Za dnia było ok. -5. Śnieg trochę nadtopniał, ale jeszcze leży, ale droga przed domem jest bez grama śniegu. Widocznie bruk był cieplejszy od zera. Generalnie, śliczna była dzisiaj pogoda :)
Dawniej jako Mikelis :)

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2014, 17:17:26 pm »
Rano szaro i buro, późnym popołudniem:

Na takie widoki czekałem - biały puch na ziemi, ośnieżone drzewa, sypiący śnieg. Normalnie radość mnie rozpiera :)

Noc z całkowitym zachmurzeniem i przelotnymi, słabymi opadami różnego rodzaju(druga połowa już ze śniegiem). Od poranka opady stały się ciągłe i przybrały nieco na sile(słabe i umiarkowane, śnieg) i trwają do teraz. Trawa jest prawie cała zakryta.

Wiatr raczej był słaby. O umiarkowanej sile wiał w godzinach porannych i późnym popołudniem. Teraz znów wydaje się słaby. Kierunek: w nocy i pierwszej połowie dnia z południowego zachodu, w drugiej części dnia z północnego zachodu.

T.min wyniosła 2 C., maksymalna padła w godzinach porannych(2.8 C.), popołudniu było już 0 C., obecnie jest -0.7 C.

Offline Jan Twardowski

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kaszuby
  • Reputacja: 158
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2014, 19:32:49 pm »
Dzisiaj temperatura minimalna na stacji  -11.1 stopni a na czujniku pod pergolą  -12.3 stopni mrozu czyli pierwszy dwucyfrowy mróz u mnie.
Maksymalna w dzień  -3.1 stopnia . Przez cały dzień słonecznie ale obecnie zachmurzenie całkowite temperatura -5.9 stopni bez opadów.
Śniegu około 8 cm czyli trochę mało ale może niedługo coś napada. A to zdjęcia zrobione dzisiaj rano.

A tak z drugiej strony jak na razie to od 2000 roku tylko 3 razy święta były bez śniegu na moim terenie w 2006 , 2007, 2013 roku.
Na 15 lat tylko 3 razy bez śniegu chyba nie tak źle oczywiście dla tych ,którzy lubią białe święta.
Pozdrawiam.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2014, 19:43:39 pm »
Ładnie u was przymroziło.
U mnie było maksymalnie 0,3 C na plusie ale trwało to dość krótko bo niemal cały czas panował mróz u mnie, o 18 UTC miałem -5,5 C oraz tylko 2 cm grubości pokrywy śnieżnej. Panuje jeszcze zachmurzenie całkowite i pada śnieg ale w nocy powinno się rozpogodzić i obniżyć temperaturę do poniżej -10 C.

Z podsumowania do tej pory za grudzień, tylko w Zawoi jako jedyne miejsce z plusową średnią temperaturę minimalną 1-26 grudnia i było 0,1 C ale jak wiemy, w ostatnich dniach grudnia będą mrozy w dzień więc średnia obniży się do poniżej zera. Gdyby grudzień był ciepły bez takich mrozów za kilka dni, to średnia minimalna byłaby na plusie w grudniu a przecież to by była niebywała rzadkość na wysokości 697 m npm.
Drugie miejsce zajmowało Krościenko nad Dunajcem z -0,03 C a znajduje się dużo niżej niż Zawoja bo 442 m npm.

Offline Łukasz_B

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Kraków
  • Reputacja: 54
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2014, 20:55:48 pm »
W Krakowie w końcu zrobiło się ładnie. :) Śniegu nie jest zbyt wiele, ot tak 2-3 cm, ale wystarczy by zniknął cały ten brud i szarość zimowego miasta. I o ile mnie pamięć nie myli, dzisiejszy dzień jest pierwszym dniem świąt BN od 2008 z padającym śniegiem i pokrywą. :)
Szkoda tylko, że nie zapowiada się by spadło coś więcej śniegu. :/
pozdrawiam, Łukasz

Offline Cottonwood

• Senior Member
  • Miejsce pobytu: Kraków
  • Reputacja: 34
  • leśnik
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2014, 22:59:10 pm »
Więcej śniegu jest chyba na wschodzie Krakowa - u mnie jakieś 5-6 cm. Dobre i to, przynajmniej przy nadchodzących mrozach nic nie stanie się uprawom. Obecnie w Balicach -4 stopnie.

Offline SEwek22o

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Glinik Charzewski/Podkarpacie
  • Reputacja: 218
  • Łowca burz,sympatyk pogody, fanatyk rajdów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2014, 09:48:57 am »
Ładna u was zima panowie :) U mnie popadało trochę w dzień ale śnieg poniżej 350 m stopniał. Od 15 do 21 przeszły kolejne opady, spadło 2-3 cm śniegu, ale starczyło by zasypać droge

A tu krótki filmik z tych opadów :)

https://www.youtube.com/watch?v=zpTOPrHIftY
Żyję by jeździć, jeżdże po to, by żyć [size]

http://www.youtube.com/channel/UCFutOp3ebJ1VtOMQvCQI7DA/videos?view_as=public

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin/Poznań
  • Reputacja: 174
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2014, 11:17:42 am »
W Wielkopolsce bez śniegu - jedynie szron od mrozu.

W Koninie maksymalnie -2.4°C.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2014, 11:32:32 am wysłana przez Mark »

Offline Jan Twardowski

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kaszuby
  • Reputacja: 158
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2014, 12:47:19 pm »
Mark w woj. Pomorskim jaka to miejscowość z temperaturą  -2.2 chyba nie Łebunia.  Przyznam szczerze ,że wygląda bardziej na lokalizację mojej miejscowości.  A tak na marginesie u mnie było maksymalnie  -3.1 a minimalnie  -11.1.
Janek