Czy warto się dzielić informacją?

Czy warto się dzielić informacją?

Część serwisów pogodowych podała dalej naszą informację na temat rekordowo wysokiej temperatury listopada. Niestety niektóre z nich zapomniały podać właściwego źródła owej informacji. Dzięki temu informacja w głównych serwisach informacyjnych pojawia się całkowicie z pominięciem naszego bloga. Zdecydowanie nie jest to miła sytuacja i zastanawiamy się wręcz, czy nie wrócić do starej, dobrej praktyki podawania informacji “z kosmosu”, w celu sprawdzenia, który serwis radośnie ją przekopiuje. Innym rozwiązaniem jest nie przekazywanie informacji w ogóle. W tej sytuacji autor wpisu zaczyna się poważnie zastanawiać, czy proponowane regulacje UE w tym zakresie rzeczywiście nie będą miały jakiegoś sensu.

Print Friendly, PDF & Email

30 Replies to “Czy warto się dzielić informacją?”

 1. Sens ma odwzorowywanie i raportowanie rzeczywistości nawet nie licząc się z otoczeniem. Świadomość czasem boli ale IMHO warto.

  1. Świadomość zazwyczaj boli itd itp, ale rozumiem naturalną złość Admina. Pokonać złodziei ich bronią ? Trzeba by tu pisać co jakiś czas, że Islandia wybuchnie za moment, albo krowy są winne GO, albo silnik Diesla póki co jest najbardziej eko.

 2. Mozna miec jak najbardziej ambiwalentne odczucia czy warto.
  Tu decydujaca jest chyba generalna idea motywująca pozostajaca w glowie autora blogu. Jest to napewno demotywujace. Ale z drugiej strony mysle jest szereg stymulantow dla atora że ta praca nie idzie na marne.
  Ps czy wiecie co sie dzieje z prof. ArcticHaze?

   1. W takim raxie tak na poczatek chcialem zapytac czy w tak zwanym „środowisku” mowi sie cos o tym przedluzajacym sie fenomenie naszej czesci europy? Juz tutaj zauwazono ze wszystkie ochlodzenia wcżesniej prognozowane przez modele sa kasowane lub conajwyzej mocno splycane. Odswierzam temat bo juz tu o tym rozmawialismy apropos czerwca ktory do pewnego czasu jako trzeci z rzedu szedl na rekord. Z tego co na oko widze korelacji z cyrkulacja polnocnoatlantycka teraz juz nie ma, prad strumieniowy, hmm, no wlasnie. Czy wszystko wskazuje na moze jeszcze nie zbadany impakt wyjatkowo cieplej arktyki?

    1. Może coś w tym być ale byłbym ostrożny. Obecny rok nie jest w Arktyce rekordowy a w Europie dzieją się cuda. Jakieś związki z ociepleniem klimatu są praktycznie nieuchronne, ale co do mechanizmu to chyba za wcześnie aby się wypowiadać.

    2. Rekordy ciepło w Arktyce bardzo często oznaczają ” zimno” u nas (cudzysłów, ponieważ nie jest to żadne wielkie zimno, tylko po prostu cześciej pojawiające sie okresy ponizej normy, jak chociażby w pierwszej części tegorocznej wiosny)

 3. Ja bym zaczął od bezterminowego zbanowania tych wszystkich idiotów piszących komentarze pod artykułami na tym blogu. Nie ważne jaki jest temat wpisu, i tak za każdym razem ci sami idioci sprowadzają temat dyskusji do kłótni o tym, że jakiś tam miesiąc w przeszłości był ciepły/zimny/pochmurny/słoneczny. Ewentualnie kłócą się o to, że jednemu jest ciepło, drugiemu zimno. Pod KAŻDYM artykułem sytuacja jest taka sama – 200, 300, 400 komentarzy, a z tego 90% to bezsensowne dyskusje gimbazy.

 4. Myślę, że najlepszą metodą są po prostu pisanie o takich nadużyciach – jak np. w tym poście (czy kiedyś odnośnie TVN-meteo). Osoby interesujące się sprawami pogodowo-klimatycznymi wcześniej, czy później tu też trafią. Popularność tego portalu i bloga z pewnością nie spadnie, a wprost przeciwnie może jeszcze wzrosnąć – gdy czytelnicy zorientują się co jest pierwotnym źródłem danych informacji.

 5. Cieszczcie się ciepełkiem. Zobaczymy na wiosnę jak wody zabraknie.

  Jak najszybciej potrzebny jest miesiąc ostro powyżej normy opadowej.

  1. Po co Ci teraz miesiąc mocno powyżej normy opadowej? Robisz żniwa w listopadzie czy masz jakieś rzadkie rośliny kwitnące zimą? ;)
   Grunt żeby mokra była wiosna 2019, to jest na chwilę obecną najważniejsze.

   1. no miejmy nadzieje, że wiosna 2019 będzie mokra? Jeśli znowu ma być lato z suchą glebą, to ja serdecznie dziękuje ;)
    A w przyszłym roku o wiele łatwiej będzie wejść w suszę. W tym roku jeszcze w kwietniu mieliśmy spore zapasy wody z poprzedniej jesieni.

  2. Według prognoz sezonowych, zima oraz wiosna mają być mokre. Czyli jest szansa, że nie będzie posuchy, możliwe są za to podtopienia.

 6. Tymczasem… w Komańczy o pełnej godz 13UTC 23,5″C. Także duże prawdopodobieństwo że stary rekord listopada także dzisiaj został pobity

  1. możliwe to? ale bieszczady się nagrzały przez te wiele dni od słońca i ciepłego wiatru, kto wie jak jutro będzie czy nie padnie nowy rekord jak wczoraj i dzisiaj takie temperatury?

  2. Być może Komańcza ze swoim dzisiejszym wynikiem załapie się do tabeli rekordów, choć nie na pierwszym miejscu, ale ze względu na swój wybitny rezultat.

 7. Na mojej stronce/forum też umieściłem informację o nowym rekordzie, ale rzecz jasna podałem źródło. ;)

 8. Dziś TVN w Faktach pokazał na końcu krótki materiał o ciepłym początku listopada – skupił się w nim na wysokich temperaturach notowanych w Tarnowie i przypomniał o rekordzie z Makowa Podhalańskiego jako o wciąż aktualnym. Słabo, jako, że news o pobitym rekordzie dość szybko został rozpropagowany przez duże media, a wczoraj o rekordzie w pogodzie po Wiadomościach informowała nawet TVP.
  Główne media propagując informacje o rekordzie posługiwały się jako źródłami artykułami pośredników – dobrapogoda24 jak i meteoprognoza, gdzie niestety odniesienia do prawdziwego źródła informacji były bardzo słabo zaakcentowane – to przede wszystkim te 2 serwisy powinny były zacząć swoje artykuły od słów “Jak informuje na swoich stronach serwis meteomodel.pl…”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com