Drukuj stronę - Quo vadis www.meteomodel.pl

Pogoda i Klimat

Różne => Strona internetowa i forum => Wątek zaczęty przez: kslawin w Wrzesień 23, 2014, 08:16:12 am

Tytuł: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 23, 2014, 08:16:12 am
Upubliczniam post mateuszar i bardzo proszę o rzeczowe propozycje i deklaracje współpracy w rozwoju naszego portalu:

"Ok, bez zbędnej paplaniny(i tak jej będzie dużo).

1. Cel: wzrost liczby odwiedzin
Rozmawiałem z kilkoma osobami na czacie, jaki jest główny cel rozwoju Meteomodelu. Wszyscy odpowiedzieli: większe zainteresowanie.

Obecnie wygląda to tak, że w kwietniu wyświetleń artykułów(więc strona główna i podstrony, ale bez map) wyniosła ok. 1,4k(dane estymowane na podstawie archiwalnych zrzutów strony). Dla porównania czołowy serwis – Twoja Pogoda – miał ponad 27,5mln wyświetleń, natomiast Onet pogoda(największy udział na rynku, największa liczba RU) 19,7mln. Nawet strona Meteoprog(moim zdaniem jakaś tragedia...) uzyskała 3,5mln. Ogólne zestawienie dla kwietnia znajdziecie tutaj: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serwisy-o-pogodzie-na-czele-onet-w-dol-twojapogoda-pl-i-wp-w-gore-interia (http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serwisy-o-pogodzie-na-czele-onet-w-dol-twojapogoda-pl-i-wp-w-gore-interia)
Jest cienko, bo nowi użytkownicy(np. Z google) najpierw trafiają na stronę główną. A właściwie nie trafiają...

Aktualny target:
Meteomodel to zbiór najlepszych danych meteorologicznych dla Polski. Mnogość dostępnych prognoz wielu wskaźników z wielu źródeł sprawiło, że portal upodobały sobie osoby związane z meteorologią – zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Czy można zwiększyć zainteresowanie w tej grupie? Moim zdaniem znacząco nie. Ci, którzy potrafią korzystać z tego typu danych na pewno znają już tę stronę. Innymi słowy, target jest już nasycony i niewiele można zdziałać.

Potencjalna, nowa grupa docelowa:

A. Przeciętni userzy
Moim zdaniem obecnie odsetek zwykłych użytkowników(niemających zielonego pojęcia o prognozowaniu pogody) jest na stronie bardzo niski. Mówiąc wprost: strona odstrasza przeciętnego Polaka. Dla nich przeznaczona jest prosta „chmurkowa” prognoza, ale dostanie się do niej ze strony głównej graniczy z cudem. Odnośnik co prawda jest, nawet na górze strony, ale niczym nie wyróżnia się od pozostałych zakładek i stanowi jakiś promil layoutu. Poza tym zakładka „prognoza pogody” na stronie przeznaczonej prognozom pogody brzmi jak truizm i niewiele osób wpada, by tam zajrzeć. To nie moja opinia, poprosiłem kilka przeciętnych osób, żeby sprawdziły pogodę dla Warszawy. Nikomu się nie udało, a moja mama wprost stwierdziła, że „nic z tego nie rozumie, i woli sprawdzić pogodę na onecie, mimo że może jest gorsza”.
Jedyne rozwiązanie: drastyczna przebudowa layoutu strony głównej.

B. Zagraniczni userzy
Nie ma co próbować przyciągnąć zwykłych userów ze świata – ze względu na mnogość serwisów pogodowych w ich krajach to się nie uda. Ale Piotr przygotowuje świetne dane klimatyczne, które mogą być zebrane w jednym miejscu. Do tego dochodzą oczywiście dane z modeli numerycznych, ale stawiałbym je w drugiej kolejności w tym targecie.
Rozwiązanie: Wykonanie strony(słownie: jednej strony) z krótkim opisem w języku angielskim(a może by i niemieckim? Ktoś zna?) odnośników do danych zbiorów danych. To nie jest wielkie przedsięwzięcie(myślę, że opisy dałoby radę przygotować w 1-2 dni), a może mieć wymierne korzyści.

2. Ogólny zarys PR
Główną przewagą nad innymi stronami w oczach przeciętnego usera jest, paradoksalnie, obecność obecność „skomplikowanych” map dla meteorologów – to budzi respekt i zaufanie do prognoz(w moim mini-sondażu wszyscy podkreślili, że prezentowane prognozy wyglądają profesjonalnie i rzetelnie oraz prawdopodobnie są lepsze od tych w popularnych serwisach).

Ogólny zarys strategii PR mógłby wyglądać tak:
Cytuj<blockquote>MeteoModel.pl – numeryczna prognoza pogody to źródło najlepszych prognoz pogody dla każdej miejscowości. Zastosowanie najnowocześniejszych narzędzi jakimi dysponuje współczesna nauka gwarantuje wysoką sprawdzalność prezentowanych prognoz.</blockquote>

Przemilczmy, że wszystkie popularne serwisy korzystają z tego samego źródła – żaden nie przyjął takiej linii promocyjnej. Moim zdaniem trzeba skupić się na eksponowaniu tego, że jest to prognoza numeryczna(brzmi to mądrze, więc pewnie jest dobre).

3. Proponowana lista zmian:

Całkowita przebudowa layoutu strony głównej, tak aby dostosować ją do zwykłego usera. Średni czas pobytu na stronach meteo wynosi 8-10min, a w przypadku meteoprog zaledwie 3minuty! Klikanie po podstronach to jawna strata czasu odstraszająca zwykłych ludzi(obecnie to szukanie prognozy zajmuje im więcej niż jej odczytywanie, jak podałem link do prognozy „chmurkowej” Piotra, to każdy potrafił ją odczytać).

Mój proponowany layout strony głównej wyglądałby tak:
(http://wstaw.org/m/2014/09/22/meteomodel.png) (http://wstaw.org/m/2014/09/22/meteomodel.png)


1. Logo
Zmienić podtytuł strony – nazwa strony(Meteomodel) moim zdaniem jest świetna, ale już dopisek „modelowanie numeryczne” brzmi enigmatycznie(tylko jedna osoba z moich „respondentów” nie miał pojęcia co to znaczy i to tylko dlatego, że kiedyś to tłumaczyłem...), a na pewno nikt kto będzie chciał sprawdzić pogodę, nie wpisze w Google „modelowanie numeryczne Warszawa”. Proponowałbym „Meteomodel – numeryczna prognoza pogody”. Swoją drogą zainteresowanie numeryczną prognozą pogody w trendach google jest 5-krotnie większe niż zainteresowanie meteomodelem. Hasło „modelowanie numeryczne” w ogóle nie jest pozycjonowane. Może ktoś pokusiłby się o jakieś ładne, proste logo? Oczywiście to trzeba dopasować do layoutu strony.

2. Wersje językowe/serwisy społecznościowe.
Tak jak pisałem wcześniej można próbować celować w globalnego odbiorcę, dlatego można zrobić jakieś wersje językowe. Nie mówię o tłumaczeniu wszystkiego, łącznie z komentarzami, wystarczyłoby nawet przetłumaczenie głównych haseł.
To również świetne miejsce na ikony odnośników do serwisów społecznościowych. No właśnie, nie mamy FP stricte meteomodelu. Aktualna strona dotyczy przede wszystkim blogu Piotra, a potrzeba też coś niespecjalistycznego, co pomoże promować stronę wśród zwykłych userów. Prowadzić stronę mógłby każdy, nie wymaga żadnego wysiłku(10min dziennie na 2 wpisy, za dużo generuje spam), teksty byłyby banalnie proste(„Dzisiaj brzydka pogoda, od środy poprawa”) ewentualnie odnośniki do najciekawszych(np. zagrożenie meteo) tekstów. Można też przeprowadzać tam jakieś konkursy, np. na zdjęcie miesica czy coś. Niby pierdoły, ale userzy wchodzą w interakcje.

3. Menu
małe, proste i zgrabne z odnośnikami do najważniejszych części witryny

4. Ostrzeżenia
Nie bawmy się w wydawanie ostrzeżeń przed każdym zjawiskiem, nikomu się tego nie chce robić, a kilkukrotne ostrzeganie przed słabymi burzami przypomina tę historię z lisem... Chodzi mi o to, aby była możliwość dodania takiego paska w sytuacji, gdy nadchodzą jakieś niebezpieczne zjawiska(powódź, wichury). Pasek byłby odnośnikiem do jakiegoś tam artykułu czy artykułów specjalnie otagowanych(np. #powódź2014, #orkancyryl itd.).

5. Uproszczona mapa
Bardzo ważna część strony głównej – chmurkowa mapa. Moim zdaniem wystarczy ikona pogody, zachmurzenie + temperatura aktualna, a pasek nad mapą pozwoliłby na przegląd chmurkowej prognozy GFS/WRF(czy tam czego chcecie) na 1 i 2 dni do przodu. Ikony oczywiście umieszczone w miejscu dużych mast.

6. Pogoda bieżąca/ekstrema
Pojawił się pomysł, że na stronie głównej powinny być prezentowane np. mapki ekstremalne. Moim zdaniem odpada, ludzie się interesują tym wtedy, kiedy coś się dzieje(fala upałów, fala mrozów) – wystarczy obejrzeć serwisy informacyjne – tego typu mapy nie są prezentowane nie dlatego, że nikt nie wie jak ich zrobić, ale dlatego, że ludzi generalnie interesuje to co będzie, a nie to co było. Oczywiście takie mapy/tabele zarówno dot. pogody bieżącej, jak i ekstremów(z depesz SYNOP, w GTS są już normalnie dostępne dane 1h) powinno się znaleźć na stronie w formie odnośników do podstrony z zebranymi takimi danymi. Poza tym nie możemy liczyć, że Mark będzie 365 dni w roku generował tego typu produkty! Należy postawić w pierwszej kolejności na automatykę, tego typu mapy świetnie sprawdzą się w sytuacjach nadzwyczajnych(fala upałów, mrozy), którą można zamieszczać w komentarzach synoptyka. A Mark mógłby mieć coś w rodzaju swojego bloga(o tym dalej).

7. Wyszukiwarka
Przede wszystkim – prognozy muszą być dostępne dla każdej, podkreślam KAŻDEJ miejscowości. To nic, że dane są interpolowane, każdy chce mieć sprofilowaną prognozę i trzeba dać taką możliwość.

8. Baner prognoza meto
Uproszczona 2-dniowa prognoza dla danego miejsca(najlepiej dopasowanego pod IP internauty) – temperatura min/max(min oczywiście mniej wyróżnione!), zachmurzenie „chmurkowe”, ikona pogody, do tego może jakieś info o wschodach i zachodach słońca i księżyca. Stąd oczywiście odnośnik do szczegółowej prognozy: 7-dniowej(dzień po dniu), godzinowej i 16-dniowej. Pierwsze dwa punkty właściwie mamy, prognoza uproszczona,która teraz jest na stronie moim zdaniem jest świetna, ale niestety ukryta...

8b. Prognoza długoterminowa
Wyraźny(podkreślam!) odnośnik do prognoz 16-dniowych. Zainteresowanie tego typu prognoz jest gigantyczne(po wpisaniu „prognoza” druga podpowiedź google to „prognoza długoterminowa”, a piąta „prognoza 16 dniowa”). Piotr robi prognozy wiązkowe, można wziąć do tego medianę/modę/średnią czy co tam chcecie i pokazać w tabelkowy sposób. Można zamieścić pod każdym dniem prosty wskaźnik „poziomu ufności prognozy” wyrażony w procentach obliczony z odchyleń standardowych(nie można prezentować odchyleń, bo nikt tego nie zrozumie). Mogę później podrzucić jak to wyliczyć w sposób statystycznie w miarę prawidłowy(żeby nikt nie zarzucił nam, że prezentujemy niewiarygodne wskaźniki).

9. Prognozy specjalistyczne
Oczywiście zmiany nie oznaczają wyrzucenie do kosza obecnie prezentowanych danych, a przeniesienie ich o jeden poziom niżej – proponowałbym zrobienie podstrony ze zbiorem odnośników do modeli + jakieś krótkie opisy tekstowe(co to za model, siatka, horyzont itp.). Na stronie głównej zamieściłbym odnośnik do podstrony + banery z odnośnikami do 2-3 najpopularniejszych modeli(myślę, że GFS, WRF i wiązki).

10. Komentarze synoptyka
Na forum co jakiś czas pojawiają się komentarze pogodowe. Moim zdaniem to świetny materiał na pokazanie profesjonalizmu strony i to, że ktoś nad nią pracuje. Dlatego proponuję rubryczkę z tekstem(najlepiej skróconym, jak na meteo.pl) + odnośniki do poprzednich 2-3 wpisów i odnośnik do działu z takimi komentarzami(znowu: można tekstom przyporządkować jakąś kategorię, a podstrona z komentarzami to po prostu strona filtrująca wszystkie wpisy i wyświetlające te z określoną kategorią).

11. Blogi

Kslawin robi świetne przekroje, Ardo robi super relacje z Torfowiska, z pracy Sebastiana nad swoją mini stacją można się naprawdę dużo nauczyć, Mark robi cudowne mapy Polski. Do tego oczywiście blog Piotra. Myślę, że zakładka blogi z odnośnikiem do listy blogów + wyświetlanie odnośników np. do 3 najnowszych wpisów spośród wszystkich blogów byłoby dobrym rozwiązaniem. Może do tego możliwość dodawania wpisów przez innych userów(po zalogowaniu)? To kwestie bardziej techniczne.

12. Klimat
Klimatyczne dane prezentowane na stronie są totalnie niedocenione i chyba nie do końca odkryte przez target „profesjonalistów”. Stworzenie podstrony poświęconej klimatowi wymaga umieszczenia baneru na stronie głównej. Tak jak wcześniej pisałem, ze względu, że są to globalne dane, warto pokusić się o wykonanie wersji anglojęzycznej(chociaż tego wątku jeśli nie całej strony). Mogłoby tam znaleźć się artykuły Piotra(te które teraz trafiają na bloga – przy zmianie systemu na artykuły, byłyby i na blogu i na podstronie, wszystko dzięki przypisywaniu kategorii).

Czekam na komentarze (http://meteomodel.pl/forum2/Smileys/default/smiley.gif)"
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Marcin D w Wrzesień 23, 2014, 15:07:59 pm
Myślałem, że to forum jest w 100% hobbystyczne i nikogo tak mocno nie interesuje licznik odwiedzin.
No, ale do rzeczy.

Cytuj
6. Pogoda bieżąca/ekstrema
Pojawił się pomysł, że na stronie głównej powinny być prezentowane np. mapki ekstremalne. Moim zdaniem odpada, ludzie się interesują tym wtedy, kiedy coś się dzieje(fala upałów, fala mrozów) – wystarczy obejrzeć serwisy informacyjne – tego typu mapy nie są prezentowane nie dlatego, że nikt nie wie jak ich zrobić, ale dlatego, że ludzi generalnie interesuje to co będzie, a nie to co było. Oczywiście takie mapy/tabele zarówno dot. pogody bieżącej, jak i ekstremów(z depesz SYNOP, w GTS są już normalnie dostępne dane 1h) powinno się znaleźć na stronie w formie odnośników do podstrony z zebranymi takimi danymi. Poza tym nie możemy liczyć, że Mark będzie 365 dni w roku generował tego typu produkty! Należy postawić w pierwszej kolejności na automatykę, tego typu mapy świetnie sprawdzą się w sytuacjach nadzwyczajnych(fala upałów, mrozy), którą można zamieszczać w komentarzach synoptyka. A Mark mógłby mieć coś w rodzaju swojego bloga(o tym dalej).

Jako użytkownik chciałbym wejść na daną podstronę i szybko sprawdzić jak była tmin/tmax/sytuacja synoptyczna/ danego dnia.
Wtedy zrezygnowałbym z podziału dziennego na forum, który wg mnie średnio się sprawdza. Zamiast tego, można robić streszczenia dnia na jakiejś podstronie z informacji uzyskanych na forum. Coś jak na ICM komentarze tylko wsparte mapkami kslawina i marka.
Z tego co widzę Mark zamierza robić codziennie te mapki :). Nawet jak będą jakieś braki to chyba nic się nie stanie.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Wolfer w Wrzesień 23, 2014, 16:49:11 pm

Jako użytkownik chciałbym wejść na daną podstronę i szybko sprawdzić jak była tmin/tmax/sytuacja synoptyczna/ danego dnia.
Wtedy zrezygnowałbym z podziału dziennego na forum, który wg mnie średnio się sprawdza.

Podzielam zdanie - rozdział jednodniowy wg mnie przyniósł skutki odwrotne do zamierzonych. Wracam po kilku dniach chce zerknąć co ciekawego ostatnio sie działo i muszę skakac z tematu na temat. Istotnym dla mnie jest pewien określony ciąg zdarzeń i lepszym rozwiązaniem byłby podział "dziesieciodniowy" lub tygodniowy.

Zarys który przedstawił Mateusz jak najbardziej TAK! Piszę z roli obserwatora - programistą nie jestem więc nie zamierzam się wymądrzać co powinno zostać zmienione. Nie znam wizji Piotra, nie wiem w jakim kierunku chce podążać ciesze sie bardzo tym co jest. Komentarze Juliusza i Mateusza dopełniły moją satysfakcje. Takie moje zdanie.

P.S
Nie da się ukryć, ze na bazie meteomodel można stworzyć cenny rynkowo komercyjny projekt i wcale nie oznacza to braku profesjonalizmu :) Wszystko da się połączyć i pogodzić. Tak wiec jeśli taka będzie wola na pewno pomogę.

Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 23, 2014, 18:22:24 pm
Dyskusja miała dotyczyć portalu, a nie forum.
Forum to będzie jedynie element nowego portalu, a nie tak jak dotychczas jego serce.
Proponuję skupić się na pomysłach na portal, a nie ciągle wałkować podział jedno- czy wielodniowy tematów na forum.
Nowa strona będzie bardziej chyba przypominała blogostronę, więc i rola forum tam będzie odpowiednio mniejsza.
Jeśli panaceum na poprawę dostępności obecnego portalu ma być powrót do poprzedniego podziału wątków (przypominam, że były to kobylaste, kilkusetpostowe wątki, przez które przebić się na urządzeniach mobilnych praktycznie nie dało rady, z cytowaniami wypowiedzi kilkunastodniowych itp.) to ja tu czegoś nie rozumię.
Portal powinien mieć przede wszystkim charakter informacyjny. Czytelnik wchodzi i czyta o pogodzie w danym dniu (na ogół bieżącym i następnych).
To co już było w pogodzie, interesuje tak naprawdę jedynie grupkę pasjonatów, a nie przeciętnego czytelnika.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: skritland w Wrzesień 23, 2014, 19:02:48 pm
Ja dorzucę parę pomysłów od siebie:

1. Nie wiem czy chodzi o popularyzację meteorologii lepszej jakości czy tej konkretnie strony, ale jeśli o to pierwsze, to można by zachęcić jakiegoś programistę, aby meteorogramy/mapki można było oglądać za pomocą komórki (android, ios, windows phone) jakąś aplikacją. Ludzie lubią ładne i dobre widżety itp. Źródło mogło by być podane w aplikacji.

2. Mapki na stronie mogły by być na podkładzie GoogleMaps jak np. http://fcst24.com/ (http://fcst24.com/). Ludzie lubią sobie dokładnie obejrzeć swoją okolicę nawet jeśli dane będą oczywiście gorszej rozdzielczości.

3. Komentarze bardzo mi się podobają - jeśli oczywiście byłby czas i możliwości to fajne jest gdy komentarz zawiera jakieś krótkie wytłumaczenie czegoś dla początkujących - taki mini kurs meteo w krótkich odcinkach.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Wolfer w Wrzesień 23, 2014, 19:29:32 pm
Dyskusja miała dotyczyć portalu, a nie forum.
Dyskusja powinna dotyczyć projektu jako całość z silnym naciskiem na stronę główną. Jest okazja trzeba ją wspólnie wykorzystać dlaczego więc jako użytkownicy mamy nie komentować sytuacji?
Forum to będzie jedynie element nowego portalu, a nie tak jak dotychczas jego serce.
Element czy nie... warto udoskonalać dotychczasowe podziały na forum.
Proponuję skupić się na pomysłach na portal, a nie ciągle wałkować podział jedno- czy wielodniowy tematów na forum.
Proszę wskaż temat na forum gdzie ciągle wałkowany jest podział na "jedno czy wielodniowe"
Nowa strona będzie bardziej chyba przypominała blogostronę, więc i rola forum tam będzie odpowiednio mniejsza.
Dobrze wiedzieć
Jeśli panaceum na poprawę dostępności obecnego portalu ma być powrót do poprzedniego podziału wątków (przypominam, że były to kobylaste, kilkusetpostowe wątki, przez które przebić się na urządzeniach mobilnych praktycznie nie dało rady, z cytowaniami wypowiedzi kilkunastodniowych itp.) to ja tu czegoś nie rozumię.
Portal powinien mieć przede wszystkim charakter informacyjny.
Zapędziłeś się trochę - nikt nie nazwał tego panaceum. A tak poza tym sam coś wiesz odnośnie wrzucania wszystkiego do jednego tematu - na przykład swoich map (jeszcze do niedawna) :P

Trochę dystansu do innych pozwól swobodnie wymienić kilka zdań. Nie neguj od razu wszystkiego. daj trochę czasu na wspólne porównania.Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 23, 2014, 19:47:56 pm
Ok
Nie będę się już na ten temat wypowiadał.
Przypominam tylko, że nowy portal nie będzie dla nas, ale dla zwykłego, szarego obywatela.
Nie zapominajmy o tym.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 23, 2014, 19:49:08 pm
Wolfer i KSlawin Pax między chrześcijany, że zacytuję z Sienkiewicza....
Dobrze, że wątek zaczyna przynosić kolejne wypowiedzi. W końcu każdy z nas ma z niej korzystać czy też mieć możliwość udzielania się.
Nikt nie dopisał, ale uprzedzę pomysły, Piotr wskazał jednoznacznie, że nie możemy umieszczać map (w jakiejkolwiek formie) made in IMiGW. Zresztą Mamy tyle własnych mapek, że da się tego uniknąć.
Mapki google są pomysłem ok ale jest ograniczenie co do użytkowników.
Przy okazji zmian powstał już meteomodelowy twitter: https://twitter.com/MeteomodelPL
oraz skrzynka mailowa: meteomodel@tlen.pl

Przy okazji, jeśli ktoś chce w jakikolwiek pomóc, niech zostawi informację w tym wątku.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: miki w Wrzesień 23, 2014, 20:12:57 pm
Myślę, że przydałby się opis jak korzystać z modeli numerycznych- opis parametrów, co reprezentują i do czego służą, tak żeby każdy zrozumiał.
Ewentualnie można byłoby też stworzyć jakiś kącik edukacyjny o zjawiskach meteorologicznych, sytuacjach synoptycznych i terminach używanych w meteorologii.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 23, 2014, 21:10:38 pm
Wrzucam logo, coś, co mi się zaczęło roić na papierze...
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/model_logo_zps610c7b03.jpg)

To mój pomysł na układ liter i same litery:
M - wiązka, wykres
t - błyskawica
o - słoneczko
o - łopatki prędkościomierza
d - chorągiewka z mapy synoptycznej
L - obok fronty (chociaż jak wsadziłem to tak średnio mi się podoba)

W tle mogłyby mapy wynikowe np. z temperaturą, wirowością itd., ale to kwestia layoutu.

Możecie napisać, które elementy wam się podobają i czy w ogóle. Wszystko co tu jest to za dużo. A może zrobić konkurs na logo? :)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: mateuszr w Wrzesień 23, 2014, 21:24:53 pm
Pomysł fajny, ale moim zdaniem strasznie nieczytelne, logo przede wszystkim powinno być proste i czytelne.

Jakby chcieć drążyć temat symboli, sugerowałbym coś o takim poziomie generalizacji(nie śmiać się, zrobiłem to w kilka sekund w paincie, ma charakter poglądowy):
(http://i.imgur.com/3wnIDKe.png)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 23, 2014, 21:30:06 pm
Mark w dobrą stronę poszedłeś ale jest to projekt przeładowany.
M niech zostanie
ete normalnie
o znowu twoje
m normalne
od znowu twoje
el normalne
Zobaczmy jak wyjdzie. I wszystko w jednej linijce. I koniecznie zrób z dopiskiem .pl
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 23, 2014, 21:41:14 pm
Wiem, chodzi bardziej o wybór z tego loga jakiegoś elementu. Samo logo prościej:
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/model_logo2_zps4576b193.jpg)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 23, 2014, 21:45:19 pm
Mark a teraz zrób normalne T, a O i D daj z 1 wersji,
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ardo w Wrzesień 23, 2014, 21:47:59 pm
Mark, jak spojrzałem na twoje logo to było mi straszne niczym z horroru i prawie nie było widać litery. Błyskawica bardziej mi przypomina na z niż t.  ;)
Drugie logo już jest lepsze na 80% ale niezbyt przekonujące.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 23, 2014, 21:59:07 pm
Mark w dobrą stronę poszedłeś ale jest to projekt przeładowany.
Zobaczmy jak wyjdzie. I wszystko w jednej linijce. I koniecznie zrób z dopiskiem .pl


Wiem, że przeładowany, bo chciałem pokazać pomysły na poszczególne litery. Poniżej według Twoich zaleceń. M i ten wykres trzeba by poprawić, ale przecież to tylko szkic:
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/model_logo3_zps0b76e34b.jpg)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 23, 2014, 22:10:46 pm
Mark a teraz zrób normalne T, a O i D daj z 1 wersji,


(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/model_logo4_zps4be442cb.jpg)

Cytuj
Drugie logo już jest lepsze na 80% ale niezbyt przekonujące.

Cóż, to tylko propozycja.
Przypominam, że to można podrasować, poprawić, upiększyć itp. Na razie chodzi o sam układ. M przypominało mi wykresy temperatur stąd ten pomysł.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 23, 2014, 22:12:43 pm
Lepsze, ale obydwa O muszą być takie same. Takie są zasady graficzne.
A próbowałeś z różnymi kolorami? Albo na tle chmur? Jestem ciekaw jakby wyszło...
A tu projekt Ardo z czatu:
http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo2_1.png (http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo2_1.png)
http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo2.png (http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo2.png)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 23, 2014, 22:20:33 pm
Szczerze mówiąc to nie byłem na czasie, wyskakuje mi błąd.

Kolorów i tła nie dobierałem, bo to kwestia reszty strony, nie wiem w jakich kolorach będzie.

'O' takie same, ale nie słoneczka, bo gorzej wtedy wygląda:
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/model_logo4_zps1812b2ec.jpg)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ardo w Wrzesień 23, 2014, 23:07:25 pm
Moje propozycje na logo:

(http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo2_1.png)

(http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo3.png)

(http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo4.png)

(http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo5.png)

(http://wstaw.org/m/2014/09/23/LOGO6.png)

(http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo7.png)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: mateuszr w Wrzesień 23, 2014, 23:32:40 pm
Podoba mi się prostota na 4. obrazku, ale proszę Was, tylko nie "modelowanie numeryczne", wyjaśniałem dlaczego :)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 23, 2014, 23:41:36 pm
Prostota owszem, ale nie wiedzieć czemu przyciąga mnie przedłużone M Marka.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: mateuszr w Wrzesień 23, 2014, 23:44:00 pm
Myślę, że można zbierać takie pomysły, potem wybrać kilka najlepszych i zrobić ankietę poza forum, na maksymalnie dużą próbę(mogę wrzucić na mojego FP, można też i na Internetowych entuzjastów). Tak chyba będzie najbardziej sprawiedliwie :)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Łukasz_B w Wrzesień 23, 2014, 23:46:52 pm
Prostota owszem, ale nie wiedzieć czemu przyciąga mnie przedłużone M Marka.
Ma nietuzinkowy wygląd. A to już może zatrzymać potencjalnego usera na chwilę dłużej.  :D
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: charly w Wrzesień 24, 2014, 00:21:45 am
Jeśli chodzi o propozycje logo to jak dla mnie do tej pory wygrywa opcja ... Mateusza! Nic, że robione w 30 sekund, ale było bardzo czytelne, ale jednocześnie wcale nie takie banalne. Z propozycji Marka najlepsza wydała mi się opcja z poziomym logo, w  jednej linii. Z pewnością przyciąga uwagę. Niemniej, uważam, że mimo wszystko jest ono trochę zbyt przekombinowane oraz niezbyt cieszy oko.
Przyklaskuje również opcji odejścia od frazy 'modelowanie numeryczne' - dla typowego Janusza jest to równie znane i interesujące co fizyka molekularna. Generalnie podpisałbym się praktycznie pod wszystkimi propozycjami Mateusza z pierwszego posta.
Co do dobowego podziału dyskusji na temat sytuacji bieżącej to przyłączam się do opcji Wolfera - podział tygodniowy byłby tu zdecydowanie lepszy.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ardo w Wrzesień 24, 2014, 07:44:07 am
Podoba mi się prostota na 4. obrazku, ale proszę Was, tylko nie "modelowanie numeryczne", wyjaśniałem dlaczego :)
Faktycznie, zapomniałem o tym.  ::)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 24, 2014, 18:05:40 pm
Nie śmiejcie się, taka wariacja na temat... Chwila zabawy i wyszło coś w kolorze  ;D
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/model_KOLOR_zpsfb94de6a.jpg)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Krzycho1725 w Wrzesień 24, 2014, 18:29:03 pm
Mark  , jak dla mnie pierwszy człon meteo zrób identycznie  jak drugi. :)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 24, 2014, 20:34:13 pm
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/print-logo2_zpse3deed63.jpg)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 24, 2014, 21:54:36 pm
Mark fajne, ale zbyt  skomplikowane.J a bym się skupił na pierwszych wzorach. M faliste, o słoneczkowe reszta jeden wzorze, popróbuj opcje z różnymi czcionkami: Times, Arial, Comic sans
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ojcon w Wrzesień 24, 2014, 21:58:55 pm
(http://wstaw.org/m/2014/09/23/logo5.png)

Jak dla mnie te są najlepsze, aktualnie jest moda na prostotę. Po za tymi niezłe jest jeszcze przedostatnie z tych które Ardo wrzucił.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Wolfer w Wrzesień 25, 2014, 19:15:13 pm
W ciągu dwóch tygodni będę miał przygotowane logo do wglądu. Projekt w pełni profesjonalny - zostaje kwesta gustu
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Krzycho1725 w Wrzesień 25, 2014, 19:43:37 pm
Wolfer, jak będzie dobry, to czemu nie, jeśli się tym zajmuje, to sądzę ze będzie się podobać:)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 25, 2014, 20:37:10 pm
To jeszcze bardziej minimalistyczne podejście:
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/LOGOMETEO_zpsd0ad6992.jpg)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 25, 2014, 21:07:05 pm
Mark dobre, teraz łatwo zapamiętać. Dałbym tylko podkreślenie pod całym wyrazem.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 25, 2014, 22:43:57 pm
Która czcionka i kolor lepsze?
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 25, 2014, 22:52:05 pm
jak dla mnie pierwsze dwie.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: pdjakow w Wrzesień 26, 2014, 07:26:43 am
Koncepcja layoutu mi się podoba, ale będzie wymagała mnóstwa pracy. W szczególności moduł uproszczonej mapy. Tu trzeba jednocześnie sprawdzić możliwości Wordpressa i Joomli i zdecydować, gdzie to lepiej wygląda. Robiłem już szkielet strony (w celu zaznajomienia się z CMS) z Joomli 3 i musze przyznać, że to co wychodzi wygląda dość surowo, ale podobniez jednocześnie bardzo dobrze sprawdza się na urządzeniach mobilnych. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Co do logo, zdam się na was, a podpis pod nazwą strony może być zmieniony.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: pdjakow w Wrzesień 26, 2014, 07:31:14 am
Co do ruchu na stronie. Google Analytics twierdzi, że w ostatnim miesiącu od 25 sierpnia do 24 września było 25 tysięcy sesji, 500 tys. odsłon.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Areecki w Wrzesień 26, 2014, 10:26:16 am
Często korzystam ze strony, ale głównie po to by poczytać wpisy na blogu Piotrka , komentarze mateusza i juliusza i ciekawostki
związane z aktualną pogodą. Jeśli strona ma być spopularyzowana to najbardziej proponował bym się skupić na nie tylko właściwościach
graficznych ale również merytorycznych. Pomysły z szybkim dostępem do Tmin, Tmax, Max opad w danym dniu, aktualna temp z stacji synoptycznych czy telemetrycznych - jestem jak na najbardziej za. Poza tym jeśli strona ma być dla zwykłych obywateli to tak jak już ktoś wspomniał objaśnienie parametrów GFS-a , jakieś artykuły , opisy zjawisk , wskazówki jak odczytywać coś z mapy.
Wtedy zwykli ludzie nie będą zaglądać tylko po chmurkę i słoneczko, ale także po dane pogodowe, rekordy, ciekawe zjawiska, po jakieś wiadomości dzięki których będą mogli sami coś przeanalizować ( mapy GFS te bardziej "trudne" , sytuacja synoptyczna itd).
Myślę, że warto też dla prostych ludzi napisać kilka artykułów z cyklu jak samemu prognozować pogodę w oparciu o proste dane, ale przede wszystkim w oparciu o własną obserwację nieba i natury.

Oczywiście do wszystkiego trzeba by porobić jakieś kategorie jakoś uporządkować tą encyklopedię.
Ludziom zazwyczaj się nudzą strony na których wałkowane jest w kółko to samo, potrzebują jakiś ciekawostek.
Dla mnie takimi ciekawostkami są komentarze mateusza, juliusza wraz z mapkami, blog piotrka, torfowisko ardo,  ciekawe samodzielne projekty użytkowników ( np. nie tak dawno - obróbka graficzna zachmurzenia nad polską ) , urządzenia pomiarowe, ciekawe miejsca, rekordy i opis procesów zachodzących w atmosferze. 

Wiem, że chodzi o stronę nie forum, ale np. Twoja pogoda oprócz chmurki i słoneczka ma wiadomości aktualizowane w ciągu dnia to jest filarem tego serwisu głównie. Czyli wiedza , ciekawa wiedza którą można samodzielnie wykorzystać myślę że jest kluczem, a nie tylko gotowe
dane.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 26, 2014, 11:22:36 am
Wypadałoby żeby na stronie głównej pojawiły się dwie mapy prognozowanej np. t2m:
jedna, obejmująca Europę (np. GFS)
i druga, obejmująca jedynie Polskę (np. WRF 3 km)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Inolis w Wrzesień 26, 2014, 16:59:33 pm
To jeszcze bardziej minimalistyczne podejście:
([url]http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/LOGOMETEO_zpsd0ad6992.jpg[/url])Mi się te loga podobają. Są proste i czytelne, nie ma przerostu formy nad treścią :)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 26, 2014, 21:35:28 pm
Zwyciężyła zatem prostota z elementem charakterystycznym :) Była mowa o podkreśleniu:
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/meteomodel_zpsa0d5b6bf.jpg)

Pewnie jednak i tak to profesjonalne je przyćmi ;)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Inolis w Wrzesień 26, 2014, 22:27:24 pm
Kolorystycznie ładnie to wygląda. Myślę, że takie logo jest ok.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ardo w Wrzesień 26, 2014, 23:47:49 pm
Zrobiłem nowe propozycje loga, mogłem zrobić w innym programie ale to zajmowałoby dużo roboty więc używałem w zwykłym programie Paint:  :)

(http://wstaw.org/m/2014/09/26/LOGO.png)

To co widzicie czterokolorowe logo to kolory odpowiednie pory roku.
Dla mnie ostatnie logo jest najfajniejsze.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Areecki w Wrzesień 27, 2014, 09:28:45 am
Bardzo podoba mi się ostatnie logo od Ardo to niebieskie. Jest czytelne jest chmurka, w zależności od pory roku można by wrzucić listek
i zmienić kolor lub płatek śniegu...
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Inolis w Wrzesień 28, 2014, 16:20:42 pm
Ładne te loga, Ardo. Aż trudno powiedzieć, które z nich jest najlepsze, ale chyba to z chmurkami na dole.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: SEwek22o w Wrzesień 28, 2014, 22:57:37 pm
Fajne są te chmurki, z piorunem na lato, a reszta na inne pory roku :) Ale w paincie to chwilę zeszło ...
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 29, 2014, 14:00:36 pm
na FB uruchomiłem fanpage meteomodel.pl https://www.facebook.com/meteomodelpl (https://www.facebook.com/meteomodelpl)
Gdyby ktoś chciał współadministrować tą stroną to proszę o info

Oczywiście zachęcam do wrzucania swoich postów także na FB
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: mateuszr w Wrzesień 29, 2014, 15:44:36 pm
Super, że ktoś to w końcu założył!
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: SEwek22o w Wrzesień 29, 2014, 18:38:47 pm
Bardzo dobry pomysł, rozpromowałem jak się dało wśród znajomych zainteresowanych pogodą .
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 29, 2014, 18:51:25 pm
Dostaliśmy propozycję fuzji z portalem meteoserwis24.pl.
Czekamy na zdanie pdjakowa w tej sprawie :)

Do pdjakow:
"Szanowny Panie,
Wraz z małą grupą osób prowadzę serwis pogodowy meteoserwis24.pl Z racji coraz większego rozbicia dzielnicowego osób, które zainteresowane są meteorologią spotkałem się z pewnymi sugestiami tzw. "połączenia sił". Jeśli zajrzy Pan na moją stronę zobaczy Pan, że potrzebne było włożenie sporego kapitału czasu, aby osiągnąć ciekawy efekt. Swój serwis prowadzę w oparciu o wordpress i dopasowany odpowiednio szablon, pomimo charakteru blogowego nie rzuca to się specjalnie w oczy oraz graficznie jest to dosyć atrakcyjne. Co sądzi Pan o formie współpracy czy w ogóle byłby Pan tym zainteresowany? Dlaczego pytam, bo jestem osobą poważną, która patrzy w przyszłość i do sprawy podchodzi długodystansowo. Moją ambicją jest stworzenie naprawdę profesjonalnego serwisu informacyjnego, który nie będzie 'wciskać ciemnoty', a rzetelnie informować i przedstawiać ciekawe treści. Myślę, że odpowiednim rozwiązaniem będzie połączenie dwóch serwisów jako meteomodel i metoserwis, czyli połączenie wiedzy z informacją. Jest to naprawdę ciekawe! Nie chce mówić tu o korzyściach, bo nie o te chodzi, tylko o budowanie czegoś mocnego, na solidnych fundamentach. W Polsce jest pełno cwaniaczków i "znawców" - nie uważam się ani za jednego, a drugim na pewno nie jestem! Chce zrobić coś naprawdę dużego, co będzie miało ręce i nogi. Czy jest jakieś ryzyko? To pojawia się zawsze, lecz ja chce postawić na zaufanie i wspólny cel, którym jest stworzenie profesjonalnego medium pogodowego."
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ojcon w Wrzesień 29, 2014, 19:06:09 pm
Ten mail brzmi mądrzej niż wszystkie wypracowania które w życiu napisałem ;) Strona też nieźle wygląda, niektóre elementy podobne są nawet do tej koncepcji mateuszr'a.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 29, 2014, 20:28:01 pm
Myślę, że warto się zastanowić, bo mają ładnie już opracowane mapy pogody bieżącej i prognozowanej oraz przyjazny layout. Mogłoby to zaoszczęścić pracy i czasu.

na FB uruchomiłem fanpage meteomodel.pl https://www.facebook.com/meteomodelpl (https://www.facebook.com/meteomodelpl)
Gdyby ktoś chciał współadministrować tą stroną to proszę o info

Oczywiście zachęcam do wrzucania swoich postów także na FB
Będę wrzucać też coś od siebie, choć część użytkowników jest też w grupie meteorologicznych entuzjastów.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 29, 2014, 21:28:36 pm
Myślę, że warto się zastanowić, bo mają ładnie już opracowane mapy pogody bieżącej i prognozowanej oraz przyjazny layout. Mogłoby to zaoszczęścić pracy i czasu.

na FB uruchomiłem fanpage meteomodel.pl https://www.facebook.com/meteomodelpl (https://www.facebook.com/meteomodelpl)
Gdyby ktoś chciał współadministrować tą stroną to proszę o info

Oczywiście zachęcam do wrzucania swoich postów także na FB
Będę wrzucać też coś od siebie, choć część użytkowników jest też w grupie meteorologicznych entuzjastów.

Ok. Dałem Tobie uprawnienia redaktora na FB ;)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Wrzesień 29, 2014, 21:58:12 pm
Dzięki. Fanpage na FB powinien być ważnym elementem całego projektu, bo obecnie FB dla większości internautów jest najlepszym zbiorczym miejscem informacji, które ich interesują.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 30, 2014, 18:21:34 pm
Ponieważ dostałem od pdjakowa carte blanche co do koncepcji integracji naszego portalu z portalem meteoserwis24.pl bardzo proszę o deklarowanie się chętnych do redakcji artykułów, notek informacyjnych czy też prowadzenia blogów na zintegrowanym portalu.
Proszę deklarować także orientacyjną tematykę wpisów i ich częstotliwość.
Przypominam, że chodzi mi o teksty na stronę główną, a nie o forum, które będzie dalej istniało.
Musimy przełożyć środek ciężkości z forum na stronę główną.

Ogólnie będzie to strona będąca wypadkową (określoną możliwościami technicznymi) pomysłu Mateusza Raca i obecnej strony meteoserwis24.pl.

Potrzebne są jeszcze osoby biegłe w Wordpressie to tworzenia strony - też proszę o konkretne deklaracje.

Oczywiście marka: "meteomodel.pl" z mapami itd nie znika tylko może zmieni formę publikacji na nowocześniejszą:)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 30, 2014, 19:10:20 pm
Sprawa jak wszyscy widzimy przybiera tempa, na dniach przedstawimy wspólną koncepcję. Można podejrzeć meteoserwis24.pl, projekt MR i ustalić wspólną stronę wyjściową.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: meteoserwis24 w Wrzesień 30, 2014, 20:25:26 pm
Witam,
Zniknęła moja wcześniejsza wiadomość, jeśli chcecie mogę stworzyć taki opis struktury (pracuje w firmie robiących strony www, ale nie jestem ani grafikiem, ani programistą), zaznaczeniem i rozrysowaniem elementów, aby to wyglądało w sposób bardziej spójny. Ktoś dał wcześniej bardzo dobry punkt wyjścia.
Nie wiem czy mogę to powiedzieć wprost, ale proponuję rozdzielenie, tzn. utrzymanie obecnych domen meteomodel.pl oraz meteoserwis24.pl - czyli stworzenie wspólnego fajnego projektu, profesjonalnych prognoz, modeli numerycznych, analiz i ciekawych informacji. Do wordpressa można kupić gotowe pluginy, które są bardzo fajnie graficznie zrobione np.
http://kreaturamedia.com/weatherslider-premium-wordpress-weather-widget/ (http://kreaturamedia.com/weatherslider-premium-wordpress-weather-widget/)
http://codecanyon.net/item/5sec-google-maps-pro/full_screen_preview/7248149 (http://codecanyon.net/item/5sec-google-maps-pro/full_screen_preview/7248149)

Kwestia wyboru odpowiedniego rozwiązania tak naprawdę.

PS. Jak się uda nam dojść do porozumienia i faktycznie coś uda się zrobić proponuję picie wódki:)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 30, 2014, 21:45:15 pm
Jeśli zrobisz nową wersję pomysłu Mateusza, próbuj. Im więcej pomysłów tym lepiej.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: kslawin w Wrzesień 30, 2014, 22:21:01 pm
Domeny trzeba oczywiście utrzymać. Nie będzie problemu.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: meteoserwis24 w Wrzesień 30, 2014, 22:52:03 pm
Dajcie mi tylko z 2 dni, bo mam wiadomo inne obowiązki też na głowie
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Wrzesień 30, 2014, 23:46:56 pm
Mamy  czas. Grunt by wyrobić się przed zimą.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: meteoserwis24 w Październik 06, 2014, 17:00:55 pm
Ok, wódki nikt nie chce pić? żeby nie było, że nie proponowałem:) Jeszcze nie przysiadłem do rozpisania wszystkiego, cały czas inne rzeczy na głowie, ale już niebawem
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Wolfer w Październik 26, 2014, 23:11:15 pm
Zerknijcie - im więcej sugestii tym lepiej. https://pl.scribd.com/doc/244520278/meteo-model-1-pdf
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Mark w Październik 26, 2014, 23:28:28 pm
Z tych opcji najbardziej ta:
(http://i1331.photobucket.com/albums/w584/mark01414/Schowek-1_zps9671fe06.jpg) :)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: charly w Październik 27, 2014, 00:05:12 am
Wg mnie ten najciekawszy (choć też odrobinę infantylny)
(http://fotozrzut.pl/zdjecia/78cd76151c.png)

Jako drugi poparłbym ten z postu Marka.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: pdjakow w Październik 27, 2014, 06:44:03 am
Wg mnie ten najciekawszy (choć też odrobinę infantylny)
([url]http://fotozrzut.pl/zdjecia/78cd76151c.png[/url])

Jako drugi poparłbym ten z postu Marka.


Ja wiem, że to jest chmurka, ale kojarzy się jakoś tak... inaczej ;)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ardo w Październik 27, 2014, 07:27:02 am
Ja wiem, że to jest chmurka, ale kojarzy się jakoś tak... inaczej ;)
Wygląda jak serduszko...
Dla mnie ten drugi styl jest najfajniejszy:

(https://html1-f.scribdassets.com/1p939i8eyo44adj1/images/2-84df5686ab.png)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Wolfer w Październik 27, 2014, 08:10:32 am
Wszystko wersje robocze. Jeśli chcemy konkretów trzeba się o coś zahaczyć i wtedy zrobić konkretną obróbkę wedle upodobań.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Listopad 19, 2014, 22:37:46 pm
Praca u podstaw w końcu przynosi powolne rezultaty:
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141119/LUBLIN/141119557 (http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141119/LUBLIN/141119557)

I nie pytajcie skąd wiedzieli o opadach śniegu:)
Na Fb mamy już ponad 620 stałych czytelników, na Twicie 66 osób śledzi na bieżąco. Nie dawno poszedł w świat 1000 twit. Informacje dot. gór czy pogody dość często przekazuje Tatrzański park Narodowy, czasami tez RMF FM (jako twity meteomodelu).

Oby tylko strona zmieniła wygląd...
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: pdjakow w Listopad 20, 2014, 06:48:17 am
Z tym ostatnim jest właśnie największy problem. Szczególnie teraz, gdy na tapecie jest nowy GFS.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Listopad 26, 2014, 23:19:25 pm
Piotrze pytanie z Fb:
Dlaczego nie są aktualizowane meteogramy z: http://meteomodel.pl/meteogramy/ (http://meteomodel.pl/meteogramy/)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Listopad 26, 2014, 23:33:46 pm
I jeszcze jeden nius:
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141126/NEWS01/141129697 (http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141126/NEWS01/141129697)
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: pdjakow w Listopad 27, 2014, 08:01:13 am
Muszę napisać substytut tych meteogramów. Prawdopodobnie ruszą dopiero, gdy nowy gfs będzie operacyjny.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Luty 13, 2015, 22:36:49 pm
Jedno dobre zdjęcie i rozeszło się po internecie m.in. dzięki nam (i twit i Fb): https://twitter.com/Meteo_Europe
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: Ardo w Luty 13, 2015, 22:41:40 pm
Gratulacje aż szkoda, że to nie było nasze zdjęcie.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Luty 13, 2015, 23:39:33 pm
Wielka szkoda, ale to pokazuje, przy odrobinie szczęścia małym nakładem kosztów da się zrobić dobry PR. W Polsce puścił to m.in. RMF, powołując się na nas...
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: lubelak w Lipiec 23, 2015, 10:16:34 am
Aktualne dane:
522 osoby śledzące na twitterze.
2260 na Fb
dziennie nasze posty docierają do 4-7 tysięcy ludzi na Fb, choć zdarzyły sie ostatnio pojedyncze niusy, które dotarły do ponad 6000 ludzi.
Mapy Juliusza przegląda dziennie w lipcu od 50 do niemal 700 osób.
Na forum mieliśmy ostatnio po 10.000 ludzi dziennie.
Ogólnie pogoda ostatnio sprzyja ruchowi w sieci.
Tytuł: Odp: Quo vadis www.meteomodel.pl
Wiadomość wysłana przez: ziz99 w Maj 15, 2018, 22:27:02 pm
Czy ktoś meteomodel.pl pozycjonuje?