Testowo…

Testowo…

…pojawiły się godzinowe mapy temperatury w Polsce oparte o dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego. Dane można obejrzeć pod poniższym adresem:

http://meteomodel.pl/AKT/TEMPPL/99

Dostępność i aktualność danych zależna jest od działania serwisu https://dane.imgw.pl. Dane IMGW-PIB są nieprzetworzone. Średnie temperatury dobowe pojawią się w terminie późniejszym.

Print Friendly, PDF & Email

8 Replies to “Testowo…”

  1. Bardzo fajnie to wygląda. Też powinienem się przyssać do ich danych, póki co u mnie działa parser METAR.
    Piotrze powinniśmy pomyśleć do łatwym udostępnianiu danych – u Ciebie z modeli a u mnie prawdopodobieństw opadów/burz. Teraz bardzo się rozwija Internet Of Things i dużo Polskich firm zaczyna tworzyć dobre produkty, które mogą używać takich danych.
    Coś w rodzaju uniwersalnego API dla deweloperów – do celów komercyjnych i niekomercyjnych. Niedługo przedstawię taki projekt w ramach mojej strony.

    Co myślisz/myślicie o takiej inicjatywie?

  2. Na rynku jest chyba zapotrzebowanie na polski widget pogodowy na smartfona, który mógłby czerpać z takich danych – obecna sytucja pogodowa z okolicy oraz dokładna prognoza pogody na najbliższe godziny i dni.

  3. Bardzo brakuje aktualnych danych, takie rozwiązanie jest potrzebne. Najlepiej gdyby były też informacje o innych parametrach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *