Termometr wielokanałowy na bazie Arduino

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Termometr wielokanałowy na bazie Arduino  (Przeczytany 16201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gudman

• Gość
Odp: Termometr wielokanałowy na bazie Arduino
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2014, 14:19:29 pm »
Okaże się jak będą większe zmiany ciśnienia. Bo teraz przy takiej pogodzie wyżowej to ciężko cokolwiek powiedzieć. Wyskalowałem go ze stacją IMGW na lotnisku we Wrocławiu i póki co wskazania się pokrywają.

Offline Sebastian

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Skawina
  • Reputacja: 118
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2015, 16:49:42 pm »
Test dwóch czujników ds18b20 na 10m przewodzie,pierwsze było sprawdzenie zgodności wskazań ,rozrzut nie był większy niż 0.1st.C po ustabilizowaniu wskazań
Okolice 0st.C ,wnęka balkonowa

wewnątrz

po sprawdzeniu czujników jeden do osłony drugi na zewnątrz osłony ,wewnątrz osłony czujnik jest "goły" na zewnątrz zabezpieczyłem "termokurczką"
nie znalazłem w kilku sklepach elektrycznych jaśniejszego koloru ,jest fioletowy :)

test ma na celu wyłapanie największych różnic w temperaturze podczas pochmurnych dni z promieniowaniem rozproszonym

Offline charly

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 44
  • One man's freedom is another man's terror
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2015, 16:48:12 pm »
Jestem ciekaw rezultatów
w sieci widywany również jako aqu32 lub chochlik

Aktualne warunki na stacji meteo Pabianice:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IWOJEWDZ30

Offline Areecki

• Zastrzeżona
  • Junior Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Osiek ( świętokrzyskie )
  • Reputacja: 38
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2015, 10:05:15 am »
Sebastian mógłbyś również wrzucić tego posta na FB Amatorskich Stacji Meteo lub dać mi pozwolenie na wrzucenie zdjęć ?
Bo to bardzo fajny test. Mimo wszystko ciekawy jestem na ile koszulka termokurczliwa przepuszcza temperaturę.
Jeśli chcesz mierzyć temperaturę w słońcu to można było trochę inaczej zabezpieczyć DS, 3 malutkie koszulki na nóżki DS-a i jeszcze wcześniej
nóżki pomalować 2x np. lakierem który jest izolatorem .

Grupa Amatorskich Stacji Pogody na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/

Offline Sebastian

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Skawina
  • Reputacja: 118
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2015, 10:47:11 am »
Sebastian mógłbyś również wrzucić tego posta na FB Amatorskich Stacji Meteo lub dać mi pozwolenie na wrzucenie zdjęć ?
Bo to bardzo fajny test. Mimo wszystko ciekawy jestem na ile koszulka termokurczliwa przepuszcza temperaturę.
Jeśli chcesz mierzyć temperaturę w słońcu to można było trochę inaczej zabezpieczyć DS, 3 malutkie koszulki na nóżki DS-a i jeszcze wcześniej
nóżki pomalować 2x np. lakierem który jest izolatorem .

Oczywiście możesz wrzucić :)

Przykładowo teraz jest taka różnica,spore usłonecznienie(czujnik na zewnątrz w cieniu osłony),wpływ na tą różnice ma wiele czynników ,przede wszystkim bliskość bloku,ulicy asfaltowej itd.odbić światła jest dużo,blok i ulica oddają bardzo dużo ciepła,jak widać osłona nieźle chroni czujnik 

nadal czekam na dni pochmurne z dużą ilością promieniowania rozproszonego ,jak do tej pory największa różnica wyniosła 0.8st.C podczas pochmurnej pogody