Czerwiec

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Czerwiec  (Przeczytany 100033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline charly

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 44
  • One man's freedom is another man's terror
Odp: Lato 2014
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2014, 22:50:22 pm »
Coś dziwnego pokazuje monitor pogodynki - posterunek w Tuliszkowie w 2h zanotował przeszło 62 mm opadu, z tego 54 (!) mm w godzinę. Normalnie uznałbym to za błąd, ale pobliska stacja w Turku też zanotowała opad w podobnych godzinach, tyle, że o rząd wielkości mniejszy - 6,4mm. Za to na radarach IMGW nie widać, by przeszedł tam jakiś b. obfity opad.  Całość ciężko zweryfikować również dlatego, że w tym regionie jest też zupełny brak stacji prywatnych - najbliższa Tuliszkowa to ta u Marka za Koninem.
w sieci widywany również jako aqu32 lub chochlik

Aktualne warunki na stacji meteo Pabianice:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IWOJEWDZ30

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2014, 23:05:19 pm »
Coś dziwnego pokazuje monitor pogodynki - posterunek w Tuliszkowie w 2h zanotował przeszło 62 mm opadu, z tego 54 (!) mm w godzinę. Normalnie uznałbym to za błąd, ale pobliska stacja w Turku też zanotowała opad w podobnych godzinach, tyle, że o rząd wielkości mniejszy - 6,4mm. Za to na radarach IMGW nie widać, by przeszedł tam jakiś b. obfity opad.  Całość ciężko zweryfikować również dlatego, że w tym regionie jest też zupełny brak stacji prywatnych - najbliższa Tuliszkowa to ta u Marka za Koninem.
Pewnie jakiś dzieciak walnął deszczomierzu.  ::)

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 05, 2014, 00:26:24 am »
Pierwsza połowa dnia z dużym, chwilami całkowitym zachmurzeniem, w drugiej chmur zaczęło stopniowo ubywać(późne popołudnie z umiarkowanym zachmurzeniem, wieczór już z małym pokryciem nieba). Obecnie jest bezchmurnie, przy ziemi utrzymuje się zamglenie.

W ciągu dnia pojawił się słaby, chwilami umiarkowany wiatr z południowego wschodu. Zanikł wieczorem.

T.min. wyniosła około 10 C., maksymalna mogła przekroczyć 20 C.(strzelam, że dobiło okolic 21 C.), obecnie jest 11 C.

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Konin/Poznań
  • Reputacja: 174
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 05, 2014, 07:48:17 am »

Offline Inolis

• Prezes
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:55:30 am »
I wróciło ciepłe lato. W bluzie mi było za ciepło na dworze. Na termometrze jest teraz ok. 23 stopni, a więc bardzo ciepło. Do tego małe zachmurzenie i silna operacja słoneczna robią swoje.
Dawniej jako Mikelis :)

Offline Inolis

• Prezes
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2014, 15:18:11 pm »
Jest coraz więcej burz w Polsce. Wystepują one m.in. na Pomorzu, Lubelszczyźnie, ponadto strefa burz wchodzi nad województwo kujawsko-pomorskie (komórki kierują się na Bydgoszcz). U mnie zaś nadal jest zachmurzenie małe a temperatura lekko przekroczyła 25 stopni.

Offline Inolis

• Prezes
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 05, 2014, 19:54:39 pm »
Od ok 18 przez pół godziny trwała raczej słaba burza w Inowrocławiu. Zaobserwowałem dwa wyładowania CG, po których były głośne grzmoty. A poza tym wystąpiły chmurówki. Deszcz był dość intensywny, ok. 7-miolitrowe wiadra się zapełniły po brzegi (było ich trzy sztuki). Obecnie mam zachmurzenie średnie, pozostałości po burzy, zaś ona poszła na Toruń.

Offline Dawid_G

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Pomorskie-Łubiana
  • Reputacja: 95
    • Mapy Synop
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 05, 2014, 23:56:13 pm »
U mnie dzień przeminą pod znakiem słonecznej i ciepłej aury jedynie popołudniu około godz 15 zaczęło się się chmurzyć od strony południowo wschodniej i padał deszcz o charakterze umiarkowanym.

Offline mjetek

• Ojciec Dyktator
  • Miejsce pobytu: Wola Radziszowska, woj. Małopolskie
  • Reputacja: 36
  • Nie samym Cape burza żyje.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 06, 2014, 00:44:41 am »
Noc i poranek bezchmurne, po 9-ej rozpoczął się dość intensywny rozwój chmur kłębiastych, gdzie apogeum przypadło na godzinę 12-stą - wtedy jedna z chmur "pękła" i przyniosła kilkuminutową, dość intensywną mżawkę przy zachmurzeniu umiarkowanym.

Drugą połowę dnia spędziłem w Krakowie, więc resztę znam z relacji świadków -ta cześć dzionka przynosiła początkowo umiarkowane, późnym popołudniem już duże zachmurzenie(chwilami może nawet całkowite). Między 15.30 a 18.00 przechodziły przelotne kropienia. Pierwsza połowa nocy już z całkowitym zachmurzeniem.

W ciągu dnia pojawił się słaby, chwilami umiarkowany wiatr. Dmuchało początkowo z południowego wschodu, później z zachodu.

T.min. wyniosła 8 C., maksymalna mogła dobić 24 C., teraz jest 15.6 C.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 06, 2014, 08:25:11 am »
Jednak już dzisiaj miałem minimalnie ponad 10 C i było dokładnie to 10,2 C
Rok temu taką wartość miałem już w drugiej połowie kwietnia.

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 06, 2014, 08:29:43 am »

Offline charly

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 44
  • One man's freedom is another man's terror
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:30:12 am »
Ubiegłej nocy w wielu miejscach Finlandii temperatura nie spadła poniżej 17 stopni.. ciekaw jestem czy u nich zdarzają się też noce tropikalne?
w sieci widywany również jako aqu32 lub chochlik

Aktualne warunki na stacji meteo Pabianice:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IWOJEWDZ30

Offline wrocław

• Prezes
  • Miejsce pobytu: Wrocław
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 06, 2014, 11:46:35 am »
Nie ma już chyba wątpliwości, że kilkudniowe upały zawitają do Polski. Dobrze, że, jak donosi http://www.susza.iung.pulawy.pl/komentarz/ W pierwszym okresie raportowania tj. od 1 kwietnia do 31 maja 2014 roku, nie stwierdzamy zagrożenia wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski. Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą, są na większości obszarów Polski ujemne, jednakże wartości te są dla w/w upraw znacznie wyższe od wartości krytycznych. Gleba jest dobrze nasycona wilgocią,  co jest korzystne,  bo nie widać na terenie Polski  większych opadów co najmniej przez tydzień.

Offline Inolis

• Prezes
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 06, 2014, 12:05:47 pm »
Wrocław, ciekawe jak duże będą te upały. Wyczytałem w necie, że ma być nawet 35 stopni, ale to chyba nierealne. Tymczasem w Inowrocławiu panuje piękna pogoda, temperatura wynosi gdzieś w granicach 20 stopni (po 10.-tej było 18 "z groszami".). Do tego mało chmur jest na niebie i mam nadzieję, że żadnej burzy dziś nie będzie.

Offline Mark

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 06, 2014, 12:20:56 pm »
W tej chwili GFS pokazuje 36*C na wtorek we Wrocławiu. Myślę, że w rzeczywistości będzie do ok. 34*C. Przy czym warto zauważyć, że takie upały będą na zachodzie kraju. Na wschodzie temperatury do 30 stopni.