Dane pomiarowe

Dane pomiarowe

Już niedługo na naszej stronie dostępne będą dane pomiarowe z polskich stacji synoptycznych. Dane te będą generowane na podstawie depesz SYNOP pobranych z NWS (dodatkowe stacje w późniejszym terminie będą uzupełniane z ogimetu). W pierwszej wersji udostępniony moduł będzie pozwalał jedynie na wyświetlenie danych bieżących, oraz pobranie danych historycznych (od 2000-01-01). Planowane jest rozszerzenie modułu o wyświetlanie danych dla wybranej stacji, tworzenie czegoś na kształt dziennika synoptycznego (pdf) oraz generowanie szeregu podsumowań.

Dane te są danymi surowymi, więc należy się liczyć z błędami w depeszach. W chwili obecnej strona jest testowana, dane są uzupełniane na podstawie depesz historycznych (ogimet). Jeśli ktoś koniecznie chce zobaczyć tę stronę w pierwotnej wersji: https://meteomodel.pl/aktualne-dane-pomiarowe/

Należy pamiętać, że w przypadku wykrycia błędów, cała baza będzie usunięta i wypełniana na nowo.

Print Friendly, PDF & Email

2 Replies to “Dane pomiarowe”

  1. Czyli taki polski ogimet.
    Warto, aby depesze były pełne, gdyż na ogimecie są skrócone (przynajmniej niektóre ). Np. te z 22UTC, które zawierają temp średnią dobową. Z ogimetu tego nie wyciągniesz, a z depeszy – tak.

  2. Pozytywnie jestem zaskoczony tym, że już 17 minut po pełnej godzinie wyświetliły się nowe dane z 7 UTC dzisiejszego dnia. Bardzo fajnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com