Śnieży…

Zielona Góra:

zg
Pec pod Sněžkou

1024x768

Burzowo…

…w południowo-wschodniej Polsce.

Bez tytułu Bez tytułu2Źródło: http://www.blitzortung.org/ i  http://www.radareu.cz/

Wiatr…

…dziś miejscami wyjątkowo silny, szczególnie w czasie opadów konwekcyjnych. Miejscami, tak jak w Legnicy, przekroczył on 100km/h.  We Wrocławiu odnotowano szkody, m.in. zawaliła się część ściany budowanego hotelu. Jak donosi “Gazeta Wrocławska”:

Na ul. Powstańców Śląskich niezabezpieczony styropian z ogromną siłą spadał z dachów na ulice

Poniżej zdjęcie przerażonej mieszkanki Wrocławia uciekającej w popłochu przed spadającym z ogromną siłą styropianem (źródło: Gazeta Wrocławska).

551937738f210_p

Zimny kwiecień?

Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej pierwsza dekada kwietnia zapisze się w tym roku jako zimna. Istnieje spora szansa, że przynajmniej w części kraju święta mogą być białe :)

Read more »

Who you gonna call?

…chembusters!!!

Tak, powtarzam się. Ale przy okazji ostatniej dyskusji znalazłem (a raczej znalazłem kogoś, kto to cudo z otchłani wygrzebał) coś cudnego.

Homeopatyczny. Lek. Na Chemtrails.

ChemBuster contains 4 herbals and 9 homeopathics blended in a proprietary process designed to defeat, to annihilate, the pools of mycoplasma, heavy metals, respiratory problems and even mental problems associated with Chemtrail poisoning.

Leżę i kwiczę :) Coś co nie działa, ma leczyć coś, czego nie ma. Ma to chyba swój jakiś porąbany sens :)

simpsons

Vostok

A gdyby kogoś interesował przebieg anomalii temperatury na antarktycznej stacji Vostok (tej, do której należy oficjalny rekord zimna), to wygląda on tak:

vostokWykres przedstawia 11-letnią ruchomą anomalię temperatury powietrza w stosunku do wielolecia 1964-1993. Brak pojedynczych lat: 1962,1963,1994,1995,2003,2004.

Pogoda w dniu wczorajszym

W dniu wczorajszym mieliśmy miejscami naprawdę ciekawą pogodę. Poniżej kilka map.

Read more »

Polska podzielona

pl12Miejscami temperatura przekroczyła 21°C. Zgodnie z prognozami wystartowała konwekcja, miejscami pojawiają się już pierwsze burze.

1888…

…w Olecku:
oleckoOj, nieszczególny to był rok. Średnia temperatura powietrza w okresie od 1 do 16 marca 1888 wyniosła w Olecku -13.3°C. Opady śniegu notowano jeszcze w maju. Marzec 1888 charakteryzował się silnym gradientem temperatury. Już w Białymstoku średnia temperatura wyniosła -4.3°C (choć należy pamiętać, że obie wartości z Olecka i Białegostoku nie są porównywalne, średnie dobowe były inaczej wyciągane, inne były również terminy obserwacji) a w Lublinie -0.6°C.

Bez tytułu

Ponieważ…

…niektórzy już szaleją po prognozach zejścia -10-ki na 850hPa w niedzielę wielkanocną, o to jak wygląda szansa na to zdarzenie w wiązce prognoz GFS z 06UTC.

T850M10_41Proponuję się więc wstrzymać z prognozami, szczególnie że wkraczamy w dość dynamiczny, trudny do prognozowania okres i naprawdę nie zdziwię się, gdy 5-go kwietnia zobaczymy na termometrach +20°C. Jest to tak samo prawdopodobne, jak to że będzie +3°C