Bratysława zasypana

Zresztą nie tylko Bratysława. Jak donosi SHMU na stacji Bratysława-Koliba spadło 31cm śniegu w 3 godziny. Suma opadu za 6h wyniosła 26mm.

Read more »

I tak się tworzą mity o rekordach…

wikiBez komentarza.

Przepis na dobry artykuł [aktualizacja]

onetP.S.

Dziennikarze 24tp.pl nie są wcale lepsi.

P.S.2

Kolejna wersja. Już nie rekord świata, a rekord Polski. Ale tez źle panie Razowski.

onet2

Mapy

Część z was odnotowała fakt, że mapy anomalii dla aktualnego miesiąca przestały się aktualizować pod koniec grudnia. Było to spowodowane głównie tym, że od 14 stycznia 2015 miała pojawić się nowa wersja GFS.

Read more »

38%

“Sceptycy” Globalnego Ocieplenia mieli ostatnio trudne dni, bowiem wszystkie serie pomiarowe oparte o dane naziemne (ostatnio do tego grona dołączyły również dane z HadCRUT4) wskazują na to, że rok 2014 był globalnie rekordowo ciepły. Oczywiście nie można tego ot tak przyjąć do wiadomości, ostatnio więc furorę robi informacja, jakoby NASA oceniła prawdopodobieństwo na to, że rok 2014 był rekordowo ciepły na zaledwie 38%.

Read more »

Nor’easter

W naszym pięknym kraju dopiero co opadają emocje, które przyniosły niespotykane od dwóch lat opady śniegu (miejscami na nizinach pokrywa śnieżna osiągała ok. 15cm), a tymczasem Amerykanie właśnie odczuwają na własnej skórze początek czegoś, co pewnie będzie później określone jako “snowmageddon”. Lub jakoś podobnie.

Read more »

IMGW: 2014 rekordowo ciepły w Polsce

Pojawił się już suplement Biuletynu Monitoringu Klimatu Polski wydawanego przez IMGW. Wynika z niego, że rok 2014 był w skali kraju rekordowo ciepły.

Read more »

2014: Berkeley Earth

W tej serii 2014 był również rekordowo ciepły.

Read more »

2014 globalnie rekordowo ciepły wg NASA i NOAA

Do tej pory rekordowo ciepły rok został oficjalnie potwierdzony przez JMA, w ostatnich dniach zostało to potwierdzone przez NASA (GISTEMP) oraz NOAA.

Read more »

Idzie zima?

Ostatnimi czasy model GFS sugeruje, jakoby po 20 stycznia temperatury znacznie spadły, a co więcej, na niektórych obszarach naszego kraju pokrywa śnieżna miałaby na nizinach przekroczyć 10cm, co w wielu miejscach nie zdarzyło się od niemal dwóch lat.

Read more »

scotlandcoralee winterbottom_ed@mailxu.com