Klatki meteo z całego świata

Aktualności: Prosimy o dodawanie na końcu wiadomości tagów w nawiasach kwadratowych, które pozwolą na szybsze wyszukiwanie interesującej treści.
Przykłady tagów: [2016] [pogoda] [burza] [prognoza] [grad]

Autor Wątek: Klatki meteo z całego świata  (Przeczytany 20317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adass

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
  • Miejsce pobytu: Krotoszyn
  • Reputacja: 99
Odp: Klatki meteo z całego świata
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 18, 2014, 18:38:05 pm »
Zrobiłem ostateczne porządne oszacowanie klatki meteorologicznej wychodzi koszt całkowity ok 700 zł (sama klatka bez stojaka i schodów) wliczając w to już wszystko a więc min farbe czy pierdołki jak śrubki. Postanowiłem więc już że w Lipcu taką zrobie w cenie ok 1100 zł chyba że nagle wzrosną koszta ale nie sądze i wystawie na Allegro. 

Pomyślałem także że mógłbym zrobić nieco mniejszą klatke coś w tym stylu 

tylko ze nieco większą o wymiarach powiedzmy 60cmx40cmx45cm (wymiary nie uwzględniają dachu) a więc dalej miała by proporcje standardowej klatki meteo i też by mogła mieć podwójne drzwiczki z przodu oraz łamaną konstrukcje żaluzji . Takową klatke wystawie za ok 550 zł :)

Zresztą jakby ktoś chciał to mógłbym zrobić o dowolnych wymiarach jakie by komuś pasowały :)
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 18:41:13 pm wysłana przez adass »

Offline Ojcon

• Junior Member
  • **
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 26, 2014, 22:24:27 pm »
Te klatki mają tak przechylony dach z jakiegoś sensownego powodu ?

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
  • Miejsce pobytu: Czarny Dunajec
  • Reputacja: 637
  • Góral kotlinowy, meteorolog
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 26, 2014, 22:45:12 pm »
Ojcon, owszem ma sens z grawitacji deszczu aby nie przenikał do środka oraz ciężaru śniegu (lub lodu po przemianie) aby nie zawalił czy lepiej odśnieżać dach niż na prostym. Poza tym lepiej wygląda przechylony niż prosty jak stropodach.  ;)

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 15, 2014, 22:35:08 pm »
Opisałem w tym linku: http://meteomodel.pl/forum2/index.php?topic=1003.msg25675#msg25675

Dzisiaj wreszcie ukończyłem miniklatkę. Tylko malowałem lakierem oraz zamontowałem drzwiczki i miniklatka była już gotowa do użytku dzisiaj o godz. 21.30

To było moje pierwsze doświadczenie roboty z taką miniklatką i dlatego jest trochę zniekształcona.

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 16, 2014, 08:34:49 am »
W klatce miałem dzisiaj minimalnie 9,7 C a w miniklatce o dziwo... 9,6 C czyli to tylko 0,1 C różnicy temperatury mimo różnicy wyglądu i koloru, nieźle. Ale noc jak wiadomo tylko wypromieniuje więc kolor to nie ma znaczenia, zobaczymy jak będzie mierzył t max dzisiaj. :)

Offline charly

• Zastrzeżona
  • Prezes
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 44
  • One man's freedom is another man's terror
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 16, 2014, 16:08:30 pm »
Czemu nie chciałeś dać jej na biało?
w sieci widywany również jako aqu32 lub chochlik

Aktualne warunki na stacji meteo Pabianice:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IWOJEWDZ30

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 16, 2014, 18:41:24 pm »
Czemu nie chciałeś dać jej na biało?
Ponieważ chciałbym testować ale również zakamuflować tak, żeby nie było zauważalne z dużej odległości.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2014, 18:43:04 pm wysłana przez Ardo »

Offline adass

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 25, 2014, 19:39:22 pm »
Wykonałem schody do klatki meteorologicznej.  Wiem że może troche mało estetycznie wyglądają ale szybko je robiłem i  napewno po pomalowaniu na biało zyskają na estetyce. Poza tym przy ich pomocy ma sie łatwo zaglądać do wnętrza klatki a nie muszą pięknie wyglądać. Pozatym koszt takich schodów jest bardzo niski a w moim przypadku zerowy bo wszystkie deski użyte do budowy leżały od wielu lat na strychu i do nieczego nie były potrzebne.

W internecie schody do klatki kosztują aż 900 zł. Co prawda są metalowe i ładnie wyglądają ale wchodzi sie po nich tak samo jak i po moich ;p

« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 19:51:43 pm wysłana przez adass »

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 25, 2014, 21:15:33 pm »
Dobra robota i... ciekawy pomysł aby zrobić takie schody w takiej kondycji.  :) Wystarczy, że malujesz na biało to będą piękne prezentowały.
2 tygodnie temu zrobiłem schody dla stacji na torfowisku w 2 dni i malowałem 3 warstwy farby w ciągu 2 tygodnie:

Jak widać, zrobiłem inne schody niż takie jak addas zrobił. Połowa wysokości znajdzie się pod ziemią. Oczywiście zanim wsadzę do ziemi, będę najpierw pomalował czarnym kolorem pas o szerokości 10 cm aby nie było biologicznej korozji ziemia-powietrze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 21:18:33 pm wysłana przez Ardo »

Offline adass

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 25, 2014, 21:59:52 pm »
Świetne schody i uwzględniłeś dodatkowo sposób mocowania w ziemi :) Ja o tym zapomniałem ale zrobie lekki tuning ;p schodów i jakoś je zamocuję . Są dość ciężke więc wiatr nie powinien ich porwać , choć lepiej dmuchać na zimne i jakoś je osadzić w ziemi :)

będę najpierw pomalował czarnym kolorem pas o szerokości 10 cm aby nie było biologicznej korozji ziemia-powietrze.

czemu tylko 10 cm a nie całość która będzie w ziemi? Jest to sprawdzony sposób na ograniczenie skutków takiej korozji ? :)

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 25, 2014, 22:05:52 pm »
Świetne schody i uwzględniłeś dodatkowo sposób mocowania w ziemi :) Ja o tym zapomniałem ale zrobie lekki tuning ;p schodów i jakoś je zamocuję . Są dość ciężke więc wiatr nie powinien ich porwać , choć lepiej dmuchać na zimne i jakoś je osadzić w ziemi :)
Ja mam schody u siebie przy klatce i nie ma żadnych mocowań w ziemi bo nie trzeba i nic się nie wydarzyło. :P Łatwiej można było przesunąć schody aby kosić trawę.  :)
czemu tylko 10 cm a nie całość która będzie w ziemi? Jest to sprawdzony sposób na ograniczenie skutków takiej korozji ? :)
Nic się nie stanie jak większa część znajdzie się pod ziemią. Korozja jest groźna w okolicy przy ziemi oraz około 5 cm pod ziemią. Poziom wody się zmieniają stąd trzeba zabezpieczyć przez korozją. Mogę malować dużą część schodów pod ziemią na czarno ale nie trzeba. Zapewne widziałeś stare słupy drewniane przy brzegu w morzu i nie było korozji biologicznej pod wodą a jedynie w okolicy lustra wodnego.  ;)

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 24, 2014, 17:08:18 pm »
Tak wygląda standardowa stacja na północno-wschodniej Hiszpanii w Katalonii:

Zwróćcie uwagę na niby tutejszej, standardowej klatki meteorologicznej.

http://meteopallars.blogspot.com/2010/06/aparells-dobservacio-meteorologica.html

Offline adass

• Zastrzeżona
  • Super Member
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 24, 2014, 21:48:23 pm »
Rzeczywiscie oryginalna konstrukcja :) Z tego co widze to zamiast żaluzji w kształcie kontowników klatka ma podwójne ścianki bocze i goólnie jest dość mała przynajmniej w porównaniu z tą polską. No nieźle to wymyśłili :)

Offline Ardo

• Zastrzeżona
  • Czesław
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 13, 2015, 19:49:00 pm »
Pomiary chyba były wykonane na wysokości około 1,25 m czyli minimalna wysokość zalecana przez WMO.