22 grudnia

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: 22 grudnia  (Przeczytany 4133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wrocław

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Wrocław
  • Reputacja: 16
22 grudnia
« dnia: Grudzień 22, 2014, 14:45:24 pm »
Wreszcie  jakichś śnieg w Jakuszycach - 15 cm, ale mniej niż na Rycerce Górnej (Beskidy), gdzie jest 21 cm. Ciekawe, czy się utrzyma śnieg do Świąt, bo teraz w Jakuszycach plus 4 stopnie, jutro plus 5?  Wieje silny wiatr, ale nie jest to chyba halny (wieje z W), więc wydaje się ,że nie roztopi wszystkiego :) Od środy coraz chłodniej i opady śniegu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2014, 14:47:10 pm wysłana przez wrocław »

Offline Marcin D

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Drawsko Pomorskie
  • Reputacja: 209
Odp: 22 grudnia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2014, 15:52:51 pm »
W Drawsku leje i wieje. Mam już prawie 20mm za dziś. Jest blisko 10c. Dawno tak nie padało (chodzi mi o ciągłość a nie intensywność).

Tyle wskazywał lokalny wodowskaz na Drawie w połowie listopada. Może trochę teraz podskoczy ;).

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2014, 16:05:16 pm »
Istna jesień.

Noc i dzień mijają pod znakiem całkowitego zachmurzenia i opadów deszczu. Deszcz jest generalnie przelotny(w drugiej połowie nocy był nieco bardziej ciągły) o natężeniu słabym(o poranku i obecnie chwilami umiarkowanym). Nie można zapomnieć też o południowo-zachodnim i zachodnim wietrze. W nocy i w pierwszej połowie dnia był słaby oraz umiarkowany, chwilami dość silny, w drugiej części momentami jest silny.

T.min wyniosła lekko poniżej 4 C., maksymalna na razie siedzi w okolicach 7.5 C.

Offline charly

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 44
  • One man's freedom is another man's terror
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2014, 16:10:40 pm »
Marcin, ta skala na wodowskazie to w jakich jednostkach?
Kiedyś mokry okres musiał się w końcu zdarzyć, szkoda, że akurat przed świętami - w okresie największej bieganiny. U mnie dwucyfrowej dobowej sumy opadów nie było od 10 sierpnia. Dziś jest już przeszło 14 mm, a do końca dnia może przekroczyć 20.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2014, 16:14:51 pm wysłana przez charly »
w sieci widywany również jako aqu32 lub chochlik

Aktualne warunki na stacji meteo Pabianice:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IWOJEWDZ30

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2014, 16:14:14 pm »
Marcin, ta skala na wodowskazie to w jakich jednostkach?
Kiedyś mokry okres musiał się w końcu zdarzyć, szkoda, że akurat przed świętami - w okresie największej bieganiny
Pytanie skierowanie do Marcina ale wodowskaz mierzy oczywiście w cm a nie w calach hehe.  ;)
Na zdjęciu widać, że ma około 29 cm.

Maksymalnie miałem 3,0 C i nada leży 5 cm pokrywy śnieżnej a w Nowym Targu czy ba nawet Stare Bystre nie ma śniegu.
Bardzo możliwe, że w niedzielę 28.12 będzie na torfowisku -15 C

Offline Dawid_G

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Pomorskie-Łubiana
  • Reputacja: 95
    • Mapy Synop
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2014, 16:32:51 pm »
Cały dzień u mnie leje jak w wielu innych regionach Polski od kilku minut zaczęło mocniej wiać, wysokość opadu deszczu za dzień dzisiejszy na chwilę obecną to 23,1 mm

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2014, 18:59:50 pm »
Od jakiejś godziny kierunek wiatru zmienił się na bardziej południowy, przy okazji przybierając na sile(umiarkowany, chwilami dość silny i silny). Odbija się to na temperaturze, która po chwilowej stagnacji w okolicy 7.5 stopnia, zaczęła pchać się w górę. O 18-ej było 8 stopni, teraz jest już 9.7 C. Towarzyszy temu całkowite zachmurzenie.

Offline Morze

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Trójmiasto
  • Reputacja: 52
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2014, 19:44:11 pm »
Kiedy ta paskudna pogoda się skończy?  >:(

W Lęborku w ostatnich dniach spadło ok 80mm deszczu co jak na grudzień jest bardzo dużym opadem. W trójmieście nieco łagodniej, dziś ok 16mm ale wody na ulicach jest bardzo dużo.

Jeszcze 2 dni deszczowej aury i potem prawdopodobnie przyśnieży na 1 dzień świąt.

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin/Poznań
  • Reputacja: 174
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2014, 20:15:30 pm »
Znów wieje i grzeje, bo temperatura 2 godziny temu pod Koninem wyniosła 9.6°C. Wiatr w porywach osiągnął 70.9 km/h po 16:00, co przebiło dotychczasowy wynik za grudzień. Mimo to udało mi się zawiesić oświetlenie przed domem, choć z lekkim strachem czy prztrzyma do świąt. Jutro jednak lepiej nie będzie.
Spadło 7 mm deszczu, wydaje się, że więcej, bo przy tym wietrze krople zacinają jak pociski.

Piotrek87

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:44:20 pm »
We Wrocławiu dziś typowo wietrzna szaruga. Co z tego że na termometrach 10 stopni jak i tak odczuwamy znacznie mniej. Myślę że Ci użytkownicy którzy tak przepadają za ciepłą zimą, patrząc na dzisiejszą aurę trochę zmienią o niej zdanie.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2014, 21:51:51 pm »
We Wrocławiu dziś typowo wietrzna szaruga. Co z tego że na termometrach 10 stopni jak i tak odczuwamy znacznie mniej. Myślę że Ci użytkownicy którzy tak przepadają za ciepłą zimą, patrząc na dzisiejszą aurę trochę zmienią o niej zdanie.

Offline kslawin

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Kielce/Zagnańsk
  • Reputacja: 114
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2014, 22:21:10 pm »

Mylisz się wrocławska marudo :P
Meteorolog amator

Piotrek87

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2014, 22:55:12 pm »
No tak lepsze 10 stopni i depresyjna szaruga, niż temp max w dzień rzędu (-5) z czystym niebem. Jakoś latem marzycie o tym słońcu a zimą już nie.
To jest wręcz nadzwyczaj zastanawiające...

Offline Sebastian Kupczyk

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kraków (os. Na Kozłówce)
  • Reputacja: 32
  • Meteorolog, pasjonat gór
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2014, 23:53:56 pm »
Dzisiejszego dnia zachmurzenie w Krakowie było całkowite. Występowały również przelotne opady deszczu. Kraków często znajdował się na skraju rozległej strefy opadowej, obejmującej Nasz kraj. Do godziny 13 - tej wiatr był słaby, lokalnie umiarkowany. Potem jego siła zaczęła rosnąć. Od około 15:00 porywy zaczęły dochodzić lokalnie do 65, może 70 km/h. Najmocniej jednak zawiało o godzinie 19:14 jak byłem w dzielnicy Łobzów w Krakowie, myślę że około 80 km/h (podobnie jak ostatnio na moim osiedlu), billboardy porządnie się chwiały i trzepotały, chodzenie pod wiatr stanowiło w czasie tego podmuchu dość duży opór. Obecnie wiatr nie przekracza 50 km/h. Byłem około godziny 22:30 na ul. Wspólnej na Woli Duchackiej w Krakowie, w miejscu najbardziej wystawionym na zachodni wiatr, nie wiało tam więcej niż 55 km/h, a temperatura o 22:32 wyniosła 9,1°C.

U mnie dziś maksymalnie przed zachodem Słońca było 8,7°C, po zachodzie Słońca wzrosła maksymalnie do 9,5°C. Obecnie jest tyle samo :). Niesamowicie ciepła noc.

Offline Inolis

• Prezes
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2014, 00:11:52 am »
No tak lepsze 10 stopni i depresyjna szaruga

Jak dopisuje tzw. pogoda ducha, to nawet "zgniły" stratus nie przeszkadza :)

A tak nawiasem mówiąc, to pogoda jest ostatnio trochę szalona - wieje prawie każdego dnia. Oczywiście jest ciepło, ale tylko na termometrze.
Dawniej jako Mikelis :)