Testowo…

…pojawiły się godzinowe mapy temperatury w Polsce oparte o dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego. Dane można obejrzeć pod poniższym adresem:

http://meteomodel.pl/AKT/TEMPPL/99

Dostępność i aktualność danych zależna jest od działania serwisu https://dane.imgw.pl. Dane IMGW-PIB są nieprzetworzone. Średnie temperatury dobowe pojawią się w terminie późniejszym.

Print Friendly
 1. Super sprawa. Zawsze aktualne dane temperatury w sposób graficzny przedstawione.

 2. Bardzo fajnie to wygląda. Też powinienem się przyssać do ich danych, póki co u mnie działa parser METAR.
  Piotrze powinniśmy pomyśleć do łatwym udostępnianiu danych – u Ciebie z modeli a u mnie prawdopodobieństw opadów/burz. Teraz bardzo się rozwija Internet Of Things i dużo Polskich firm zaczyna tworzyć dobre produkty, które mogą używać takich danych.
  Coś w rodzaju uniwersalnego API dla deweloperów – do celów komercyjnych i niekomercyjnych. Niedługo przedstawię taki projekt w ramach mojej strony.

  Co myślisz/myślicie o takiej inicjatywie?

 3. Na rynku jest chyba zapotrzebowanie na polski widget pogodowy na smartfona, który mógłby czerpać z takich danych – obecna sytucja pogodowa z okolicy oraz dokładna prognoza pogody na najbliższe godziny i dni.

 4. Są w tych mapkach stacje takie jak Otmuchów, Dobrogoszcz i analogiczne ? Planujesz inne mapki z opadem itp. ?

 5. Ile minut po pełnej godzinie pojawiają się nowe dane? Cz ten czas jest stały?

 6. Bardzo brakuje aktualnych danych, takie rozwiązanie jest potrzebne. Najlepiej gdyby były też informacje o innych parametrach.

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

%d bloggers like this: