Dane pomiarowe: poprawki w opadach dobowych

Dane pomiarowe: poprawki w opadach dobowych

Z dniem dzisiejszym w podsumowaniach dla danych pomiarowych pojawia się pokrywa śnieżna. Jednocześnie wysokość opadu dobowego nie jest już przypisana do doby w której przekazano tę informację w depeszy o 6UTC, ale do właściwej doby opadowej (czyli dnia poprzedzającego tę depeszę). Prosimy o przekazywanie w komentarzach uwag oraz informacji o potencjalnych błędach.

Poniżej przykładowy link do podsumowania dobowego dla pojedynczej stacji z stycznia 2006:

Aktualne dane pomiarowe

Print Friendly, PDF & Email

8 Replies to “Dane pomiarowe: poprawki w opadach dobowych”

  1. Wielka szkoda, że Gdańsk, pomimo posiadania 3 stacji IMGW: w Rębiechowie, Świbnie i Porcie Północnym, jest w tym pięknym i niezwykle przydatnym zestawieniu tak słabo reprezentowany. Jestem ciekaw, z czego to wynika. Czy możnaby prosić o choćby krótki komentarz admina w sprawie? Byłbym wdzięczny!

  2. Nawiasem mówiąc ten “Gdanski” to stacja IMGW w widłach Wisły i Nogatu (nie wiem jaka jest jej prawdziwa/pełna nazwa), a Oksywie powinno się nazywać Gdynia-Oksywie ale to chyba inercja, jeszcze przedwojenna gdy pamiętano, ze to była miejscowość o wiele starsza od samej Gdyni.

      1. Panie Piotrze, a mógłbym prosić o komentarz w sprawie gdańskich stacji? Żadna z nich nie pojawia się na nowych produktach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com