20°C

20°C

Tyle na tę chwilę osiągnęła maksymalna temperatura w Polsce – konkretnie w Jastrzębi (małopolskie). Sprawdziły się zatem prognozy, które właśnie takie maksymalne temperatury prognozowały na dzień dzisiejszy. Zgodnie z tymi prognozami słabo wyrażony chłodny front atmosferyczny ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu minął już Wrocław. Tam ochłodziło się do około 16°C. W północnej części kraju pojawiły się też przelotne opady deszczu, które w kolejnych godzinach mają objąć większy obszar, jednak sumy opadów nie będą zbyt wysokie. Wieczorem na północnych krańcach niewykluczone słabe burze.

Poniżej: prognoza temperatury na 14:00 czasu lokalnego.

Poniżej: narastająca suma opadu do 20:00 czasu lokalnego:

Print Friendly, PDF & Email

18 Replies to “20°C”

 1. U mnie dzisiejsza pogoda to istna huśtawka. Z rana – pochmurno, deszczowo, ale ciepło. Koło 12tej zrobiło się bezchmurnie (co mnie strasznie zdziwiło!) i o 13tej znowu się zachmurzyło, obecnie słabo pada deszcz.

  1. W Warszawie jak się tylko choć na chwilę rozpogadza (jak przejściowo dzisiaj) to od razu jakby ta jesień wyglądała inaczej, tzn. o wiele przyjemniej. Pomimo tego, jak i wyższej (bardziej komfortowej) temperatury, niestety nadal dokucza okresowo umiarkowany i silniejszy wiatr – czekam także na jego uspokojenie…

  1. Październik jeszcze może się skończyć na minusie ;) kto wie czy nie będziemy mieli pod koniec miesiąca pierwszego ataku zimy jak 5 lat temu? To jest bardzo różnorodny miesiąc….

     1. A w którym roku był akcenty zimowe w październiku? Ostatnio z tego co pamiętam w 2015. Ostatnio co trzy lata się zdarzają ataki zimy w październiku (tak właśnie było w 2009,2012, 2015) – Nie wiem jak było wcześniej.

  2. Na Górnym Śląsku jeszcze nie było 20 stopni. Jak na razie przekroczenia 20 stopni wystąpiły tylko lokalnie.

  3. A będzie najcieplejszy w historii dla całego globu?-Na razie trudno powiedzieć czy GFS w tym względzie też się nie myli oraz pozostało ponad pół miesiąca -Ale nawet zakładając jakieś przekłamanie ten miesiąc i tak wygląda na bardzo ciepły-Dziwna ta anomalia prawie jak podczas El-Nino
   http://www.karstenhaustein.com/climate.php

 2. Wczoraj w końcu pierwszy raz zostało przekroczone magiczne 20 stopni. Z tego co widziałem to w Tarnowie i Nowym Sączu było po ok 21 st. C

 3. Najprawdopodobniej, będziemy mieli jeszcze przekroczenia 20*C, ale raczej w wersji limitowanej gł. (tylko?) miejscami na S krańcach Polski. Wygląda na to, że nadal częściej będziemy w obszarach z krzywiznami cyklonalnymi i/lub w obszarach z aurą “zgniło-wyżową”…

  1. Wypada się z tobą nie zgodzić w tej kwestii. Jakie krzywizny cyklonalne? Gdzie je widzisz? Począwszy od jutra będziemy pod wpływem wyżu. Ale tak to jest jak się patrzy na UM który na każdą pogodę związaną z wyżem w porze chłodnej prognozuje stratusy. Oczywiście wiele w tym jest racji ale w przypadku wyżu z centrum na południe od nas wcale tak być nie musi.

   1. “Ale tak to jest jak się patrzy na UM który na każdą pogodę związaną z wyżem w porze chłodnej prognozuje stratusy.”
    Jesteśmy akurat dokładnie w przełomie pory (półrocza ciepłego i chłodnego) więc na sobotę , niedzielę dla większości RP pozostała (bezstratusowa) nadzieja :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com