No to pora na mój sprzęt:
SKYWATCH Eole 1 

Kosztował około 280-290 złotych, teraz w sklepie można kupować za 270-310 złotych. Początkowo chciałem kupić taki sprzęt nastawiany pod wiatrem jaki takiego jak Sewek ma ale zmieniłem na anemometr do każdego kierunku wiatru. Anemometr został zaprodukowany w Szwajcarii i posiadał ochronną osłonę na wirnik w czasie podróży lub przechowywania aby nie został uszkodzony. Dodatkowo mam taki worek do przechowywania i zmieścił się nawet w mojej kurtce na torfowisku i na Babiej Górze>
LINK


W ciemności można włączyć podświetlony ekran na żółto:

Tutaj widzimy czujnik termometru (czerwona główka):


Można mierzyć prędkość wiatru w km/h, m/s, mile na godzinę, węzły na godzinę lub stopy na godzinę. Można także zmienić temperaturę C na F lub na C/ F temperatury odczuwalnej. Na dole można zmienić interwał wykonania pomiaru min/max/średnia prędkości wiatru w 3 s, 6 s, 12 s, 1 minuta, 3 minuty, dalej nie pamiętam i jeszcze 1 godzinę, 6 h i na koniec w 24 h:


Po naciskaniu dolnego przyciska po lewej stronie możemy zobaczyć minimalnie, średnie oraz maksymalne prędkości oraz temperatury w odpowiednim interwale czy też ogólne.


Po nastawieniu temperatury powietrza C na odczuwalną C przy zerowej prędkości jest 16,7 C:

A po dmuchaniu na 35 km/h ale w chwili wykonania zdjęcia 7,3 km/h temperatura odczuwalna wyniosła 18,1 C (trochę zawyża temperaturę bo z ust wydostaje przecież ciepłe powietrze):

Zakres pomiaru prędkości według producenta to 2-150 km/h ale w rzeczywistości można zmierzyć prędkość wiatru już przy 0,3 km/h (0,1 km/h zdarzyło się ale niezwykle rzadko), podczas testowania mocno dmuchałem aby sprawdzić czy może mieć większy zakres prędkości wiatru i okazuje się, że tak - nawet 167 km/h z ust. Nie sądziłem wcześniej, że usta była w stanie dmuchać ze prędkością 46 m/s.

Zakres temperatury według producenta to do -10 C ale w praktyce zmierzono już -20 C w tym roku.
Nie jest wodoodporny podczas długiego przebywania w terenie.
Zasilanie to 2 baterie AA i do tej pory nadal działają.
Na dole jest miejsce na uchwyt w czasie stacjonarnego pomiaru lub tymczasowego w terenie. Nie wiem czy stojaki aparatu fotograficznego też pasowałyby do anemometru.

W tym filmiku widać stojaki oraz przykładowa praca anemometru:
Do tej pory zmierzyłem pomiar prędkości wiatru na torfowisku tylko raz i było 51,4 km/h:

A ogólny naturalny rekord anemometru to 64 km/h w zeszłym roku. Zastanawiam czy uda się zmierzyć naturalnie przynajmniej 100 km/h bo nawet na Babiej Górze nie udało mi się zmierzyć do tej prędkości wiatru.
