Dane pomiarowe: sortowanie danych

Dane pomiarowe: sortowanie danych

Zgodnie z sugestiami komentujących dodano możliwość sortowania danych zawartych w tabelach po kliknięciu na ikonę w nagłówku kolumny. W chwili obecnej jest jeszcze kilka problemów do rozwiązania:

  • Stacje automatyczne kodują pogodę bieżącą wg klucza WMO 4680, a nie jak stacje niezautomatyzowane wg WMO 4677. Powoduje to, że dla stacji automatycznych w chwili bieżącej ikona zjawisk wyświetla się błędnie (dlatego niektóre z nich błędnie podają kod zjawiska jako np. śnieg). Niestety w depeszach historycznych, które zostały pobrane z Ogimetu błędnie podany jest kod określający, czy stacja jest automatyczna. Błędnie zliczane są przez to dni ze zjawiskami w podsumowaniach. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu.
  • W podsumowaniach dobowych  suma dobowa opadu powinna pojawiać się pod dniem wczorajszym w stosunku do tego, w którym podano ją w depeszy o 6UTC.
  • W tabeli pod podsumowaniami dobowymi powinny pojawić się wartości maksymalne, minimalne i średnie/sumy z tabeli.

Zapraszamy do testowania i zgłaszania potencjalnych problemów: https://meteomodel.pl/aktualne-dane-pomiarowe/

Print Friendly, PDF & Email

4 Replies to “Dane pomiarowe: sortowanie danych”

      1. Takie dane tabelaryczne byłyby świetne dla stacji z Monitora IMGW. Nie rozumiem dlaczego IMGW tego nie zrobi. Pewno mają takie narzędzia, ale tylko na swój wewnętrzny użytek. Jeżeli człowiek chce wiedzieć co się dzieje na kilku stacjach to można się zaklikać. Słabo. Wciąż jest dużo do zrobienia. Mam nadziej, że kiedyś to zrobią, albo przynajmniej Wam nie będą stwarzać problemu.

  1. Fajnie gdyby te wszystkie informacje podawane w postach dot. danych pomiarowych były jakoś podsumowane na samej podstronie z danymi.
    Pozdr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com