Quo vadis www.meteomodel.pl

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Quo vadis www.meteomodel.pl  (Przeczytany 25701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kslawin

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Kielce/Zagnańsk
  • Reputacja: 114
Quo vadis www.meteomodel.pl
« dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:16:12 am »
Upubliczniam post mateuszar i bardzo proszę o rzeczowe propozycje i deklaracje współpracy w rozwoju naszego portalu:

"Ok, bez zbędnej paplaniny(i tak jej będzie dużo).

1. Cel: wzrost liczby odwiedzin
Rozmawiałem z kilkoma osobami na czacie, jaki jest główny cel rozwoju Meteomodelu. Wszyscy odpowiedzieli: większe zainteresowanie.

Obecnie wygląda to tak, że w kwietniu wyświetleń artykułów(więc strona główna i podstrony, ale bez map) wyniosła ok. 1,4k(dane estymowane na podstawie archiwalnych zrzutów strony). Dla porównania czołowy serwis – Twoja Pogoda – miał ponad 27,5mln wyświetleń, natomiast Onet pogoda(największy udział na rynku, największa liczba RU) 19,7mln. Nawet strona Meteoprog(moim zdaniem jakaś tragedia...) uzyskała 3,5mln. Ogólne zestawienie dla kwietnia znajdziecie tutaj: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serwisy-o-pogodzie-na-czele-onet-w-dol-twojapogoda-pl-i-wp-w-gore-interia
Jest cienko, bo nowi użytkownicy(np. Z google) najpierw trafiają na stronę główną. A właściwie nie trafiają...

Aktualny target:
Meteomodel to zbiór najlepszych danych meteorologicznych dla Polski. Mnogość dostępnych prognoz wielu wskaźników z wielu źródeł sprawiło, że portal upodobały sobie osoby związane z meteorologią – zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Czy można zwiększyć zainteresowanie w tej grupie? Moim zdaniem znacząco nie. Ci, którzy potrafią korzystać z tego typu danych na pewno znają już tę stronę. Innymi słowy, target jest już nasycony i niewiele można zdziałać.

Potencjalna, nowa grupa docelowa:

A. Przeciętni userzy
Moim zdaniem obecnie odsetek zwykłych użytkowników(niemających zielonego pojęcia o prognozowaniu pogody) jest na stronie bardzo niski. Mówiąc wprost: strona odstrasza przeciętnego Polaka. Dla nich przeznaczona jest prosta „chmurkowa” prognoza, ale dostanie się do niej ze strony głównej graniczy z cudem. Odnośnik co prawda jest, nawet na górze strony, ale niczym nie wyróżnia się od pozostałych zakładek i stanowi jakiś promil layoutu. Poza tym zakładka „prognoza pogody” na stronie przeznaczonej prognozom pogody brzmi jak truizm i niewiele osób wpada, by tam zajrzeć. To nie moja opinia, poprosiłem kilka przeciętnych osób, żeby sprawdziły pogodę dla Warszawy. Nikomu się nie udało, a moja mama wprost stwierdziła, że „nic z tego nie rozumie, i woli sprawdzić pogodę na onecie, mimo że może jest gorsza”.
Jedyne rozwiązanie: drastyczna przebudowa layoutu strony głównej.

B. Zagraniczni userzy
Nie ma co próbować przyciągnąć zwykłych userów ze świata – ze względu na mnogość serwisów pogodowych w ich krajach to się nie uda. Ale Piotr przygotowuje świetne dane klimatyczne, które mogą być zebrane w jednym miejscu. Do tego dochodzą oczywiście dane z modeli numerycznych, ale stawiałbym je w drugiej kolejności w tym targecie.
Rozwiązanie: Wykonanie strony(słownie: jednej strony) z krótkim opisem w języku angielskim(a może by i niemieckim? Ktoś zna?) odnośników do danych zbiorów danych. To nie jest wielkie przedsięwzięcie(myślę, że opisy dałoby radę przygotować w 1-2 dni), a może mieć wymierne korzyści.

2. Ogólny zarys PR
Główną przewagą nad innymi stronami w oczach przeciętnego usera jest, paradoksalnie, obecność obecność „skomplikowanych” map dla meteorologów – to budzi respekt i zaufanie do prognoz(w moim mini-sondażu wszyscy podkreślili, że prezentowane prognozy wyglądają profesjonalnie i rzetelnie oraz prawdopodobnie są lepsze od tych w popularnych serwisach).

Ogólny zarys strategii PR mógłby wyglądać tak:
Cytuj<blockquote>MeteoModel.pl – numeryczna prognoza pogody to źródło najlepszych prognoz pogody dla każdej miejscowości. Zastosowanie najnowocześniejszych narzędzi jakimi dysponuje współczesna nauka gwarantuje wysoką sprawdzalność prezentowanych prognoz.</blockquote>

Przemilczmy, że wszystkie popularne serwisy korzystają z tego samego źródła – żaden nie przyjął takiej linii promocyjnej. Moim zdaniem trzeba skupić się na eksponowaniu tego, że jest to prognoza numeryczna(brzmi to mądrze, więc pewnie jest dobre).

3. Proponowana lista zmian:

Całkowita przebudowa layoutu strony głównej, tak aby dostosować ją do zwykłego usera. Średni czas pobytu na stronach meteo wynosi 8-10min, a w przypadku meteoprog zaledwie 3minuty! Klikanie po podstronach to jawna strata czasu odstraszająca zwykłych ludzi(obecnie to szukanie prognozy zajmuje im więcej niż jej odczytywanie, jak podałem link do prognozy „chmurkowej” Piotra, to każdy potrafił ją odczytać).

Mój proponowany layout strony głównej wyglądałby tak:

1. Logo
Zmienić podtytuł strony – nazwa strony(Meteomodel) moim zdaniem jest świetna, ale już dopisek „modelowanie numeryczne” brzmi enigmatycznie(tylko jedna osoba z moich „respondentów” nie miał pojęcia co to znaczy i to tylko dlatego, że kiedyś to tłumaczyłem...), a na pewno nikt kto będzie chciał sprawdzić pogodę, nie wpisze w Google „modelowanie numeryczne Warszawa”. Proponowałbym „Meteomodel – numeryczna prognoza pogody”. Swoją drogą zainteresowanie numeryczną prognozą pogody w trendach google jest 5-krotnie większe niż zainteresowanie meteomodelem. Hasło „modelowanie numeryczne” w ogóle nie jest pozycjonowane. Może ktoś pokusiłby się o jakieś ładne, proste logo? Oczywiście to trzeba dopasować do layoutu strony.

2. Wersje językowe/serwisy społecznościowe.
Tak jak pisałem wcześniej można próbować celować w globalnego odbiorcę, dlatego można zrobić jakieś wersje językowe. Nie mówię o tłumaczeniu wszystkiego, łącznie z komentarzami, wystarczyłoby nawet przetłumaczenie głównych haseł.
To również świetne miejsce na ikony odnośników do serwisów społecznościowych. No właśnie, nie mamy FP stricte meteomodelu. Aktualna strona dotyczy przede wszystkim blogu Piotra, a potrzeba też coś niespecjalistycznego, co pomoże promować stronę wśród zwykłych userów. Prowadzić stronę mógłby każdy, nie wymaga żadnego wysiłku(10min dziennie na 2 wpisy, za dużo generuje spam), teksty byłyby banalnie proste(„Dzisiaj brzydka pogoda, od środy poprawa”) ewentualnie odnośniki do najciekawszych(np. zagrożenie meteo) tekstów. Można też przeprowadzać tam jakieś konkursy, np. na zdjęcie miesica czy coś. Niby pierdoły, ale userzy wchodzą w interakcje.

3. Menu
małe, proste i zgrabne z odnośnikami do najważniejszych części witryny

4. Ostrzeżenia
Nie bawmy się w wydawanie ostrzeżeń przed każdym zjawiskiem, nikomu się tego nie chce robić, a kilkukrotne ostrzeganie przed słabymi burzami przypomina tę historię z lisem... Chodzi mi o to, aby była możliwość dodania takiego paska w sytuacji, gdy nadchodzą jakieś niebezpieczne zjawiska(powódź, wichury). Pasek byłby odnośnikiem do jakiegoś tam artykułu czy artykułów specjalnie otagowanych(np. #powódź2014, #orkancyryl itd.).

5. Uproszczona mapa
Bardzo ważna część strony głównej – chmurkowa mapa. Moim zdaniem wystarczy ikona pogody, zachmurzenie + temperatura aktualna, a pasek nad mapą pozwoliłby na przegląd chmurkowej prognozy GFS/WRF(czy tam czego chcecie) na 1 i 2 dni do przodu. Ikony oczywiście umieszczone w miejscu dużych mast.

6. Pogoda bieżąca/ekstrema
Pojawił się pomysł, że na stronie głównej powinny być prezentowane np. mapki ekstremalne. Moim zdaniem odpada, ludzie się interesują tym wtedy, kiedy coś się dzieje(fala upałów, fala mrozów) – wystarczy obejrzeć serwisy informacyjne – tego typu mapy nie są prezentowane nie dlatego, że nikt nie wie jak ich zrobić, ale dlatego, że ludzi generalnie interesuje to co będzie, a nie to co było. Oczywiście takie mapy/tabele zarówno dot. pogody bieżącej, jak i ekstremów(z depesz SYNOP, w GTS są już normalnie dostępne dane 1h) powinno się znaleźć na stronie w formie odnośników do podstrony z zebranymi takimi danymi. Poza tym nie możemy liczyć, że Mark będzie 365 dni w roku generował tego typu produkty! Należy postawić w pierwszej kolejności na automatykę, tego typu mapy świetnie sprawdzą się w sytuacjach nadzwyczajnych(fala upałów, mrozy), którą można zamieszczać w komentarzach synoptyka. A Mark mógłby mieć coś w rodzaju swojego bloga(o tym dalej).

7. Wyszukiwarka
Przede wszystkim – prognozy muszą być dostępne dla każdej, podkreślam KAŻDEJ miejscowości. To nic, że dane są interpolowane, każdy chce mieć sprofilowaną prognozę i trzeba dać taką możliwość.

8. Baner prognoza meto
Uproszczona 2-dniowa prognoza dla danego miejsca(najlepiej dopasowanego pod IP internauty) – temperatura min/max(min oczywiście mniej wyróżnione!), zachmurzenie „chmurkowe”, ikona pogody, do tego może jakieś info o wschodach i zachodach słońca i księżyca. Stąd oczywiście odnośnik do szczegółowej prognozy: 7-dniowej(dzień po dniu), godzinowej i 16-dniowej. Pierwsze dwa punkty właściwie mamy, prognoza uproszczona,która teraz jest na stronie moim zdaniem jest świetna, ale niestety ukryta...

8b. Prognoza długoterminowa
Wyraźny(podkreślam!) odnośnik do prognoz 16-dniowych. Zainteresowanie tego typu prognoz jest gigantyczne(po wpisaniu „prognoza” druga podpowiedź google to „prognoza długoterminowa”, a piąta „prognoza 16 dniowa”). Piotr robi prognozy wiązkowe, można wziąć do tego medianę/modę/średnią czy co tam chcecie i pokazać w tabelkowy sposób. Można zamieścić pod każdym dniem prosty wskaźnik „poziomu ufności prognozy” wyrażony w procentach obliczony z odchyleń standardowych(nie można prezentować odchyleń, bo nikt tego nie zrozumie). Mogę później podrzucić jak to wyliczyć w sposób statystycznie w miarę prawidłowy(żeby nikt nie zarzucił nam, że prezentujemy niewiarygodne wskaźniki).

9. Prognozy specjalistyczne
Oczywiście zmiany nie oznaczają wyrzucenie do kosza obecnie prezentowanych danych, a przeniesienie ich o jeden poziom niżej – proponowałbym zrobienie podstrony ze zbiorem odnośników do modeli + jakieś krótkie opisy tekstowe(co to za model, siatka, horyzont itp.). Na stronie głównej zamieściłbym odnośnik do podstrony + banery z odnośnikami do 2-3 najpopularniejszych modeli(myślę, że GFS, WRF i wiązki).

10. Komentarze synoptyka
Na forum co jakiś czas pojawiają się komentarze pogodowe. Moim zdaniem to świetny materiał na pokazanie profesjonalizmu strony i to, że ktoś nad nią pracuje. Dlatego proponuję rubryczkę z tekstem(najlepiej skróconym, jak na meteo.pl) + odnośniki do poprzednich 2-3 wpisów i odnośnik do działu z takimi komentarzami(znowu: można tekstom przyporządkować jakąś kategorię, a podstrona z komentarzami to po prostu strona filtrująca wszystkie wpisy i wyświetlające te z określoną kategorią).

11. Blogi

Kslawin robi świetne przekroje, Ardo robi super relacje z Torfowiska, z pracy Sebastiana nad swoją mini stacją można się naprawdę dużo nauczyć, Mark robi cudowne mapy Polski. Do tego oczywiście blog Piotra. Myślę, że zakładka blogi z odnośnikiem do listy blogów + wyświetlanie odnośników np. do 3 najnowszych wpisów spośród wszystkich blogów byłoby dobrym rozwiązaniem. Może do tego możliwość dodawania wpisów przez innych userów(po zalogowaniu)? To kwestie bardziej techniczne.

12. Klimat
Klimatyczne dane prezentowane na stronie są totalnie niedocenione i chyba nie do końca odkryte przez target „profesjonalistów”. Stworzenie podstrony poświęconej klimatowi wymaga umieszczenia baneru na stronie głównej. Tak jak wcześniej pisałem, ze względu, że są to globalne dane, warto pokusić się o wykonanie wersji anglojęzycznej(chociaż tego wątku jeśli nie całej strony). Mogłoby tam znaleźć się artykuły Piotra(te które teraz trafiają na bloga – przy zmianie systemu na artykuły, byłyby i na blogu i na podstronie, wszystko dzięki przypisywaniu kategorii).

Czekam na komentarze :)"

Meteorolog amator

Offline Marcin D

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Drawsko Pomorskie
  • Reputacja: 209
Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2014, 15:07:59 pm »
Myślałem, że to forum jest w 100% hobbystyczne i nikogo tak mocno nie interesuje licznik odwiedzin.
No, ale do rzeczy.

6. Pogoda bieżąca/ekstrema
Pojawił się pomysł, że na stronie głównej powinny być prezentowane np. mapki ekstremalne. Moim zdaniem odpada, ludzie się interesują tym wtedy, kiedy coś się dzieje(fala upałów, fala mrozów) – wystarczy obejrzeć serwisy informacyjne – tego typu mapy nie są prezentowane nie dlatego, że nikt nie wie jak ich zrobić, ale dlatego, że ludzi generalnie interesuje to co będzie, a nie to co było. Oczywiście takie mapy/tabele zarówno dot. pogody bieżącej, jak i ekstremów(z depesz SYNOP, w GTS są już normalnie dostępne dane 1h) powinno się znaleźć na stronie w formie odnośników do podstrony z zebranymi takimi danymi. Poza tym nie możemy liczyć, że Mark będzie 365 dni w roku generował tego typu produkty! Należy postawić w pierwszej kolejności na automatykę, tego typu mapy świetnie sprawdzą się w sytuacjach nadzwyczajnych(fala upałów, mrozy), którą można zamieszczać w komentarzach synoptyka. A Mark mógłby mieć coś w rodzaju swojego bloga(o tym dalej).

Jako użytkownik chciałbym wejść na daną podstronę i szybko sprawdzić jak była tmin/tmax/sytuacja synoptyczna/ danego dnia.
Wtedy zrezygnowałbym z podziału dziennego na forum, który wg mnie średnio się sprawdza. Zamiast tego, można robić streszczenia dnia na jakiejś podstronie z informacji uzyskanych na forum. Coś jak na ICM komentarze tylko wsparte mapkami kslawina i marka.
Z tego co widzę Mark zamierza robić codziennie te mapki :). Nawet jak będą jakieś braki to chyba nic się nie stanie.

Offline Wolfer

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Tarnów
  • Reputacja: 115
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2014, 16:49:11 pm »

Jako użytkownik chciałbym wejść na daną podstronę i szybko sprawdzić jak była tmin/tmax/sytuacja synoptyczna/ danego dnia.
Wtedy zrezygnowałbym z podziału dziennego na forum, który wg mnie średnio się sprawdza.

Podzielam zdanie - rozdział jednodniowy wg mnie przyniósł skutki odwrotne do zamierzonych. Wracam po kilku dniach chce zerknąć co ciekawego ostatnio sie działo i muszę skakac z tematu na temat. Istotnym dla mnie jest pewien określony ciąg zdarzeń i lepszym rozwiązaniem byłby podział "dziesieciodniowy" lub tygodniowy.

Zarys który przedstawił Mateusz jak najbardziej TAK! Piszę z roli obserwatora - programistą nie jestem więc nie zamierzam się wymądrzać co powinno zostać zmienione. Nie znam wizji Piotra, nie wiem w jakim kierunku chce podążać ciesze sie bardzo tym co jest. Komentarze Juliusza i Mateusza dopełniły moją satysfakcje. Takie moje zdanie.

P.S
Nie da się ukryć, ze na bazie meteomodel można stworzyć cenny rynkowo komercyjny projekt i wcale nie oznacza to braku profesjonalizmu :) Wszystko da się połączyć i pogodzić. Tak wiec jeśli taka będzie wola na pewno pomogę.

Offline kslawin

• Prezes
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 18:22:24 pm »
Dyskusja miała dotyczyć portalu, a nie forum.
Forum to będzie jedynie element nowego portalu, a nie tak jak dotychczas jego serce.
Proponuję skupić się na pomysłach na portal, a nie ciągle wałkować podział jedno- czy wielodniowy tematów na forum.
Nowa strona będzie bardziej chyba przypominała blogostronę, więc i rola forum tam będzie odpowiednio mniejsza.
Jeśli panaceum na poprawę dostępności obecnego portalu ma być powrót do poprzedniego podziału wątków (przypominam, że były to kobylaste, kilkusetpostowe wątki, przez które przebić się na urządzeniach mobilnych praktycznie nie dało rady, z cytowaniami wypowiedzi kilkunastodniowych itp.) to ja tu czegoś nie rozumię.
Portal powinien mieć przede wszystkim charakter informacyjny. Czytelnik wchodzi i czyta o pogodzie w danym dniu (na ogół bieżącym i następnych).
To co już było w pogodzie, interesuje tak naprawdę jedynie grupkę pasjonatów, a nie przeciętnego czytelnika.
Meteorolog amator

Offline skritland

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2014, 19:02:48 pm »
Ja dorzucę parę pomysłów od siebie:

1. Nie wiem czy chodzi o popularyzację meteorologii lepszej jakości czy tej konkretnie strony, ale jeśli o to pierwsze, to można by zachęcić jakiegoś programistę, aby meteorogramy/mapki można było oglądać za pomocą komórki (android, ios, windows phone) jakąś aplikacją. Ludzie lubią ładne i dobre widżety itp. Źródło mogło by być podane w aplikacji.

2. Mapki na stronie mogły by być na podkładzie GoogleMaps jak np. http://fcst24.com/. Ludzie lubią sobie dokładnie obejrzeć swoją okolicę nawet jeśli dane będą oczywiście gorszej rozdzielczości.

3. Komentarze bardzo mi się podobają - jeśli oczywiście byłby czas i możliwości to fajne jest gdy komentarz zawiera jakieś krótkie wytłumaczenie czegoś dla początkujących - taki mini kurs meteo w krótkich odcinkach.

Offline Wolfer

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Tarnów
  • Reputacja: 115
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2014, 19:29:32 pm »
Dyskusja miała dotyczyć portalu, a nie forum.
Dyskusja powinna dotyczyć projektu jako całość z silnym naciskiem na stronę główną. Jest okazja trzeba ją wspólnie wykorzystać dlaczego więc jako użytkownicy mamy nie komentować sytuacji?
Forum to będzie jedynie element nowego portalu, a nie tak jak dotychczas jego serce.
Element czy nie... warto udoskonalać dotychczasowe podziały na forum.
Proponuję skupić się na pomysłach na portal, a nie ciągle wałkować podział jedno- czy wielodniowy tematów na forum.
Proszę wskaż temat na forum gdzie ciągle wałkowany jest podział na "jedno czy wielodniowe"
Nowa strona będzie bardziej chyba przypominała blogostronę, więc i rola forum tam będzie odpowiednio mniejsza.
Dobrze wiedzieć
Jeśli panaceum na poprawę dostępności obecnego portalu ma być powrót do poprzedniego podziału wątków (przypominam, że były to kobylaste, kilkusetpostowe wątki, przez które przebić się na urządzeniach mobilnych praktycznie nie dało rady, z cytowaniami wypowiedzi kilkunastodniowych itp.) to ja tu czegoś nie rozumię.
Portal powinien mieć przede wszystkim charakter informacyjny.
Zapędziłeś się trochę - nikt nie nazwał tego panaceum. A tak poza tym sam coś wiesz odnośnie wrzucania wszystkiego do jednego tematu - na przykład swoich map (jeszcze do niedawna) :P

Trochę dystansu do innych pozwól swobodnie wymienić kilka zdań. Nie neguj od razu wszystkiego. daj trochę czasu na wspólne porównania.

Offline kslawin

• Prezes
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2014, 19:47:56 pm »
Ok
Nie będę się już na ten temat wypowiadał.
Przypominam tylko, że nowy portal nie będzie dla nas, ale dla zwykłego, szarego obywatela.
Nie zapominajmy o tym.
Meteorolog amator

Offline lubelak

• Admini
  • Senior Member
  • Reputacja: 18
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2014, 19:49:08 pm »
Wolfer i KSlawin Pax między chrześcijany, że zacytuję z Sienkiewicza....
Dobrze, że wątek zaczyna przynosić kolejne wypowiedzi. W końcu każdy z nas ma z niej korzystać czy też mieć możliwość udzielania się.
Nikt nie dopisał, ale uprzedzę pomysły, Piotr wskazał jednoznacznie, że nie możemy umieszczać map (w jakiejkolwiek formie) made in IMiGW. Zresztą Mamy tyle własnych mapek, że da się tego uniknąć.
Mapki google są pomysłem ok ale jest ograniczenie co do użytkowników.
Przy okazji zmian powstał już meteomodelowy twitter: https://twitter.com/MeteomodelPL
oraz skrzynka mailowa: meteomodel@tlen.pl

Przy okazji, jeśli ktoś chce w jakikolwiek pomóc, niech zostawi informację w tym wątku.

Offline miki

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Nowy Sącz
  • Reputacja: 46
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2014, 20:12:57 pm »
Myślę, że przydałby się opis jak korzystać z modeli numerycznych- opis parametrów, co reprezentują i do czego służą, tak żeby każdy zrozumiał.
Ewentualnie można byłoby też stworzyć jakiś kącik edukacyjny o zjawiskach meteorologicznych, sytuacjach synoptycznych i terminach używanych w meteorologii.

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin/Poznań
  • Reputacja: 174
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:10:38 pm »
Wrzucam logo, coś, co mi się zaczęło roić na papierze...

To mój pomysł na układ liter i same litery:
M - wiązka, wykres
t - błyskawica
o - słoneczko
o - łopatki prędkościomierza
d - chorągiewka z mapy synoptycznej
L - obok fronty (chociaż jak wsadziłem to tak średnio mi się podoba)

W tle mogłyby mapy wynikowe np. z temperaturą, wirowością itd., ale to kwestia layoutu.

Możecie napisać, które elementy wam się podobają i czy w ogóle. Wszystko co tu jest to za dużo. A może zrobić konkurs na logo? :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2014, 21:16:36 pm wysłana przez Mark »

Offline mateuszr

• Admini
  • Super Member
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Reputacja: 212
    • Meteorologia i synoptyka
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:24:53 pm »
Pomysł fajny, ale moim zdaniem strasznie nieczytelne, logo przede wszystkim powinno być proste i czytelne.

Jakby chcieć drążyć temat symboli, sugerowałbym coś o takim poziomie generalizacji(nie śmiać się, zrobiłem to w kilka sekund w paincie, ma charakter poglądowy):

Offline lubelak

• Admini
  • Senior Member
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:30:06 pm »
Mark w dobrą stronę poszedłeś ale jest to projekt przeładowany.
M niech zostanie
ete normalnie
o znowu twoje
m normalne
od znowu twoje
el normalne
Zobaczmy jak wyjdzie. I wszystko w jednej linijce. I koniecznie zrób z dopiskiem .pl

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin/Poznań
  • Reputacja: 174
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:41:14 pm »
Wiem, chodzi bardziej o wybór z tego loga jakiegoś elementu. Samo logo prościej:

Offline lubelak

• Admini
  • Senior Member
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:45:19 pm »
Mark a teraz zrób normalne T, a O i D daj z 1 wersji,

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:47:59 pm »
Mark, jak spojrzałem na twoje logo to było mi straszne niczym z horroru i prawie nie było widać litery. Błyskawica bardziej mi przypomina na z niż t.  ;)
Drugie logo już jest lepsze na 80% ale niezbyt przekonujące.