Conrad WS-0101 - opinie

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Conrad WS-0101 - opinie  (Przeczytany 24702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jan Twardowski

• Super Member
  • Miejsce pobytu: Kaszuby
  • Reputacja: 158
Odp: Conrad WS-0101 - opinie
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 19, 2016, 20:43:03 pm »
Co do tej stacji to jestem z niej zadowolony. Miałem tylko raz problem z deszczomierzem w zeszłym roku po bezdeszczowym miesiącu pierwszy opad nic nie wykazał a jak później się okazało w środku zalęgły się malutkie pajączki a po oczyszczeniu deszczomierz działa do dzisiaj bez zarzutów.
Janek

Offline yacenty

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
  • Reputacja: 0
    • AgroFoto
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 19, 2016, 21:20:56 pm »
Z lekkim opóznieniem pokazuję moją klatkę po modernizacji. Autorem projektu przebudowy i wykonawcą jest moja żona :).

Jakość pomiarów uległa zdecydowanej poprawie po dodaniu drzwiczek i przewiewnego niepełnego dna. Stan sprzed modernizacji widoczny jest kilka postów wyżej. 

Taka klatka jest zupełnie wystarczająca dla stacji typu WH1080, WH2080 (WS0101).

jaki jest wymiar tej klatki?
czy kwadrat 30x30 w podstawie będzie ok a na wysokość 40?
takie widze płyty ażurowe w castoramie na dach myslę o płycie osb
Conrad WS-0101
Davis Vantage Pro2

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 19, 2016, 21:29:19 pm »
Jeśli chcesz mieć klatkę to wybieraj drewno bo sklejka i takie płyty nie nadają na dłużej niż 2 lata.

Offline yacenty

• Newbie
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
  • Reputacja: 0
    • AgroFoto
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 19, 2016, 21:50:03 pm »
Conrad WS-0101
Davis Vantage Pro2

Offline charly

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 44
  • One man's freedom is another man's terror
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 20, 2016, 07:42:22 am »
Przy okazji pytanie do hurricane - jak ciemno jest w tej klatce? Czy na tyle ciemno, by można było używać czujnika w środku bez swojej standardowej osłony? To kwestia tego, że bezwładność klatki jest dość spora i jeśli powietrze musi przejść przez 3 przeszkody (trzecią jest sama obudowa czujnika) to zmniejsza to reakcję na temperatury skrajne.
w sieci widywany również jako aqu32 lub chochlik

Aktualne warunki na stacji meteo Pabianice:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IWOJEWDZ30

Offline hurricane

• Junior Member
  • **
  • Miejsce pobytu: Tarnowiec k/Tarnowa
  • Reputacja: 14
    • ISM Tarnowiec
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 02, 2016, 23:50:47 pm »
charly, jakoś mi umknął Twój ostatni post - akurat jestem na świeżo po pracach przy klatce i według mnie jest w porządku  jeśli chodzi o rejestrację temperatur skrajnych (co porównuję do stacji IMGW w Tarnowie). Klatka ma ścianki ażurowe pojedyncze, więc trochę światła do klatki wpada, poza tym dno jest również przewiewne, stąd zdecydowałem o pozostawieniu w klatce osłony fabrycznej tego czujnika do WH2080. Wyniki są zadowalające.

Poza tym na Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec od 1 sierpnia działa nowy czujnik temperatury i wilgotności do stacji WH2080. Wymiana była podyktowana już niezadowalającymi pomiarami dla wilgotności względnej, które ostatnio musiałem lekko offsetować. Poprzedni czujnik miał ponad trzy lata, pracował od 15.06.2013, obecnie pozostaje czujnikiem rezerwowym - choć kto wie, czy nie będzie pracował gdzie indziej. Klatka meteo ma również trzy lata i przeszła właśnie coroczną konserwację - czyszczenie i malowanie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 23:52:25 pm wysłana przez hurricane »